Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gidrán első lónak?

Gidrán első lónak?

Figyelt kérdés

Találtam egy 6 éves herélt gidránt de nem tisztavérű...

szerintetek milyen lenne kezdő lovasoknak első lónak?



2013. júl. 15. 16:14
 1/9 A kérdező kommentje:

De még találtam egy tiszta vérű kisbéri félvér kancát meg egy magyar félvért(herélt)ő sem tisztavérű


szerintetek melyik lenne ideálisabb?

Tudom hogy egyedek kell nézni de mégis... melyik fajtára jellemző a barátságos,kedves és lehet vele ugratni?

2013. júl. 15. 16:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg egyedfüggő...főleg, ha nem tisztavérűek.:)Kezdő lovasnak inkább herélt vagy esetleg kanca ajánlott. Fajta helyett inkább a képzettségét és a vérmérsékletét nézd meg.:)
2013. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A három közül inkább az mf és a kisbéri jobb ugrásra, de hobbi szinten szinte minden lóval lehet kisebb akadályokra menni.
2013. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de én a fajtákra jellemző dolgokra vagyok kiváncsi... meg a tapasztalatokra
2013. júl. 15. 16:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az ugratás az elsődleges hanem hogy milyen pacit ajánlotok kezdő lovasoknak
2013. júl. 15. 16:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyedet kell nézni, nem a fajtát, erre így hogy kisbéri vagy gidrán nem lehet látatlanban nagyon mondani semmit. Mind a kettőből van olyan egyed ami tökéletes kezdő lovasnak, és olyan is amit életveszélyes megközelíteni.
2013. júl. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor is van olyan hogy melyikre mi jellemző... inkább írjanak csak olyanok akiknek volt is ilyen lovuk
2013. júl. 15. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A gidrán általában pörgős, nagy a mozgásigénye, könnyen "agyassá" válik, igényli a lovast, viszont ha jó származású, akkor nagyon jól ugrik... De így, hogy van 3 nem tisztavérű ló, nehéz mit mondani, minden további, lényeges info nélkül.

A magyar félvér ráadásul ha nem tisztavérű, akkor az egy mezei mix, ami épp összejött, abban aztán lehet bármi...

2013. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyar félvér szinte bármilyen mix-be belefér...

A kisbériket személy szerint én nem csípem, volt egynéhánnyal dolgom, de egyik sem nyerte el a szívem. Nem a kinézetükkel vagy a teljesítményükkel, hanem pont a jellemükkel gyűlt meg a bajom. Általában amikkel találkoztam, mind túl pörgős, és elég "kényes" volt a lovasára, na meg elég ijedősek voltak. Hangsúlyoztam, hogy szerintem is egyedfüggő minden, így én sem ítélem el az egész kisbéri fajtát, de te kérted a tapasztalatokat.:)

2013. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!