Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itthon tartásra milyen lovat...

Itthon tartásra milyen lovat ajánlotok? (méretben, fajtában)

Figyelt kérdés
Hobbinak lenne! Bármilyen fajta (félét). A fontos hogy legyen erős de ne nagyon kicsi mert lehetőleg nyugdíjas koráig lovagolni fogom! És rideg tartásba lenne mindig. Most vagyok 180 cm 65 kg (de ez még változhat az évek során ezért kéne méretben és erőben jó ló). Ja és társa egy kis falabella lenne. Lehetőleg olyan fajta kéne amelyik nem beteges nyugodt, szelíd ló/póni.

2013. júl. 3. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed falabellára, akkor onnantól sok akadály már nincs a nagylóra se, bármit hozhatsz, egyedet nézz. Frízt nem ajánlanék mondjuk, nagyon betegesek, a telivérek pedig sokszor kényesek tudnak lenni, de közel bármelyik félvér ló megteszi... Furioso vagy kisbéri pl. remek ló lehet amúgy, de ezt nem nekünk kell eldönteni, és mindig az adott egyed dönt, nem a fajta, mert mindenhol vannak kivételek, stb-stb.
2013. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sodrottak nagyon jók erre a célra. Általában kb. 160 cm marmagasságuk van, de találni köztük nagyobbat is. Jól bírják a strapát: ridegtartásban, patkó nélkül is megvannak és bármelyikük elég erős hogy elbírjon téged. Én még egy olyan sodrottat sem láttam ami beteg vagy sánta volt. Ezen kívül elképesztően türelmesek még a legkezdőbb lovassokkal, gyerekekkel is.
2013. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pivekla ***** válasza:

Falabellát kizártnak tartom (hacsak nem vásárolsz import Amerikából milliós árkategóriában), maximum shetlandi póni.


Mivel elég magas vagy, és ezzel arányosságban még a súlyod is gyarapodhat én a könnyebb csontozatú lovakat (arab vérvonal, angol telivér, ügető) kilőném, valamilyen testes félvér lovat vagy sodrottat ajánlanék.

Előnyös ha már az előző gazdája is hasonló körülmények között tartotta, félrideg vagy ridegtartásban, egy bokszos lovat macerásabb rövid időn belül kiszoktatni.

2013. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak: A Fríz nem beteges ló, attól függ hogy hogy tartják, mert ha nem foglalkoznak vele akkor naná hogy baja lesz.

Én ajánlom a Frízt(nekem van egy és én se vagyok kis növésű és engem elbír, engedelmes, kiegyen súlyozott,nyugodt lófaj, egyed függő),ott a nóniusz( bár kicsit makacsok, de egyed függő), ott lehet a furioso ( de ebből inkább a csontos, rámásabbat vegyél), akár még a kisbéri és a gidrán ( ezeknél ugyan azt mondom , mint a furiosonál)

Ajánlom neked azokat a lovakat amelyek 170 cm körül van a marmagasságuk, csontos, erőteljes lovak.Ne vegyél ilyen ( angol telivér, arab különböző lófaját)

2013. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyar hidegvérű. Arra még támogatást is kaphatsz ha tisztavérű és megfelel a követelmémyeknek.
2017. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy a tiédnek nincs baja (meg, hogy egymaga reprezentatív az egész fajtára). A fríz beltenyészes, és rengeteg olyan egyed van benne, ami tartástól függetlenül hajlamos iszonyat sok betegségre, a csüdsömör vagy az esetlegesen gyenge pata a legkisebb, amit tényleg tudsz a tartással és odafigyeléssel korrigálni vagy megelőzni. De akad még ezen kívül pár...
2017. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!