Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszerűen nem tudok dönteni....

Egyszerűen nem tudok dönteni. Pinto vagy Haflingi?

Figyelt kérdés
Kiskori álmom egy tarka ló, de nagyon szeretem a hafi lovakat is .. hogy döntsek?:S

2013. aug. 9. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én, mielőtt lovat kaptam volna, mindenáron egy fekete lovat szerettem volna, már a neve is megvolt, keresgéltem is a neten, amikor odahozták a lovardába az én lovamat. Egy duci kis fjord volt, azelőtt figyelmen kívül hagytam azt a fajtát, nem nagyon tudtam róluk semmit, nem feketék voltak, nem kellettek. De amint a paci lekászálódott a lószállítóról, és körülnézett, beleszerettem. Hagytuk a lóvásárlást, minden gondolatomat az a kis aranyos, csupaszív paci töltötte ki. Mikor fél évre rá, születésnapomra megkaptam, eszembe sem jutott, hogy nem fekete. Kedves, jólelkű, nyers póni (kisló), sosem fogok vele másfél métereket ugrani, ahogy mondjuk egy (fekete) magyar sportlóval tehettem volna, de egy percig sem bánkódom. Ő az én lovam.:)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nézz meg mondjuk egy pintót meg egy hafit és amelyiknek a karakterét szimpatikusabbnak találod, és persze rendben van egészségügyileg, azt vedd meg.

2013. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

:))) Aranyos :)

Próbálok dönteni.:)

2013. aug. 9. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Sehogy, felejtsd el a fajtákat, színeket, és nézz egyedet - így lesz a legkönnyebb. Próbálj ki haflingiket, tarka lovakat, meg másokat is, és hagyd, hogy az adott egyed után érezd azt, hogy ez az a példány márpedig, amelyik neked kell. Hiába lesz a lovad tarka, ha egyébként meg szánt szándékkal pakolja le magáról az embereket, vagy lesz egy meseszép haflingid, ha később kiderül, hogy pánikbeteg egyedül, mindegy, hogy négyszögben, ugrópályán vagy terepen van, stb-stb. De ha találsz egy olyan tarkát, vagy haflingit, vagy akár egy "mezei" sárga/pej/stb "akármit", amelyik márpedig megragad, akkor válaszd azt. :)
2013. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. aug. 9. 16:14
 5/12 anonim ***** válasza:

A jó lónak nincs színe. :-)


Minden esetre úgy tűnik a hirdetéseket nézegetve, hogy a tarka lovak kissé túlárazottak, dacára annak, hogy azt tisztán, szép állapotban tartani sokkal nagyobb meló, mint egy sárga haflit.


Én a haflit melegen ajánlanám neked, kedves, jó természetű lovacskák, egy sereg haflingi tulajt ismertem, főleg kislányokat, de soha egyik sem mondta, hogy bánná, hogy ezt a fajtát választotta.


De persze az mindenképpen tisztázandó, hogy tulajképp mire is akarod használni.

2013. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se ragaszkodj egyetlen fajtához, vagy színhez, nekem sem a lóideálom lett végül az "álomlovam". :)

Innentől a véleményem szubjektív.

Szóval én így a kettő közül inkább a pintora voksolnék, csak mert a Haflingi egy kisló, és egy idő után valószínűleg kinövöd. És persze erős ki lovak, szóval - mivel gondolom lány vagy - nem valószínű, hogy olyan szinten kinövöd, hogy nem bír el téged jó kedvvel, de azért engem zavarna, ha a leendő lovamnál ott lebegne a fejem fölött, hogy valamikor pár év múlva lehet, hogy baromi aránytalan leszek rá. Persze ha annyi idős vagy, hogy már nem nagyon nősz, és alacsony vagy, akkor ez nem játszik, és ha esetleg egy megnézett hafiban találod meg a nagy Ő-t, akkor ne ez válasszon el tőle. :)

De ha ilyenformán pedig egy tarkát választanál, akkor meg már tényleg azt mondanám, hogy ne egy színt nézz, mert az az adott ló adottságainak, tulajdonságainak csak egy elenyésző részét teszi ki, és ha csak tarkákat nézel, lehet, hogy lemaradsz valami (ezesetben inkább valaki) sokkal jobbról. :)

2013. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is mindenáron pintó(azaz tarka lovat szerettem volna). Másról hallani sem akartam .. már ki is néztem magamnak egyet de sajnos az az ország túloldalán volt és elég drága lett volna onnan elhozni és többször kipróbálni.

9 hosszú évet vártam egy saját lóra mire oda jutottunk,hogy tudok magamnak venni megvan a helye, takarmány stb. De el kellett döntenem a szín a fontos vagy az ,hogy a sajátomnak mondhassak egy lovat(mivel a mi környkékünkön nincsenek tarka lovak ha meg vannak tuti van velük valami bibi)

Így hát egyik nap az ismerősöm felhívott,hogy tud egy lovat igaz ne tarka de megnézhetném! Elmentem megnéztem beleszerettem és így lett egy csodaszép almásderes angol telivér lovam,akit imádok! Akkor eszembe se jutott,hogy nem tarka.

Ne a színt és fajtát nézd! Hidd el ha rátalálsz arra a lóra akit neked szántak egyből bele fogsz szeretni és nem ezek lesznek a fontosak! :D Sok sikert hozzá! :)

2013. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! :)Nektek is soksok boldog éveket!;)
2013. aug. 10. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, hogy kis ló. Megveszi most tíz-tizenkét évesen, és mire kinőné, úgyis megy az "olasz társasutazásra"
2013. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a 10-12 éves haflingi még kb. ugyanennyi ideig lesz mellette és tud dolgozni, ellenben egy ember, ha még növésben van, 1-3 év alatt "kinőheti", ha úgy tényleg, rendesen nő még.

Ellenben a hafi hiába kisló, azért el tud az vinni elég nagy súlyt is, ha kell, mivel tömeges fajta. Ha haflingit választana végül, szerintem nem ez kellene, hogy döntő ok legyen, kivéve, ha komoly versenyekben gondolkodik, mert akkor az nem hátrány épp, ha összeillenek. Illetőleg nyilván arra is gondolni kell, ha versenyben gondolkodunk, hogy a haflingi nem egy tipikus ugróló épp, igazán komoly szintekre nem nagyon lehet elvinni, fizikai adottságai miatt, ugyanezért nem elsőosztályú militaryra sem, és távlovaglásban is hatszor otthagyja bármelyik arab fajta. Idomítólovaglásban esetlegesen lehet esélye, de nem véletlenül nem a haflingi a legtipikusabb fajta ott sem.

2013. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!