Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tisztel? (nem találtam a...

Nem tisztel? (nem találtam a megfelelő kérést. Dehogy rövid)

Figyelt kérdés

A lovam, nem azt mondom, hogy nem tisztel vagy ilyesmi mert vannak jó pillanatai amikor egy kisujj mozdításra mozdul de amikor nem mozog akkor nem rohanni akar mint egy átlagos ló, hanem harapni, rúgni, kapálni és támadni. Nyáron ilyen eszébe sem jut. Futószárazásnál is rátámad. Néztem egy videót Hempflingtől és elhatároztam , hogy lehet , hogy videóból nem helyes tanulni, de én meg akarom csinálni. Mos, megpróbáltam utánozni Hempflinget, az ágaskodás terén, és ez bejött, mert észre vette hogy nem félek tőle, hanem szét rakom a karjaimat és maradok egy helybe. Nos ez így jó is volt, de többször rám támadott még. Aztán bejött hozzám , és nem bírtam körre hajtani bármit csináltam. Ott körözött körülöttem 1m átmérő körben. Nem sunyított meg semmi, de nem tántorított.

Ez lenne a második kérdésem, hogy ezt miért csinálta?!


Nyergelésnél is, kapál, általában tudatosan engem céloz, de szokása a kapálás minden élőlényre. Egyik lovat se látom sose kapálni csak őt. Rúgni (még) nem rúgott, és nagyon remélem erre nem is kerül sor. Amúgy önfejű lóról beszélünk de nem értem, hogy engem most akkor nem tisztel vagy mi van?

Nyáron nagyon kedves, jön utánam bárhova megyek. De ez a téli időszak... Segítsetek mit csináljak?


A ló 15 éves, ha ez számít és herélt!


2012. jan. 29. 18:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nyilván nincs meg a kellő tisztelet, ha ilyeneket csinál, és nem is szabad hagynod neki. Ha csipked, csapj egy kicsit az orrára, nem szabad zöldre verni a lovat, de érezze, hogy te irányítasz. Ha rúg, szintén.


Hogyha rendesen viselkedik, dicsérd meg, annyira, hogy érezze, most csinálja jól.


Vidd ki karámba, vigyél magaddal egy futószáras ostort, nem bántani kell vele, de legyen valami a kezedben, amivel néha odasuhintassz. Futtasd meg, játssz vele egy kicsit, de ne hagyd hogy szemtelenkedjen. Amíg nem tisztel, nem is fog csatlakozni, akármennyire próbálkozol.


Soha nem kell őket bántani, bőven elég, ha határozottan mozdulsz mellette, úgy viselkedsz, mint aki tényleg irányít.

Futószárazz is vele, akkor is legyél erélyes, illetve mozgasd nagyon sokat, mert ha van hangulata csipkedni, meg piszkálni, akkor legyen energiája dolgozni is.


Lehet neked sincsen időd annyira rá, mint nyáron és ezt érzi, megsértődött. Viszont ez mégsem állapot, hogy már rugdos is.


Határozottan!

2012. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Éppen az, hogy még nem rugdos. Nem akartam csatlakoztatni, amúgy se sikerülne, meg se fordult a fejembe. Igen, az nyilván való, hogy valami nincs rendben még a kettőnk viszonyával, hiszen a nyára eleje óta van velem csak, és direkt őt választottam, mindenkivel ilyen volt és ment volna a vágóba.
2012. jan. 29. 18:25
 3/19 Mailerdeamon ***** válasza:

A lovad nagyon durván semmibe vesz téged, nem lett volna szabad hagynod, hogy idáig fajuljon.


Te magad írod, hogy mióta nem mozog, azóta ilyen. A megoldás tehát: kiadós lelovaglás minden nap. Nem minden ló olyan, hogy ha kéthetente ülnek csak rá, akkor is ugyan olyan nyugodt és engedelmes, mint ha naponta tennék. És nem azért mert megsértődött, hanem mert ezek az igényei.

Ha nem mozog, legalább az abrakot vegyétek vissza nála.


Nem tudom elképzelni, hogy futószárazáskor ha használod az ostort, nem megy ki körre. Erre (is) találták ki.

2012. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Tele van energiával, és emiatt agresszív lett, a fejedre nőtt. Ezt NEM szabad hagyni neki. Most lehet, hogy le leszek pontozva, de ha velem rendszeresen ilyeneket csinálna nemhogy a saját lovam, bármilyen ló, biztosan meg lenne mutatva neki a pálca. Persze, én sosem engedném idáig fajulni a dolgokat. Szóval, ha futószáron támad, legyints felé az ostorral. Ha továbbra is támad, nyugodtan csapj rá egyet, lelkifurdalás nélkül. Ha egy kicsit is megcsapja az ostor, az nem fáj neki, de jelzi, hogy túl messzire ment. Ha harap, csipked, vagy kapál és céloz is, akkor is nyugodtan csapjál rá kézzel, szárral, vagy pálcával. Következetesnek kell lenni, nem vehet hülyére téged.

A futószárazásnál azért csinálta az 1 m átmérőjű körözést, mert feszegeti a tűréshatárait. Oké, nem félsz tőle, de mi van, ha ő nem akar teljes körön menni, csak 1 m-en? Mit teszel, ha ő nem úgy cselekszik, ahogy elvárod tőle? Ha nem csinál meg valamit, van következménye?

Ha futószárazol, ne engedd, hogy csak úgy bejöjjön hozzád. Addig menjen, amíg mondod, és addig ne is próbáljon befelé közlekedni, amíg te nem úgy határozol. Használd az ostort és a futószárat erélyesebben, határozottabban. Ha befelé jön, hullámoztast meg a futószárat. Ha nem megy kijjebb, csapj oda neki az ostorral. Nem kell feltétlen elérje, csak hogy elérd a kívánt hatást. Ha abszolút nem akar kimenni, már elérheti az ostor.

Ki kell követelned, hogy tiszteljen. Ez a támadás meg kapálás dolog balesetveszélyes.

2012. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A lovak nincsenek hozzászokva h tele legyenek energiával. A természetben akármennyit mozoghatnak. Az ember mellett viszont előfordul h túl sok energiájuk lesz és ezt le kell vezetniük. Az enyém is hajlamos ilyen dolgokra mint a tiéd csak én nem hagyom neki. Futószárazásnál az ostort a feje-nyaka környékén mozgasd meg akkor elvileg kijjebb kell mennie. A következő lépés lehet h oldalba csíped vele ha az elsőre nem reagál. Érdemes az abrakot csökkenteni v teljesen elvenni tőle és szénán tartani télen de az legyen jó minőségű és akkor többet is kell belőle adni.
2012. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

szia

én is igy jártam az enyémmel. nyáron semmi baj nem volt vele, és november körül kb megőrült. akárhányszor mentem be érte a karámba rámsunyított és harapni akart meg néha rugódott. már 1 hónapja ez ment mikor már mindenki azt mondta hogy igenis oda kell neki csapni hogy tudja hogy én vagyon a főnök. egyáltalán nem vagyok a híve annak hogy állatot bántsunk, de mikor már tényleg elegem lett és rettegtem tőle akkor tényleg rávágtam az orrára, vagy kézzel vagy vezetőszárral. Volt hogy pálcával is kapott. Lényeg az hogy mára megint normális, tudja hogy velem nem packázhat mert azért az nem úgy megy. Most már én is rájöttem hogy lóként kell vele bánni és annyira bántsd amennyire ő téged. Én féltem is tőle hogy bántani fog, ezért már a legkisebb fenyegetésre otthagytam és más hozta ki a karámból. Amióta határozottan odamegyek még akkor is mikor sunyít vagy vicsorog, és teljesen nyugodt vagyok, nem félek tőle azóta érdekes mód nem is próbálkozik be. Tényleg néha kell egy két "harc" hogy tudja hogy mit szabad és mit nem.

2012. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ömm lenne egy kérésem, az ostorral kapcsolatban. Ha rácsapok a lóra vele akkor a lógós részével vagy a merev részével. Tegnap eltört miatta egy ostor, ugyan is a lovász se tudta kihajtani pedig őt tiszteli a ló. Nos, igen mióta rajta lovagolok nagyon erélyes lettem és ez tegnap jött ki rajtam. Eléggé szépen ment, de aztán ugyan úgy jött be hát nem tiszta ágaskodás volt, hanem inkább ilyen emelkedések, fenyegetések. Mindig kiment körre kivéve akkor amikor úgy gondolta bejön és nem megy ki. Kitoltam, rágattam, és igen megütöttem egyszer kétszer, de az ő jelzéseiből ítélve nem volt jele agressziónak felém ekkor igazából nyugodtan jött be, de nem tudtam tovább hajtani. Ha valaki látta volna azt amit mi levágtunk... Mint amikor két mént össze eresztenek. Hangosan mély erélyes hangon ordibáltam, és neki estem és már nem nagyon érdekelt hogy ez 500 kilós ló közeledik felém aki körülbelül bármikor okozhat nekem egy elég súlyos balesetet. Nem egy határozatlan kis hisztit vágtam le, hanem igenis erélyes voltam, de még mindig úgy érzem kevés vagyok hozzá. Igazából bátrabb lennék ha nem ragadnék bele a sárba hanem tudnék azért mozogni. Lehet ilyenkor ezt is érzi rajtam. Csak ennyit akartam mondani, köszönöm a válaszokat. Várom a továbbiakat! :)
2012. jan. 30. 15:33
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja és az ostor végével (amit én fogok) akartam mér kitolni. Rá akartam ijeszteni értitek, hogy így szét tárt karokkal elé dobbantok. Mi lett az eredménye kicsit berezzent de nem ment ki. A lovásznak is ezt csinálta. Sajnos nem érek rá csak hétvégente kijárni, ráadásul a lovak itt télen nem nagyon mozognak, szinte csak a karámba vannak egész télen és a boxba. És mivel nem vagyok még 18 ezért nem mehetek egyedül terepre, csapat pedig nem minden hétvégén indul. Úgyhogy lehet a lovammal megvárom a tavaszt...
2012. jan. 30. 15:36
 9/19 Mailerdeamon ***** válasza:

Azért van ostoron csapó, mert azzal kell megcsapni a lovat. El sem tudom képzelni, hogy próbáltad "tolni" az ostor szárával... :S


Ne szabadon próbálkozz. Azzal csak vadítjátok, hogy ostorral kergetitek össze-vissza meg üvöltöztök vele. Eh, magyarországi lovaskultúra. :(

Rakd csak szépen futószárra kikötőszárral és tisztességesen hajtsd meg! Abrakot csak minimálisat vagy egyáltalán ne kapjon.

2012. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mailerdeamon ***** válasza:
Hol laktok? Ha nem messze tőlem szívesen segítek ha elfogadod, mert olyan nincs, hogy egy ló nem megy futószáron - már ha helyesen végzik.
2012. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!