Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan válhatnék meg egy...

Hogyan válhatnék meg egy súlyosan kehes lótól?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki keres pont ilyet? Tapasztalatok esetleg?
2013. júl. 2. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Néhány dologban igazad van (vagy inkább sokban). De először is, nem arról beszéltünk hogy a ló húsa egészséges e vagy sem. Elhiszem hogy az, de itt inkább az érzelmi oldaláról beszéltem. Biztosan kizsákmányolja az ember szinte minden háziállatát (habár ez inkább a nagyipari dolgokra vonatkozik) amitől már önmagában undorodok (kövezzetek meg érte). De hogy hasonlíthatsz egy ismeretlen csirkét egy olyan társhoz, ami talán 20 évig veled dolgozott, nap mint nap rábíztad az életed azzal hogy a hátára ültél? Talán ebben a világban csak én vagyok olyan elszellemült, "romantikus" alkat, aki ha ló-ember kapcsolatról van szó, akkor azt tartja normálisnak, ha az egy külön érzést kölcsönöz...nem tudok erre mást mondani ami kifejezi, talán ez megközelíti hogy "társ". Azt pedig nem bírom elképzelni hogy az érzéseim elébe helyezzem az anyagias világ porát, és érte még a társam is "eladjam". Sosem mondtam volna hogy senki ne egyen lovat, de nekem a ló az ló marad, és nem kolbásztöltelék. Olyan mint a kutya, azt sem szoktuk megenni. Persze igaz, hogy mindenkinek a kezében a döntés, és a mérlegelés, meddig éri meg neki elmenni a végtisztesség útján is.:)
2013. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok a vágás mellett..de ha valaki nem milliomos akkor nem teheti meg hogy altasson.. ott az állatorvos költsége, a dög szállítóké..és aki majd feldolgozzák.. nem kis pénzek ezek..és jöhettek 'a ló alapból se kispénz' dumával.. nekem pl. az a takarmányt megtermelem, helyem van, patkolást/ körmölést megoldom magamnak.. csak felszerelést kell vennem + a kötelező oltások.. 15-20E ft-ból megúszom a lovat egy évre..(és megfelelő tartás mellet nem fog se kólikázni se stb.) megjegyzem 15éve működik ez a rendszerem..
2013. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Arról beszéltem többek közt, amiről az utolsó ír - egy ló árát elkölteni az altatásra, szállításra, veszélyes hulladékként való megsemmisítésére, majd, mivel kell munkához a ló, egy új ló árának kifizetése újból, az nem kis pénz márpedig... Vagy levágatod, és akkor megvan a pénz a következő lóra, és igen, ez azt jelenti, hogy a család nem hal éhen, annyit pedig egy ló se ér, hogy helyette komplett családok kerüljenek szó szerint éhhalál szélére. A vágóban amúgy nagyon ritkán végzik ezek az abszolút "jajj-de-cuki-társ" lovak, amelyik oda kerül mégis, annak oka van. Ha elaltatod, ugyanúgy kegyetlen vagy, és döntesz a ló felett, élet-halál kérdésben, tehát innentől úgymond mindegy, mert őt már nem fogja meghatni, hogy elégetik vagy megeszik, sőt, a természetes a táplálékláncba való beilleszkedés.
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Etess vele keh-telenítő krémport, portLorence márkájút vagy altasd el verssel esetleg verd.. nyakon.. úgy, hogy nyerítsen, vihogjon, nyergeljen, haljon mög.
2013. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon nem vagy vicces
2013. júl. 28. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!