Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még,15 éves,165 cm és 65 kg.Szerintetek milyen magasságút és fajtájút nézzek?Hobbira lenne.
2013. júl. 31. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
előbb szerintem meg kéne tanulni lovagonli... egy ló nem kis felelősség és pénz. inkább kezd lovardában.
2013. júl. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mind a 3 járómódban biztos vagyok azért ez sokat számít -.-
2013. júl. 31. 08:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Hobbira mindegyik jó,ha nyugodt.Minimum 170cm marmagasságú ló kéne neked.
2013. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem kell minimum 170 marmagas, ha egy 165 centis nőnek 170 magas ló kéne, akkor egy 185 centis férfi mekkora lovon lovagolhatna?

elvileg akkor jó a ló mérete, ha a marja szemmagasságban van, de ekkora mérethez 150-170-ig bármi jó lehet.


ha kezdő vagy, akkor egy tapasztalt, 8-14 éves lovat vegyél, ami szelíd, nyugodt.

2013. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8-12 év körüli kanca vagy herélt, fajtáját tekintve mindegy, bár kezdőnek jellemzően nem ajánlott angol vagy arab telivér, ügető és erősen telivérezett fajták. Kimondottan jó választás lehet egy félvér is akár, ha a mentalitása és a tudása megfelelő. A lényeg, hogy egyedet nézz, olyan ló való kezdőnek, amelyik nyugodt és kiegyensúlyozott, amikor kell, akkor robbanékony, a belovaglása helyes, nincs elrontva, és tud tanítani. Fontos, hogy egészséges legyen.
2013. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!