Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovunk engem a földön...

A lovunk engem a földön tisztel viszont amikor rajta ülök nem. Ezen hogy tudok változtatni?

Figyelt kérdés
A bátyámmal pedig éppen ellenkezően.
2013. júl. 8. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
tapasztalatom szerint a futószárazás nagy mértékben javít a ló és lovasa kapcsolatán. Futószárazás közben könnyedén érzékeltetheted, hogy te vagy a főnök, te irányítod őt. Nemtudom milyen lovas vagy, de szerintem nem vagy magabiztos és ezt természetesen a ló is megérzi. szerintem futószárazd sokat és akkor te is jobban megismered a lovat, idő után már minden rezdülésből tudni fogod hogy mit fog csinálni. Sok sikert!:)
2013. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A ló vagy tisztel, vagy nem, olyan nincs, hogy itt most tisztellek, ott már nem. Olyan van, hogy nem tudsz elég jól lovagolni, a ló ezt kihasználja, rákérdez, lovas vagy-e, vagy csinál, amit akar, földről még azt tudod mondani, lovas ember vagy, a hátán meg vége a tudománynak. Legyél határozott, tudd, mit akarsz, és ne törődj bele, ha a ló azt mondja, hogy ő ezt most nem - olyan nincs, hogy ezt most nem, vagy nem úgy! Soha ne hagyd rá, ne legyen neki igaza, és a munkát is mindig úgy fejezd be vele, hogy olyat csináltok, amit a ló tud és jól is csinál meg. Ezen kívül a segítségeid legyenek egyértelműek és biztosak.
2013. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom te jobban is foglalkozol vele, és ismer pl: hogy nem bántod és veled megcsinálhatja hogy pl: nem arra megy amerre szeretnéd, de a bátyád lehet nem foglalkozik vele annyit eleve erősebb (gondolom) :D Ez kb 1 tipp :) Nekem a lovam szokta azt csinálni pl: amikor körön vágtázok kiakar fordulni és menni a feje után :/ nem szabad ráhagyni :)
2013. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!