Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csókaszem befolyásolja a...

A csókaszem befolyásolja a lovak látását? És ha igen, miben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A csóka szem semmiben nem befolyásolja a lovak látását, csak vannak olyan emberek akiknek nemigen tetszik az, ha egy lónak világos a szeme.
2013. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a pigment mennyiségétől függ, hogy milyen színű a lónak a szeme, ez ugyanolyan, mint az embereknél.

Az emberek is ugyanúgy látnak akár barna, akár kék, akár szürke vagy zöld szeműek az teljesen mindegy.

Ja, és még egy dolog.

A világos szemszín érzékenyebb a fényre, és a nap káros sugaraira is, tehát fokozott védelmet igényel. Előzővoltam

2013. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
érzékenyebb a csóka szem sokkal (tehát nem annyi a különbség, mint az embereknél a kék és a barna szem érzékenysége között, hiszen a lovaknál a kék szem nagyon nagyon ritka, nem úgy, mint az embereknél), könnyebben kaphat havi vakságot és idősebb korára is gyakran megvakulnak a csóka szemükre. én legalábbis így tudom
2013. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 29. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért vakulnak meg idősebb korukra rá, mert az UV sugárzásra sokkalta érzékenyebbek, egy bokszos ló lehet, hogy idősebb korában is lát, míg egy (fél)ridegtartásos sajnos jó eséllyel már nem, mert nem tudja, hogy neki most fedett beállóba kéne vonulnia, stb. De alapvetően maga a látása ugyanolyan "gyárilag".
2013. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!