Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a lovatokkal? Nincs sok ötletünk.

Figyelt kérdés

Itthon van egy lovunk. 11 éves magyar félvér kanca. És nem tudunk mit csinálni! Naponta kimegyek vele terepre ami úgy 1-2 órás. Fél éve van nálunk és eddig még csak a napi programjaink futószárazás, terep, karámban lovaglás volt. Kiakarok próbálni vele valami újat! Gondoltam az ugratásra de itthon nincsenek akadályaink. Az előző helyen ugrattak vele de akkor is nagyon ritkán. Esetleg olcsón akadályokat honnan szerezhetnénk? Vagy taníthatnék neki trükköket? Abba is hogyan kezdjek bele?


Ti miket szoktatok vele csinálni?



2013. júl. 4. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért baj, mert gyanítom máshogy nem tud...Ráadásul menekülő állat lévén a ló bármikor beugorhat vágtába, na akkor majd megáll a tudomány. Csupán ezért.
2013. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Vágtáztam már lóval szőrén! De most terepen mit vágtázgassak (szőrén)? Persze megértem hogy jó lehet, de én szőrén vágtatni csak karámban szoktam. Volt egyszer hogy terepen vágtában leestem (akkor a lovardás csoporttal mentem) és a lovam elkóborolt. Szerencsére nem messzire mert visszajött a csoporthoz de akkor is nagyon megrémültem hogy elveszik! Most egyedül lenne esélyem kimenni szőrén de attól félek ha ott leesek a lovam elvágtat...

2013. júl. 6. 08:29
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a lovad ott is hagy terepen, haza fog menni - ott érzi a biztonságot, ott kapja a kaját, esze ágában sem lesz meglépni, és átmenni vadló üzemmódba. A gond inkább ott lehet, hogy ha leesel és megsérülsz, akkor nem lesz, aki foglalkozzon veled, aki tudja, hol vagy - bár ha a ló egyedül hazamegy, nyilván elkezdenek keresni jó esetben azért...
2013. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: most egy kicsit felbátorítottál, talán a jövőhéten kimegyünk...
2013. júl. 6. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!