Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló mellé szamár társnak?

Ló mellé szamár társnak?

Figyelt kérdés
Vett a szomszédom egy lovat, és mellé egy szamarat társnak. Heti egyszer kilovagol terepre a lóval lépésben, a szamarat meg valaki vezeti velük. Nem tudom, helyes-e ez így, lónak jó a szamár társnak, vagy csak másik ló jó? Nem akarom kioktatni, az ő lova, ő dolga, csak kíváncsi vagyok. Én csak pár éve lovagolok, nem értek még annyira a lovakhoz.
2013. júl. 13. 22:37
 1/9 kicsimelcsi ***** válasza:
Hát én úgy tudom,hogy lónak jó társ akár kecske,szamár,bárány ilyesmi...az a lényeg hogy nincs egyedül,szóval szerintem igen jó mellé társnak.
2013. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Kecske, bárány és egyéb "ilyesmi" NEM jó társnak, csak annyira, mintha az ember hátralévő életében csak és kizárólag egy csimpánzzal beszélgethetne (és írásban, sem füstjelekkel, sehogy máshogy nem kommunikálhatna soha többé emberrel). Mert hát jó' az is, majdnem ugyanaz.

A szamár határeset.

2013. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kicsimelcsi ***** válasza:

Mindenkinek más a véleménye...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__1803370-megfel..


de jobb mint a semmi...és az emberek és az állatok másképp kommunikálnak,szóval ez nem volt jó hasonlat :/ (szerintem)

2013. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez lófüggő, de én nem mondanám, hogy rossz. A szamár nagyon tud ragaszkodni, jó barátja lehet egy lónak, ha elfogadják egymást. Nálunk is van egy szamár, a pónikkal van együtt tartva, és elválaszthatatlanok. :) Játszanak, együtt esznek és alszanak, nem látni őket külön.

Annyiban kell odafigyelni, hogy a szamárral együtt tartott lónak gyakrabban kell féreghajtó.

2013. júl. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Valletta ***** válasza:
A szamár tökéletes társ, ellenben a kecskével, birkával, tehénnel, amivel semmit nem tud kezdeni a ló.
2013. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valaki ezt egyszer úgy fogalmazta meg, hogy a ló és a szamár közös nyelvet beszélnek, csak a kiejtésben van különbség.
2013. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x) ***** válasza:
Lótól is függ, de végső esetben megfelelő társ lehet egy szamár, a lehetőségek közül az áll a legközelebb egy lóhoz (persze egy másik lovon kívül). De például ha egy dominánsabb ló mellé (mondjuk az én lovam mellé) birkát vagy kecskét vennék, még az első nap kinyírná.
2013. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3. - a ló meg másképp kommunikál, mint a kutya! Akkor mégiscsak jó volt a példa, mert ez lett volna a lényege! Ezért nem jó a macskának se a kutya társként, hiába ragadozók, ha nem szokják meg kiskorban egymást - egészen pontosan a másik eltérő reakcióit, és mozdulatait, amik más dolgot jelentenek a két fajnál, akkor gond van. A ló és a birka, vagy tehén, kecske, stb. ugyanez a helyzet. A ló másképp él, más az életmódja, amihez alkalmazkodott a törzsfejlődés során, pontosan ugyanaz a helyzet, mint az ember és a csimpánz.

A szamár határeset, megfelelő társ lehet, a kecske, és az egyéb ilyesmi egyszerűen nem, mert hiába van ott, ha a ló nem tud mit kezdeni vele, nem tud mellette ló lenni. Meg tudja szokni a másik állat jelenlétét, és még hiányolni is fogja esetleg, de csak mert akkor beáll a teljes magány, és egyedüli zsákmányállattá válik: ettől ez még nem azt jelenti, hogy a kérdéses állattal ő "jóban van", boldog és elégedett...

2013. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 blankica válasza:

persze lehet:)

ahova én jártam lovagolni 4 ló volt és 2 szamár 1 karámban és jól kijöttek egymással:)

2013. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!