Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam ugrás közben kiüti a...

A lovam ugrás közben kiüti a könyökét mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Ügetőben hónaljvédőt használunk de ugróban ez kétlem ,hogy megengedett lenne utóbbi két versenyén ign csűnyán kiütötte a hónalját és a könyökét egy közép osztályú lóról van szó az ugrást továbra is folytatom vele,B/3-A/1-ben versenyez.
2013. aug. 3. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit csinál???? Mibe üti ki? Egyáltalán mi a bánat az a kiütés? Úgy érted, beüti valamibe és kisebesedik? Ha igen, mi a lótúróba tudja beütni? Ügetőn megérteném, de nyereg alatt mégis hová tudja ütni?
2013. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én először arra gondoltam, hogy ahogy felhúzza a mellső lábait ugrásnál, a patkója felsérti a könyökét, nem? De akkor az azt jelenti, hogy nem jó az mellső láb-technikája, vagy nem szabad vasalni az elejét. De én sem értem tisztán a kérdést, ergo lehet hogy baromságot írtam.. :)
2013. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De a könyöke hogy a bánatban érhet oda a patájához, ha erről van szó? Mert olyat láttam nem egyet, hogy annyira felkapkodta a ló a lábát, hogy hasvédős hevedert kellett rátenni, de a könyöke... Szóval én is csak találgatok, jó lenne, ha erre járna a kérdező és elmagyarázná, mert komolyan kíváncsi vagyok.
2013. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
először nem mertem megkérdezni, hogy mi az, hogy kiüti a könyökét, azt hittem én vagyok a sügér hozzá, de ezek szerint nem
2013. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ügetőben így mondják ,hogy kiüti magát, és h rossz az ugróteknikája egy A/1 es hibabiztos lóról van szó igen hasvédő is van rajta de úgy felhúzza az elejét hogy odaér a könyökéhez és sebesre veri neme egyből támadni kell hanem kiváncsi vagyok h mit csinálnátok.Nem amatőr vagyok aki nem tudja h miről beszél arról h nem ismertek szakkifejezéseket arról nem tehetek és kultúráltan is rá lehet kérdezni.
2013. aug. 5. 11:53
 6/13 A kérdező kommentje:

itt egy kép h jobban megértsétek bár am ez egy másik lvam volt de ugyan így kell elképzlni

[link]

2013. aug. 5. 11:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Senki nem támadott, csupán csodálkoztunk és értetlenkedtünk, ennyi. :-)

Normálisan nem kapja így fel a ló a lábát, alaposan ki van bárolva, az látszik. Nem hiszem, hogy tudsz vele mit kezdeni, hiszen nincs mivel levédeni ott a lovat, patkó meg nyilván kell rá A1-ben feltétlenül, bár amilyen csúszósak tudnak lenni a füves pályák, még B1-ben sem indulnék patkó nélkül nem még följebb. Szóval passz, fogalmam sincs.

2013. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Épp ezért füven egyeltalán nem tudom sarkalni :) bár szerencsére nagyon biztos jármódú ló de azért gyepen nem találkoznék essővel :D a bárolást nem tudom ,hogy érted de ha negatív értelemben egyik lovam sem volt soha de soha bárolva.
2013. aug. 5. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem csak te bárolhattad, ha nem kezdettől vannak nálad. Általában az a ló kapja fel úgy a lábát, vállalva azt is, hogy magának okoz fájdalmat, amelyik jól ki van bárolva. Magától még nem láttam lovat így behúzkodni a patáját. El is hiszem, hogy hibabiztos, úgy összecsomagolja a lábait, hogy esélye sincs rúdhoz érni. :-)

Amúgy az ügetőhöz nem értek, így nem tudom, hogyan rakjátok fel a hónaljvédőt, de esetleg megkérdezhetnéd a szövetségben, hogy használhatnád-e.... Végülis az nem lehet cél, hogy egy ló megsérüljön, hülye szabályok miatt...

2013. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Teljesen nyersen került hozzám vagyis inkább jól elrontva rettegett minden csizma meg száraegítségtől nem nagpn ültek rajta csak egy vad barom aki mindig jól megcibálta de 100%-ra tudom h nem ugrott előtte mikor viszonylag türhetően tudtam már lovagolni egy db rudat letettünk úgy kelett áterőszakolni rajta de akkorát ugrott rá mintha 140-lett volna előtte azt hittem h nem tud ugrani utána már simán átment rajta de mindig ugrotta 2 méternek a földönfekvő rudat lépésben is 1 hónap kelett h hajlandó legyen nem ugrani rá na akkor jöttek az x-ek meg a járóiskola hát újból repülések a vágtára beállított 2 rudat a földön ügetésből megugrotta a kettőt egyszerre egy élmény volt ;)
2013. aug. 6. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!