Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Teljesen kezdő szintről kb....

Teljesen kezdő szintről kb. mennyi idő eljutni az ugratásig? És ezt mikor szabad engedni? Mennyire kell "jónak" lenni, hogy valaki elkezdhessen ugratni?

Figyelt kérdés

Köszönöm!


Csak segítő szándékú, normális válaszokat!



2013. júl. 18. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól is függ, pl., hogy milyen gyakran ülsz lóra? Napi kétszer felülsz, délelőtt, délután, akkor hónapokról beszélünk, ha heti egyszer, akkor akár évekről is. Az sem mindegy, hogy hol tanulsz, ahol csak zötyögtök osztályban egymás után, ott jó, ha nagyon hosszú évek múltán eszébe jut valakinek, hogy egy kis X-et eléd tegyen.

Ugratni csak az fog, aki már stabilan kiüli mindhárom jármódot (bár lehet ügetésből is ugrani, a leérkezés pillanatában már vágtalábsorrend figyelhető meg - egyes helyeken így tanítják, vezetik fel a vágtát), tudja irányítani a lovát, keze és egyéb segítségei is pontosak és függetlenek, nem kell kapaszkodnia a lovon, stabil ülése van... Önállóan be tudja melegíteni a lovat, amelyik tud rendezetten, kereken, elengedetten közlekedni vele, stb.

2013. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehetséges emberkéket napi 2-3 óra lovaglással (lóval), edzővel láttam már 3-4 hónap alatt nem is rossz ugró szintre eljutni, de a többségnek és kevésbé jót hátszéllel ez több idő.
2013. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Stabilan kell ülnöd lépésben, ügetésben, vágtában. Jól kell irányítani a lovat, megfelelően kell ülnöd a lovon. És heti 5x járok lovagolni. Én 1 év után mehettem versenyre.:)

Ugratni meg olyan 5-6 hónap után ugrattam.

2013. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ szerintem, meg az egyik lovardai oktató szerint is, hogy mennyire vagy ügyes. Van, aki pár hónap alatt elsajátítja az összes jármódot, és kezdheti az ugrást, de van, aki egy élet alatt sem tanulja meg.
2013. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Általában az ugratást cavalettivel vezetik be, esetleg az X előtt is vannak rudak.

Én úgy kerültem egy nagyon jó oktatóhoz, akihez hetente jártam lovagolni egyedül (nagyon sokat segít, ha nem csoportban szenvedtek egymás mögött. Kb. azzal az alappal rendelkeztem, hogy ügetésben és lépésben jól lovagoltam, stabilan és helyesen ültem, üléstől függetlenül használtam a szárakat. Így nekem természetesen előbb a vágtát kellett még tanulnom, és mikor már az is biztosan és kapaszkodás nélkül ment, akkor használtunk először kisebb x-et. Ez kb. másfél hónap volt ennél az oktatónál, mire minden stabilan ment. Ezután az akadály ha nem is nőtt, de nehezítettük, vágtából mentünk rá, fordulni kellett rá vágtából és ügetésből, később már nem X-eket hanem kisebb akadályokat és nagyon egyszerű pályát lovagoltunk vágtában. Tehát nagyon sokszor nem is az akadály maga volt a kihívás, hanem a közelítés, a leérkezés, a sebesség...Az ugratás mindig több, mint maga az ugrás.

2013. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
13 éves vagyok és folyamatosan ugratok 6 éves korom óta. 11 éves koromban megkaptam saját lovam, akit én lovagoltam be,és akkor ugrattam amikor kedvem támadt, szóval volt időm gyakorolni. Szerintem olyan 3-4 év körülbelül.
2013. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!