Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fjord fajta lónak eltört a...

Fjord fajta lónak eltört a gerince kb 3 hónapja, furcsán jár, szabad így terhelni? Lent

Figyelt kérdés

tehát tegnap elmentünk az egyik rokonommal szalmát hordani és egy ilyen fjord lova van és kb. 3 hónapja elesett a jégen és eltört a gerince, most mikor gyalogol akkor nagyon rendellenesen lépked a hátsó lábaival, emelgeti, meg riszálja meg húzza meg nem tudom miket csinál a hátuljával, és egy lóval mentünk meg egy lovaskocsival és a lovaskocsira volt kapcsolva egy utánfutó, ezeket kis bálákkal pakoltuk meg kb darabja 20-25 kg és kb. 70-80 bálát raktunk fel, és visszafelé még hoztunk is egy embert, szóval 3-an ültünk a kocsin, ez rohadt nagy súly egy egészséges lónak is, nem? és még közben futtatta a lovat ameddig bírta, utána meg mikor már elfáradt a ló akkor gyalogolt sőt 80-100 méterenként meg is állt a ló, mert úgy elfáradt, és legalább 5 percig nem volt hajlandó elindulni meg nem bírt, ez nagyon rosszban befolyásolja a gyógyulását nem? nemhiszem hogy szabadna így terhelni, de egy ilyen gerinc törött ló feltud épülni teljesen? 6 éves ló, nagyon szép, kár lenne érte ha ilyen maradna, mert így nem is merek felülni a hátára hogy ilyen betegsége van mostan, és a fjord lovak szelídek?


és hogyan tudnák megbarátkozni a lovakkal hogy ne féljek tőlük? nagyon szeretem a lovakat, meg soknak ültem is a hátán már, lovagolni még nem tudok, de félek tőlünk, megsimogatom őket, de a fejüket azt nem nagyon merem mert félek hogy felkapja a fejét és megharap, meg ilyesmik miatt félek, meg hogy megrúg, megsimogatom de amint megmozdul vagy valami akkor megijedek tőle, hogyan lehet megbarátkozni velük? meg az egyik ok is amiért jobban félek tőle, mert mindig ütve vannak a rokonomnak a lovai, van egy másik rokonom annak is van valamilyen lova és attól nem félek ennyire, pedig egyik sem viselkedik máshogyan, csak mindig üti a rokonom és azért félek tőle legjobban.. de nem vad


2013. aug. 2. 09:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és nagyon veszélyes lenne lovagolnom a hátán? én nem tudok lovagolni, meg nem profi lovaglásra gondolnék hanem csak gyalogol a ló az udvarában a rokonomnak és én meg vezetem össze vissza az udvarába, de a ló nincs betanítva lovaglásra, azt mondta hogy meg kell tekerni a farkát és akkor át vált 4x4-re és akkor lehet rajta lovagolni :D
2013. aug. 2. 09:36
 2/18 A kérdező kommentje:
és szabad vele rumot itatni hogy kicsit berúgjon, és akkor irányíthatóbb azt mondta, kérdeztem tőle miért kóvájog, azt mondja hogy be van rúgva mert rumot ivott, azt mondja hogy figyelni kell az egész úton végig meg össze vissza kanyarodott, meg többször is volt hogy majdnem elesett, ez nem tudom hogy igaz volt e hogy ivott rumot, de attól is lehet hogy elakar esni meg hogy kóvájog mert hogy csípőficama van, be volt gipszelve vagy nem gipszelve hanem valami más volt rajta, vagy nem tudom, valamit az állatorvos rakott rá mikor eltört a gerince
2013. aug. 2. 09:40
 3/18 A kérdező kommentje:
ja meg mikor megbotlott akkor mindig meg kellett rántani a száját hogy ne essen el
2013. aug. 2. 09:41
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
úristen....
2013. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

de már kétszer is ültem neki a hátán mostanában le akkor ki volt kötve a lovaskocsi hátuljához, akkor szépen tűrte hogy rajta vagyok, de tegnap kérdeztem tőle hogy ez hátas ló e, azt mondja hogy ha mondom neki hogy hátasló akkor hátas lesz ha mondom neki hogy nem akkor nem hátasló,


de múltkor ráültem, és ülök rajta azt elkezd bebújni a ló alá, és elkezdte emelgetni a ló hasát, én meg mozogtam így a lovon mert emelgette a hasát :D azt kérdi hogy jó e lovagolni :D ezt is tűrte, csak elképzelhető hogy ha el van engedve akkor megváltozna a viselkedése?

2013. aug. 2. 09:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"3 hónapja elesett a jégen és eltört a gerince"


Egy intim kérdés: 3 hónapja,hol a pitsába volt jég?

2013. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
na ez tényleg jó kérdés! (utolsó válaszoló)
2013. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hát a rokonom udvarában, ő ezt mondta hogy 3 hónapja, de ez nekem is gyanús volt hogy akkor már nem volt jég, és akkor kérdem tőle hogy a sároban csúszott el? de rohadt nagyot kellett hogy essen ahhoz hogy eltörjön a gerince...

áprilisban esett el, akkor még ebben a városban volt jég!

2013. aug. 2. 11:24
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szép mese... 3 hónapja már csak a magas hegyek tetején lehet hó meg jég, de olyan sincs Magyarországon (legközelebb az Alpokban meg a Tátrában tudom elképzelni).

2. A gerinctörés, ha valóban az, általában bénulással jár, csakúgy, mint az embernél. Spontán nem fog gyógyulni istállókörülmények között, ha egyáltalán lehet segíteni egy gerinctörött lovon, akkor csakis komoly állatkórházban.

3. Az egész, amit leírtál, számomra azt mutatja, hogy azt a bizonyos rumot te ittad és nem a ló.

2013. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztában teljesen a lovak viselkedésével, bánásmódjával, lovagolni sem tudsz stb. és bármit mond a rokonod (aki nem lehet teljesen százas) elhiszed..

Egy gerinc törött ló már lebénult volna.

70-80 bálát már teherautóval érdemes szállítani, nem egy sérült fjord lóval...

Bármint mond a kedves rokonod ne higgy neki, a leírtak alapján nem százas az ember.

2013. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!