Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell? (Kérdésed túl...

Hogy kell? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy tiszta vérű furioso kancám és be lett fedeztetve egy tiszta vérű furioso csődörrel. Most született meg 3 hete a csikó és azt szeretném, hogy tiszta vérű furinak legyen nyereghelyen lesütve. De ehhez ugye be kell lépni az Egyesületbe. Csak most azt nem tudom, hogy csak a csikót kell vagy az anyját is(az anyja sajnos nem nyereghelyen van sütve, de szeretném ha a combján lenne egy ördögvilla). És a tagdíj az 5000, a regisztráció az 10000 most ez egy lóra szól vagy több ló esetén is ennyi? Előre is köszönöm az értelmes, használható tanácsokat. :)
2013. júl. 13. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy megy náluk pontosan, de ha nincs fedeztetés jegy, hanem zugfedeztetés volt, akkor már eleve bukta.

A másik, ha az anya nem fajtatiszta, illetőleg nem annak lett sütve, ami kb. ugyanaz jelen esetben sajna, akkor nem tudom, hogy elfogadják-e a csikót annak majd - ez attól függ, a kérdéses méneskönyv mennyire zárt. Fel kéne hívni az illetékeseket, hogy segítsenek, hogy megy náluk pontosan, sajna igazán egyesített, összefogott tenyésztésről ebben a fajtában nem beszélhetünk, úgyhogy lehet, nem lesz egyszerű mise.

2013. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kancád tenyészszemlés?Mert én úgy tudom hogy csak az a csikó lehet tisztavérű.Lehet rosszul tudom, vagy változott azóta.Én épp most akarom majd tenyészszemléztetni a kancámat, pont emiatt, hogy a csikó tisztavérű legyen. Az a baj ha nem tudod igazolni akkor hiába mondod hogy tisztavérű, nem fogadják el sehol!
2013. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az én kancám tisztavérű magyar sportló, 5ősig visszamenő származással, igaz nyakon sütve.A fedezőmén hannoveri, versenyzik, engedélye van.Hiába ismert mindkét szülő, tenyészszemléztetni kell a kancámat hogy minden oké legyen.
2013. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Van fedeztetési jegy.
2013. júl. 13. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
A fedeztetési jegy nem sokat ér, ha a kancának mondjuk nincsenek papírjai. A csikónak akkor csak nullás sütésű lehet.Tehát semmiképpen sem tisztavérű furioso.
2013. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!