Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyáron más lova is bebolondul...

Nyáron más lova is bebolondul a böglyök és a legyek miatt?

Figyelt kérdés

Az enyém egész nap szteppel, lóbálja a fejét hogy elhajtsa őket. Volt hogy neosomosannal körbefújtam, de akkor is talán benne volt a reflex hogy elhajtsa magáról őket.

Ezzel együtt ugye a patatisztítás is borzalom, a folyamatos dobbantgatás kényszere miatt rángatja a lábát (eddig azt hittem hirtelen megmakacsolta magát) de nem, hiszen eddig a kezembe adta a lábát, de most nyáron kirángatja a kezemből, a szárat nem lehet rövidre hagyni közben, mert összecsuklik hogy a bogarakat elhajthassa.

A másik két ló nem csinál körülötte ilyet, nem is érdeklik a bogarak.



2013. júl. 26. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Van amelyik erzekenyebb ra. De az is lehet, hogy mar csak szorakozik. Nekunk is van egy ilyen lovunk, egy darab legy nincs rajta es rangatja magat. Csapj oda neki, de csak finoman, hogy tudja hol a hatar.
2013. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos volt már olyan hogy elborult az agyam...kirángatta a kezemből a hátsó lábát, akár arcon is rúghatott volna, abban a pillanatban felálltam, és abba a lábába rúgtam bele. (persze nem állat módjára)

Valahogy utána ki tudtam pucolni a lábát, állt mint a kisangyal.


Köszi a választ! Várok még.

2013. júl. 26. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is ismerős,de az a baj,hogy ilyenkor tényleg sok ilyen bogár van,nem győzöm lecsapkodni a nyakáról a sok böglyöt . Elég veszélyes,de mikor rászáll a hasára valami,elkezdi csípni,nem nézi,hogy a kezedben van a lába vagy ott vagy mellette,ösztönösen elkezdi elhajtani a kártevőt. Ezek a fújós szarok nem is mindig hatékonyak,nincs az a mennyiség ,ami egy egész lovardára elég lenne.
2013. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez olyan: ki kell bírni szenvedéssel mindkettőnknek ezt az évszakot, meg persze mindenki másnak aki ilyennel bajlódik.

Különben is utálom a nyarat. Nem csak bogarak, hőség, leégés, és lustaság.

A fújkálást én is hamar feladtam. Ugyan úgy eszik a lovam amint befújom, sőt még közben is.

2013. júl. 26. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is neostomosannal próbálkoztam, az valamennyire hatott is, de aztán kaptam az állatorvostól egy olyan szert ami igazából szarvasmarhákra van, de rárakják lovakra is, és az nagyon bevált..végig kell rajta önteni végig a gerincén és elvileg 10 hétig védve van...na mondjuk kb. 3 napig tartott a nagy védelem, de addig a közelébe se mentek..most 2 hét után azért már vannak rajta de nem vészes, próbáld ki mindenképp szerintem, főleg ha ennyire zavarják..sajnos a nevét nem tudom, de ha rákérdezel egy állatorvosnál biztos tudni fogja..meg én fokhagymát is etetek vele, de hát az meg aztán mint halottnak a csók..:D
2013. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezer köszi! Megkeresem! :)
2013. júl. 26. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! :)
2013. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!