Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom megfogni a legelőn....

Nem tudom megfogni a legelőn. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régóta akartam saját lovat, és végre sikerült. Egy kedves, idős pacit vettem, mikor a hátán ülök, aranyszívű, mindent lehet vele csinálni, de nem szeret. A legelőn ha meglát arrébb megy (5 hektáron vannak, tud rohangálni) beáll a másik ló mellé, ha odamegyek megkerüli a lovat, hogy nekem is körbe kelljen szaladnom, aztán arrébb vágtázik, élvezi a műsort, mert dobálja a fejét, ugrál, aztán megáll de ha elindulok felé megint elmegy. Ha csemege van nálam, akkor is ezt csinálja. Ha leülök és várok, akkor se jön oda, volt, hogy fél órát vártam, elvolt, legelészett tőlem 20 méterre. Úgy tudom már csak megfogni, ha a többi lovat leterelem a kiskarámba, rájuk zárom és bent a kis helyen megfogom. A többi lovat amúgy gond nélkül meg tudom fogni, odajönnek böködnek, nyihognak nekem. Volt, hogy egy órát szórakoztam a sajátommal, aztán megfogtam, kikötöttem, leápoltam, felnyergeltem, aztán lenyergeltem és visszaengedtem a többiek közé, és egy másikon lovagoltam. Ez jó, így megtanulja, hogy nem feltétlen rossz ha megfogom, vagy rájön, hogy ha hisztizik, nem ülök rá? Fél-egy órát szoktam lovagolni, szóval nem sokat dolgozik, nem értem, miért csinálja, de kezdek elkeseredni, hogy pont a saját lovam utáljon ennyire. Rajta kívül még 4 lovat tartanak ott, és mindegyiken lovagolhatok, szoktam is, de őket mindig meg tudom fogni minden trükk nélkül...
2013. júl. 21. 12:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha idős, lehet, hogy az a baja, hogy megunta a lovaglást, mert a sima körbe-körbét hamar megunják a lovak. Terepen se mindig arra kell menni amerre szoktatok. Próbálj ki vele egy új útvonalat. Csinálj neki ügyességi pályát bójából, meg rudakból és lovagolj rajta végig vele. Ne mindig ugyanazt csinálja, mellesleg ne szokja meg h nem lovagolsz vele, ha hisztizik, mert akkor még azért is hisztizni fog. Nem, tudasd meg vele, hogy te vagy a főnök, lovagolni akarsz, és fogsz is, ha törik, ha szakad.
2013. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja, és az utolsó: a lovad nem utál, hisz nem bántottad, csak szimplán nem szokott még meg. Adj neki időt! Ne csak lovagolj vele. Menj ki a legelőn kívülre és vezetőszáron legeltesd, ez jól esik majd neki. És ha van rá mód, érd el h kövessen téged, mint a parelliben.
2013. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!