Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1. Milyen felszerelések...

1. Milyen felszerelések kellenek a lovaknak? Tudom csak úgy szeretném, hogy valaki leírná-e egymás alá és, hogy miből mennyi? A kérdés folytatodik

Figyelt kérdés

Itt folytatom, mert fenn nem, fér ki.

2. Mi a ló napi gondozása, ha lovardában, bértartásban van?

3. Mennyibe kerül a havonta?

4. Székesfehérváron van jó patkolókovács és állatorvos aki elfogadható áron dolgozik? Aki tud az lécíves körülbelüli árakat is írjon.

5. Hogy lehet a felszerelés vásárlást kihozni olcsóbban, de kicsit márkás cuccokkal? Mert olyan 500. 000-et gondolnék felszerelésre.


Azért számoztam meg mert több kérdésem van és, hogy valamennyire összefüggenek.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Nem szeretnék olyan választ, hogy google nézd/írd be.Nem bunkóságból de nem szeretnék olyan választ.

Nem szeretnék lovat csak tervezem pár év múlvára.



2013. júl. 15. 11:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak példának írtad.Azért szeretnék univerzális nyerget mert ahhoz vagyok szokva.Egyszer ültem díjlovas nyeregben, de az elég is volt.Nem azért mert rossz volt ha nem azért, mert nem tetszik.Nekem azért azt a ló kellene mert fríz és nagyon tetszik.Milyen jobb lovakra gondoltál??Én ha kapok lovat akkor csak fríz lóban gondolkodok.
2013. júl. 15. 17:29
 12/17 anonim ***** válasza:

Fríz lóból csak olyat vegyél, amelyiknek van minősítése, mert a többi az fajtán belüli selejt a legtöbb esetben, és csak azért van magasan az ára, mert attól még fríznek számít.

A másik, én nem hoznék el egy lovat se csak azért, mert XY fajtájú, legyen képzett márpedig, mert ha 0 a képzettségi szintje, épp csak eltűri a hátán az embert, akkor gyakorlatilag neked kell felépítened a lovat, az pedig komoly értékcsökkentő tényező.

Nem tenyészszemlézett lónak amúgy a tenyészértéke közel 0, ha még nincs csikója, az is értékcsökkentő, mert fríz fajtában a csikó nagyon komolyan minősíti a szüleit.

2013. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Értem,csak én csak FRÍZ lovat szeretnék ha neked inkább a képzettség számít akkor az.

Nem tudok a lóról semmit.Csak ami ott van.Nem tom, hogy volt-e csikója.Volt egy másik ló is csak az drágább, bár a kanca meg a csikója meg a kanca újra vemhesítve volt eladó.Azon is gondolkodtam csak annak a 3 lónak sok lenne bértatása.

2013. júl. 15. 17:48
 14/17 anonim ***** válasza:
Minden lónak képzettnek kéne lennie minimum L szintig, inkább ML-ig, amelyik hátasként dolgozik. A fajta nem mentség, ha fríz, ha nem. Ennyiből meg, hogy semmit se tudsz róla,de elhozod, mert fríz, nagyon nagy eséllyel lesz csalódás, bár ez már a Te dolgod.
2013. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
azt még nem mondtam, hogy elhozzom
2013. júl. 15. 20:49
 16/17 anonim ***** válasza:

A fríz szépségversenyre, hobbira, meg fogatba jó. Attól, még hogy fríz lehet baromi rossz ló, rossz szokásokkal, betegséggel, a tenyészérték 0. Miért nincs olyan kép, amin lovassal van? Miért csak 1 kép van? Lehet, hogy a fríz széééép, meg cuuuki, de lehet hogy óriási csalódás lesz a vége. Amikor elmész megvenni, próbáld ki, kérd meg a tulajt, hadd szereld fel te, hogy megnézhesd, ha harap a hevederhúzásra, vagy ilyesmi, + vigyél magaddal valakit, aki már "veterán", tehát jól ért a lovakhoz, így lesz egy nem elfogult vélemény is. Jó, ha állatorvos is megnézi, tehát jó, ha viszel magaddal.


Kellenek pucolócuccok, (a többiek már felsorolták) Egy jó nyereg, egy használt márkás igazi bőr jó lesz, két izzasztó, kötőfék, vezetőszár, futószár, esetleg egy szakáll, ostor, pálca, fertőtlenítő, ínvédő, bokavédő, fásli, olló, kantár, heveder, kengyel (2) kengyelszíj (2), nyeregszappan, bőrolaj/zsír, patazsír!olaj, ecset, hűtő gél, plusz kantárszár, ha az előző elszakad, zabla, nyeregpárna, (hogy ne törje fel a nyereg a ló hátát) vagy egy zselé, ha kell segédszár, szemcsepp, ha begyullad a ló szeme, hámosító kenőcs, és elegendő pénz az orvosra ha kell, tehát szerintem faragjál le a felszereléspénzre, és tegyél félre orvosra, mert vagonba kerül már maga a vizsgálat, +oltás + ez meg az meg amaz.

2013. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. júl. 19. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!