Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy 14 éves lány vagyok, és...

Egy 14 éves lány vagyok, és szeretnék egy lovat. Persze már ki is néztem. Max 160 e. de láttam alatta is Gidrán fajtát. Mennyibe kerülne egy istállót építeni (karámmal)? Kb. mennyi egy hónapos eltartása? Adjatok tanácsokat légyszi. Első lovam lenne.

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 14:30
 1/8 anonim válasza:
2009. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszii. :D Amúgy ezt már olvastam.. Még valaki? :D

Igen, az a legjobb, hogy más dolgaiból is tanulhatunk.. :)

2009. nov. 30. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy ló az pont addig érdekes mint egy kiskutya(kb. 2 hétig) 14 évesen talán a szüleiddel kellene ezt megbeszélned. Meg azt ne feledd hogy nem csak abból áll a lótartás hogy megépítjük az istállot + karámot. Gondozni kell, ápolni, foglalkozni vele, belovagolni, edzeni vele, eteni és trágyázni is.
2009. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a lovakat, és kb 7 éves korom óta szeretnék egyet. Én soha nem tudnám megunni(ebben 1000%-ig biztos vagyok.A kutyámat sem untam meg!). Különben ezekkel(ápolás,trágyázás stb.) mind tisztában vagyok. Mindent megtennék hogy legyen egy lovam.. persze nem csikót akarok, hanem tapasztaltabb lovat!
2009. nov. 30. 16:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem, hogy Ti(lótulajdonosok) mennyit fizettek a ló tartásáért(otthon)egy hónapban. Kaja, stb. És hogy mennyibe került az istálló építés!
2009. nov. 30. 16:45
 6/8 anonim válasza:
13%
0-ÁÁÁT!!!! a ló csak lókolbásznak jó :D
2010. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
160 e. lovat ne vegyél! Nem hiába csak annyi az ára. Amúgy meg Gidrán fajtát ilyen olcsón nem lehet venni, szóval amit néztél az nem tisztavérű vagy egyáltalán nem is Gidrán. Otthon egy istállóépítés szerintem egy 30 e. kb + 10 e. havonta a szalma/széna + vitaminok havonta 10 e. + lótáp havonta 5 e. + karámhoz csak fa kell az olyan 10-20 e. körül van. Persze ha van lovad akkor kell hozzá komplett nyereg, kantár, kötőfék, vezetőszár, futószár, ezek összesen ha nyeregből a legolcsóbbat veszed: 70 e. Hát egy ló sohasem volt olcsó állat. Amúgy 500 e.-nél kezdődnek a tisztavérű lovak ára, persze ezek még nyersek, vagy képzés alatt vannak. Ha így soknak gondolod az összeget akkor biztos vannak felétek is istállók, lovardák ahol bértartást vállalnak, ott lehet érdeklődni mennyiért 30 e. 1 hónaptól a csillagos égig. Ebben általában benne van napi abrakolás, vitaminok, lótáp stb. de meg kell kérdezni. Persze ha bértartásba van akkor is megkell venned a ló felszerelést, és persze lovas felszerelésed is. Bértartásban ajánlatosabb lovat tartani mert sokkal jobb neki ha több lóvan, vagy csak bármilyen állattal van. Ha otthon akarod mégis tartani érdemes venni pl.:kecskét,nyuszit. És nyugodtan bennt lehet vele a boxba így nem lesz magányos sosem :D Nekem bértartásba van a lovam nekünk 50 e./1 hónap amiben beenne van minden még lószárító, jártatógép külön karám és box stb. Van ló és lovas felszerelésem is minden. Hát nem volt olcsó mulatság és még most sem az. Amellet versenyekre is járogatok vele szóval még így hónaponta rá lehet számolni 10-20e. ft-ot. De persze nem tudom, hogy mik az elképzeléseid. remélem tudtam segíteni. :)
2010. jún. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nálunk 15 000 a bértartás...

Otthon sokkal drágább lenne egy hónapban szerintem!

2010. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!