Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éve lovagoltatok, amikor...

Hány éve lovagoltatok, amikor elkezdtetek ugratni?

Figyelt kérdés
Augusztustba lesz 1 éve, hogy elkezdtem lovagolni, de még csak egész órán ügetünk, néha szlalomozunk a bóják között, meg náhány rudat átlépkedünk ,ami a földön fekszik. Óra végén pedig néhány kört vágátzunk. Mikor fogok ugratni? /már nagyon unom az ügetést meg a 'járóiskolát'/

2013. júl. 1. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az tőled függ, hogy milyen ütemben fejlődsz, na meg az edző/oktató hozzáállásától. Lehet hogy sokan nem fognak nekem hinni, de leírom. Találkoztam olyan oktatóval, akin látszott hogy csak a pénz kell neki, de tehetséget nem látott bennem egy cseppet sem. Átmentem egy edzőhöz akinek az órái bővebbek, sokat mondóak voltak és tényleg foglalkozott velem. Amit nem értem el amásik helyen 2év alatt itt egy év alatt bepótoltuk. Igaz hogy drága a lovarda, de nagyon sokat tanulok. Innen jött le az, hogy nem láttak bennem semmit, csak egy ún. "átlagos lányt" aki csak unalmából jár lovagolni, ők meg szedték a pénzt.

Bocsi hogy beleoffoltam a kérdésedbe.:) Egyébként nyugodtan meg is kérdezheted az oktatódtól, hogy mikor kezditek el az ugrást. Bár előtte megy a cavalettizés is. (ezek nem feltétlenül a földön vannak, hanem magasabban)Ez a távolság felmérésére is szolgál, erre is ügetésből mennek általában rá leggyakrabban. Aztán jöttek a kis X-ek amire szintén ügetésből mentünk rá. (Dobbantóval). Nem szabad unni ezeket, mert mindennek ez az alapja.:) Légy határozott, ütemes, próbálj a lehető leghelyesebben és legdinamikusabban lovagolni. Persze helyes ülés és szárhasználat is közrejátszik mindezekben. De ha küldenél egy videót akkor könnyebben meg lehetne mondani hogy milyen szinten állsz.

2013. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Én már egy jó 3éve lovagoltam rendszeresen, mikor már ugrattunk.
2013. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ. Milyen szinten vagy te (1 év szerintem nagyon kevés idő, a leírtak alapján kezdőnek számítasz), milyen gyakran jársz, milyen az edződ, mennyire képzett lovon lovagolsz, van-e érzéked hozzá. Nem kell elsietni a dolgot, ha nincs elég biztos ülésed akkor elég balesetveszélyes az ugratás.

És általában fokozatosan megy az egész. Én előtte sokat járóiskoláztam ügetésben, először könnyűügetésben, utána könnyíteni kellett a rudak felett. Aztán vágtában rudakon át, a felett is könnyítve. Amikor ezek már mentek kis x-et tett fel az edző, ügetésből ugrottam, utána már lehetett engedni, hogy vágtázzon leérkezés után, aztán meg már vágtában mentünk rá. De ez még kb. semmi magasság, átlépi a ló...

Én olyan 1 éve után jutottam el erre a szintre, hogy elkezdjük a dolgot. Heti 1x jártam. Előtte is lovagoltam, de kihagyásokkal, ill. oktatás nélkül, csak terepen, szóval sok berögzült hibával és helytelen üléssel kerültem ehhez az edzőhöz. Szóval már valamennyire megmaradtam a lovon, de alap segítségadások, helyes kéz, lábtartás, szárak használata, patanyomfigurák stb. ismeretlenek voltak számomra... De jó oktatóm volt, jó lovakon ülhettem és nagyon is akartam tanulni.

2013. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mert ha osztályban vagy, és csak zötyögtök egymás után jobbra-balra, akkor a legjobb az lesz, ha otthagyod a helyet, és keresel egy normális edzőt, akinek meg is mondod, mi a vágyad, és egyéni edzéseket vesztek onnantól, célirányosan.

1 év amúgy még elég kevés, mert nem elég, hogy stabilan ülj mindhárom jármódban, az ugratáshoz tudni kell ugrásváltást, sabilan kell ülni és könnyíteni minden helyzetben, a vágtaugráshosszt tudnod kell nyújtani és rövidíteni - tetszés szerint, mert ez alapján kerülhetsz majd oda ideálisan az adott ugrás elé. Ha ezek mennek, akkor érdemes elkezdeni az ugratást.

2013. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1,5 év után kezdtem ugrani :)
2013. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 paciii34 ***** válasza:
Én 6 éve lovagolok, rendesen járok terepre is, de eddig kb 2 alkalommal ugrattam..és az se most volt..képzelheted, hogy mennyire unom amikor óra végén vágtázok 3 kört és ennyi..meg néha van egy kis járóiskola..na mindegy..neked viszont sok sikert az ugratáshoz:)
2013. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Bori22 válasza:
Én jó 5 éve lovagoltam akkor amikor elkezdtem úgy hogy a hét minden napján jártam
2013. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én kiskoromba kezdtem el lovagolni,de igaziból kb.2-3 éve kezdtem el rendesen vágtázni,stb.Most meg már ugratok.

Ez igazából attól függ,hogy mennyire gyakran jársz,és,hogy milyen tempóban tanulsz.

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Valletta ***** válasza:
Amíg egy ócska "lovasiskolában" körözöl osztályban, sosem jön el az idő, nekik ugyanis ez a legegyszerűbb bevételi forrás, hogy ahány lovast csak lehet beraknak osztályba körözni egy órát és kész. Az ugrómunka megkezdéséhez annál komolyabb síkmunka szükséges, mint a bólyakerülgetés. Beszélj az oktatóddal, hogy lehetséges-e egyéni órát venni tőle, vagy válts helyet.
2013. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor leírom ,hogy hogyan szoktunk mi menni. Heti 2x járok. Az egyik edzés egyéni, a másik osztályos. Az edzőm nagyon jó. A lovak ,amiket kapok,szintén nagyon jók, ugró lovak. Amit én lovagolok, az egy 9 éves angol telivér. /mások versenyezni szoktak vele, nem eredménytelenül/ Szóval, a lovasiskolára egy szavam sem lehet.
2013. júl. 2. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!