Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megvennétek? Versenyezni...

Ti megvennétek? Versenyezni szeretnék vele. Kicsit félek, fura az eladó.

Figyelt kérdés
[link] Fakónak írja, de ez a ló nem az, ez cremello, de csodaszép. A magassága is pont jó, és a kora is. Csak olyan lovat keresek, aki terepen nyugodt, magabiztos, és akár hosszú túrákra is lehet vele menni. Viszont egyre inkább a díjlovaglás, díjugratás tetszik, egyre többször veszek részt edzésen túra helyett, úgyhogy olyan paci jöhet csak szóba, aki arra is alkalmas. Díjlovaglásra minden jó, de ugrani nem tudom, hogy egy arab x furioso tudna-e... Az eladótól is félek kicsit, eddig csak olyan lovakat néztem meg, akinek tudott a gazdája helyesen írni, és be tudta azonosítani a lova színét, de nagyon megtetszett ez a paci. Attól is félek kicsit, hogy arab van benne, pedig ahhoz, hogy tudjam tartani, nyáron pár hétig engednem kell, hogy gyerekeket tanítsanak rajta, de nem tudom, hogy egy arab mennyire lenne jó futószáras lónak... Szerintetek nézzem meg? 200 km tőlem, úgyhogy elég messze van... Viszont olcsó, strapabíró és csodaszép..
2013. júl. 27. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

Valletta: jössz itt állandóan ,azzal mi volt régen...


Ez most mit sem számít,lehet akkor az volt a jó,az volt az "eladható",most nem ez a helyzet. Senki nem nézi,mennyi munkád van a lóba,senkit nem érdekel,hogy mennyire idomított a lovad ,ha nincs mozgása,ami megfelel a "divatnak" ,akkor ha a fene fenét eszik sem jut el a díjló szintre. A díjlovagláshoz hozzátartozik a látványos ,akciós mozgás,ha ezt nem tudod elfogadni,te bajod. Ha meg nem megfelelő egy ló fizikális külleméből adódóan ,akkor azt te nem képzed fel a legmagasabb szintekig. Ha ez igaz lenne,hogy minden ló alkalmas,akkor senki nem venné meg a méregdrága fajtákat,nem lenne erre a szakágra külön fajta tenyésztve. És ha egy ló küllemében akadályozott az adott feladat elvégzése iránt,azzal nem tudsz mit csinálni.

2013. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ehhez annyit hozzátennék,hogy az tényleg nem szerencsés, ha a ló pl. csavargatja a lábát, nem egyenes vonalban emeli és lendíti előre, hanem kifele vagy befele "kitér", szükségtelen, felesleges mozgásokat végez.

A másik dolog, egyes lovak fajtájukból adódóan nem alkalmasak egyes dolgokra, pl. az ügető nem fog vágtapiruettet bemutatni, ahogyan jellemzően a fríz vagy haflingi sem ugrik 160-at nyereg alatt. Ettől függetlenül ismerek több bírót is, van mondjuk egy-kettő, amelyik el van tájolva, de a többség értékeli a lóba fektetett tudást, ugyanakkor van stílusbírálat is, egy díjlovas versenyen nem az az érdekes, hogy a ló megcsinálja-e a kérdéses feladatot, mert az úgymond alap és elvárt, hogy megcsinálja, a kérdés az, hogyan hajtja végre, mennyire precíz, milyenek a segítségadások, az összhang, stb.


Az, hogy miért veszik meg a drága fajtákat, stb... Ha annak idején a magyarok nem a lipicai lóval nyerik sorra az első fogatversenyeket, hanem pl. a nóniusszal, amelyik ugyanúgy fogatos fajta, és minden megvan benne, most azt tartanák a legjobbnak. Ott és akkor a lovak képzettségében, tudásában sok eltérés nem volt, csak annyiról volt szó, hogy melyik méntelep is indult... És milyen lovak is voltak ott. Ennyi elég is volt, hogy mai napig a lipicai tartsa magát, még, ha a szabályozásokkal igyekeznek is egyre inkább a többi fajtának kedvezni.

Egy kisbéri remek díjló lehet, ha van energiád és időd, szaktudásod képezni.

2013. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de semmi köze nincs már a kérdéshez ennek a vitának, hogy melyik ló mennyire szépen kóborol a díjlovaspályákon és mi a tuti. Ezért az árért tudom, hogy nem lesz nagyon extra, és kell vele foglalkozni, de kisebb versenyekre mennék úgy is, nincs annyi időm, pénzem, hogy komoly versenyző legyek, milliós sportlovat se tudnék venni. Egy nóniuszom volt mostanáig, és vele díjlovagoltam, ugrottam, ő a fajtája ellenére csodaszépen csinált mindent, csak ő idős volt már, nem bírt egy hosszabb edzést, vagy túrát, úgyhogy egy ismerősöm lányának adtam, aki most tanulgat lovagolni, és egy megbízható társat kerestek neki, azért kell új ló után néznem, de kb olyan kaliberűt keresek, mint az előző. Egy sima, ismeretlen származású bömszlinagy ló, aki nyugodt, megbízható, lehet, hogy nem Cassini csikó, de nem áll meg az akadály előtt, nem rohan el velem az első nyílt mezőn, és alapszinten idomított, jobb napjain még ugrásváltást is tud, rosszabb napjain már az oldallépés se megy.
2013. júl. 28. 21:14
 14/18 Valletta ***** válasza:
89%
Azért jövök azzal, hogy mi volt régen, mert régen a ló nem sporteszköz volt, nem eredményt vásároltak a lovasok millió eurókért, hanem a csóri, mai szemmel nézve gebbencseket képezték ki akár magasiskolai szintre. Kinek mi a szimpatikus hozzáállás, remélem, hogy ha neked olcsó magyar fajtád van, nem vársz tőle semmit, csak hogy a pusztában kóboroljon, mert attól aztán majd feléled a magyar lovaskultúra...
2013. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Valletta ***** válasza:
Már miért ne mutatna be egy ügető vágtapiruettet? Felejtsétek már el a fajtákat! A ló az ló, kizárólag a lovasán műlik, mire és hogyan képzi. Íme, egy orlov ügető kűrje, aki az olimpiára is kijutott: http://www.youtube.com/watch?v=Wht9ZKfnkAA
2013. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem,majd ettől fog feléledni a magyar kultúra,hogy mindenféle alkalmatlan lovat nyomunk erőszakkal be a mély vízbe,amit már nem tud megúszni.


Lehet lepontozni meg egyebek,de az egész csak egy állszentkedés, most előkapartál egy ilyen videót.., Bum neki. visszamész 200 évvel ezelőtt re,mint már mondtam senki nem érdekel. Bemész egy magyar félvérrel a négyszögbe,utána bemegy valaki egy oldenburgival,nem kérdés kit fognak jobban felpontozni. Az meg a másik,ha rövid a nyaka,te biztos azt is látványosan feligazítod,ha rövid a lába neked az is látványosan fog nyújtani,ha galoppról lehozott telivér ,aminek szét van rángatva aszája,gyenge a háta,te azzal is megcsináltatsz mindent. Ha esetleg nem bírják az inai,gyenge a hátsóláb szerkezete,te akkor is megcsináltatsz vele egy piruettet ,az már más kérdés ,hogy teljesen utána tropára megy a gyenge,széterőltetett lába.


Te eddig vagy soha az életben nem vettél részt díjlovas versenyen,vagy valamiért nem volt sikerélményed ,nem voltak meg a lehetőségeid és most ezért megy itt ez. El kell fogadni ,hogy a díjlovaglás erről szól,minél látványosabban,minél magasabb szinvonalú feladatokat végrehajtani,hogy a "pórnép" is élvezze.


belehetne menni magyar fajtákkal is a milliós lovak közé,100 szor több munkát kéne beletenni,az esetek 80 %-ban meg sem érné,mert vagy a lába nem bírná egy bizonyos szinten felül a megterhelést vagy egyéb más gondok jönnének elő. Pl nem elég pattogós,ültettet a vágta,abból nehezen fogsz piruettet csinálni,nincs lebegős összeszedett ügetés,abból nem lesz tisztességes

piaff,paszázs,esetleg a lábai mennek szét a túlerőltetéstől,ez mind pénzkidobás ,energiapocsékolás lenne és a lónak sem lenne előnyös.

2013. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Valletta ***** válasza:
93%

Te teljesen el vagy tévedve. Látod egyáltalán, mik történnek a négyszögben magasabb kategóriákban vagy csak nézel? Pont, hogy a versenysport az, ami tönkreteszi a lovat, én viszont képzésről beszélek, nem arról, hogy egy lipicait addig kell erőszakolni, amíg erején felül nem teljesít. Mindez a te hozzáállásodat minősíti, miszerint lovat csak erőszakkal lehet képezni. Tudnék neked több órányi videót linkelni arról, ahogy nem sportló fajták akár magasiskolai gyakorlatokat hajtanak végre, akár 20 évesen is, teljesen egészségesen, nyugodtan, elengedetten. Sokkal elengedettebben, mint amit sokszor a négyszögben, de főleg a melegítőben látni szuper sportlovaktól. Miért lenne egy nem sportló fajtájú ló felépítése gyengébb? Miért csak túlkövetelésben gondolkozol? Számodra nem elfogadható, hogy ha egy lóba hosszú évek szakértő (!) munkáját fektetik, akkor az a ló a legnehezebb feladatok végrehajtására is képes lesz? Miért gondolod, hogy egy magasiskolai szinten képzett andalúz, lipicai, frederiksborgi csakis erőszakkal képezhető ki a nagydíjnál is nehezebb feladatokra?


A díjlovaglás nem a pórnépnek szól, soha nem is szólt annak. Nekik az unalmas. A díjlovaglás a bíráknak szól, akik a képzettség helyett egyre inkább a lovak természetes mozgását díjazzák, de ez nincs így jól. Én nem azt mondom, hogy egy külsős fajta ugyan olyan eséllyel indulna, hanem azt, hogy igenis kiképezhető arra a szintre. Ugyanis a fiatal ló a természet alkotása, ám az idős ló a kiképzés mesterműve lehet.

2013. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: Igen képzeld látom mik történnek a négyszögben,még lehet én is ebben a sportban tevékenykedek,ki tudja....


Összefoglalva: állításod szerint te képzésről beszélsz,és minden ló képezhető a végsőkig.



Én meg továbbra is fent tartom ,hogyha egy ló testfelépítése miatt korlátozott egy feladat elvégzésében,akkor azt nem lehet elvinni a végsőkig.


"Mindez a te hozzáállásodat minősíti, miszerint lovat csak erőszakkal lehet képezni."


Téves információkat raktároztál el. Én pont azon állásponton vagyok,hogy van egy határ,amit nem szabad átlépni,mert az már egyfajta erőszak a ló számára. DE ha azt vesszük az egész lovaglás egy erőszak. Melyik ló rohan oda hozzád a legelőről,hogy "nyergelj már föl,rakd a zablát a számba,üljél fel rám és idomítsál"? Egyik sem. Tehát mindez a te hozzáállásodat minősíti,mert te ugyanúgy "erőszakkal" képzed a lovat ,mint én vagy bárki más,aki olyan mozgást csináltat vele,ami nincs benne a természetes veleszületett mozgásában.


"Miért lenne egy nem sportló fajtájú ló felépítése gyengébb?"


Gondolom ezt a kérdést viccnek szántad,kérdezz meg egy tenyésztőt és hamar választ kapsz.


De tessék,nem sportló: [link]


Külön sportra kitenyésztett fajta: [link]


Ha van szemed hozzá ,nyilván látod a különbséget.



meg ha szerinted mindegyik ló/fajta egyformán képezhető/"használható" ,akkor miért foglalkozik minden díjlovas külön kitenyésztett fajtával? Miért vannak a tenyésztők? Hiszen akkor teljesen felesleges lenne külön fajtákat előállítani. Mindenki hülye?senki nem szakértő? mindenki "divatkodik"?


Nem mondom,hogy az "egyszerű" lóba nincs annyi munka ,mint ezekbe,sőt még akár több is,mert azokkal nehezebb,nem sznobizmusból mondom,nem szeretem én sem a nagyzolást,nincsenek hannoveriek ,meg oldenburgiak a p.csám alatt de nem mond azt nekem ,hogy nem jó érzés, nem szép látvány a kecses,térölelő mozgás. Ez sokkal jobb annál,mintha azt látom sokszor,hogy botladozik,húzza a lábát,felez,elferdül stb.... Ezeket megéri képezni,és többre képesek fizikálisan is,nem jelent akkora megterhelést az erősebb lábaira egy piruett,mint egy rozoga lábakon botladozó hobbilónak.


"A díjlovaglás nem a pórnépnek szól, soha nem is szólt annak. Nekik az unalmas."


ezt most kezdték el népszerűsíteni Magyarországon,de ez nem 2 hét alatt fog tető alá kerülni. Most képzeld ha nem számítana a mozgás,tele lenne minden négyszög lapos mozgású,átlagos lovakkal,még ennyire sem lenne nézettsége ennek a sportnak,még jobban a béka segge alatt lenne,annyira sem foglalkoznának vele,mint most. Max akik,csinálják,de az átlagemberből még kevesebb lenne ennél is.


" Számodra nem elfogadható, hogy ha egy lóba hosszú évek szakértő (!) munkáját fektetik, akkor az a ló a legnehezebb feladatok végrehajtására is képes lesz?"



Számomra az nem elfogadható,hogy te ezt AKÁRMILYEN lóval megvalósíthatónak látod. Párszor leírtam már az ellenérveimet,de ezt úgy látszik nem akarod elolvasni vagy nem fogod fel....


Minden lónak van egy adott képessége,aminek van egy határa és nem tudja túlteljesíteni. Ha vért izzadsz sem fogsz pl egy ilyen lovat piruettre ,paszázsra késztetni.


[link]

2013. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!