Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ártalmas a ló hátának, ha...

Nem ártalmas a ló hátának, ha valaki csak szőrén lovagolja a lovat?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki csak így lovagolja a lovát. Én mondtam neki, hogy szerintem a nyereg sokkal jobb lenne, erre azt mondta, hogy hülyeség. Kicsit összekülönböztünk. A lova 12 éves, mióta nála van 6 éve, én még nem láttam a lovon nyerget.
2013. júl. 31. 12:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a combod viseli a súlyt lovaglás során, akkor nem a hátsódon ülsz, hanem vagy a nemi szerveden kb., így terhel a comb, de ez egy helytelen ülés, előre vagy dőlve, a ló megbotlik, és már a nyakában vagy. Helyesen ülve a lovon a váll hátul van, nem dől be előre, a gerincoszlop egyenes, a lábszár hátrébb van húzva, nem székülés-szerűen előre lökve - innentől kezdve a comb nem visel akkora súlyt, ami a terhelés nagy részét közvetíti, az a két ülőcsontocska, és igenis ez nyomja a ló hátát, és ez okoz neki a továbbiakban (persze csak hosszútávon) fájdalmakat, komoly hátproblémákat akár.

A másik dolog, szerintem aki úgy gondolja, hogy ha már kihasználjuk a lovat saját önös céljaink érdekében, azt tegyük úgy, hogy a lehető legkevesebbet ártjuk neki, az jó úton jár. És a nyereg a ló kényelmét is szolgálja, ez nem egy egy ember fejéből kipattant abszurd tévképzet, amihez Valletta lelkesen asszisztál merő idiotizmusból. Ugyanez a helyzet a legelővel, ha van rá mód, akkor illő kivinni, mást nem, vezetőszáron a lovat. Meg lehet tenni, hogy élete végéig bokszba zárod, de ez nem a ló érdeke, vágya, hanem a lovas kényelme... És lehet mondani, hogy a mént nem engedjük be a többi közé, ez így is van, de pl. a csődört nem kiherélni, mert így szórakoztatóbb, vagy olcsóbb... Stb-stb.

2013. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
0%

Apró félreértést szeretnék tisztázni...sem a zabla, sem a boxos tartás híve nem vagyok.


A témával kapcsolatban:

Ez fizika, nem lovagláselmélet. Amekkora erővel nyomod te a lovat, akkora erővel nyom vissza a ló is téged. Ha nem így lenne, akkor vagy felemelkednétek a földről vagy belepaszíroznád a lovadat a talajba:) Ha a lónak káros lenne vagy fájna, az neked is és te valószínűleg jóval hamarabb észre is vennéd. Pont ezért nincs értelme az "ülőcsontocska" elméletnek, mivel azt megéreznéd, ha csak akkora felületen oszlana el a testsúlyod.

2013. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csakhogy a szőrén ülsz a lovadon, és a lovad nem egy hordó, egy idő után kényelmetlen. Ülsz innen oda mert nem bírod, nyom a gerince. Tehát? Te is nyomod az ő gerincét. Nem azért halad a világ előre mert hülyeségeket találnak fel, amikor feltalálnak valamit annak értelme van. Egyszer-egyszer rá lehet ülni szőrén a lóra, de nem jó neki ha mindig ezt teszed.
2013. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

És mellesleg, az ülőcsont kemény, hisz csontból van, ahova bemélyed az pedig a ló gerincének két oldalán lévő izom. Logikus hogy neki hamarabb fog fájni mint neked. Főleg ha nincs olyan ülésed, és még huppogsz is, ami szőrén bizony előfordul... Nem utolsó pedig, hogy nem túl higiénikus hogy a lovad alád izzad minden nap.

2013. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a baj a fizika elmélettel, hogy ha pl. az egyik kezed ökölbe szorítod, a másikat kinyitod, és elkezded módszeresen ütlegelni az öklöddel a tenyered, akkor sem egyszerre kezd el fájni, pedig ez alapján, mivel egyforma erő hat rájuk, márpedig így kéne lennie. A tenyered mégis hamarabb fog megfájdulni, mert a bütykök eltalálják... Hmmm...

Ha leülsz, akkor is a két ülőcsontocskádon ülsz normál esetben, mert a gerinced egyenes, a vállad nyitott, nem dőlsz be előre. Így ülsz a lovon is, és ez nála hamarabb váltja ki, hogy elmozduljanak a csigolyái akár (szélsőséges esetben), mint, hogy neked vándoroljon odébb az ülőfelületed. Ez tudományosan is igazolható, nem lovagláselmélet, csak utána kéne nézni rendesen. A nyereg nem csak a lovas kényelméért van, de ki lehet próbálni, három éves korától 30 éves koráig minden nap minimum 1,5 órás kemény, komoly edzéseket és heti 1-2 terepet beütemezni egy lóval, párhuzamosan egy másikkal ugyanezt nyeregben - persze azonos fajtájú és nemű lóval, kb. azonos súlyú lovassal, stb-stb. Érdekes végeredményt fogtok kapni...

2013. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%

Az én lovam 22éves.. nem igazán volt rajta nyereg mégis tök egészséges.. nincsenek fájdalmai, a doki is csodálkozott hogy ennyi idős és alig látszik..

Ki-mi.. nem cukorból van.. elolvadni nem fog..

2013. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!