Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne rávenni a lovat,...

Hogy lehetne rávenni a lovat, hogy be merjen menni egy településre?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megtorpan, és nem megy tovább. Egyébként elég nagy mozgásigényű, szóval nem egy lusta állat. :)
2013. aug. 9. 17:21
1 2
 1/15 Valletta ***** válasza:
57%
Olyan lovast kell ráültetni, aki képes a lovat előrehajtani.
2013. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak megijed valamitől? Egy ijesztő tárgy, bármi. Ha leszállsz róla és vezeted, akkor sem sikerül? :)
2013. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Előre hajtom, szárat adok neki. 1-1 lépést megy előre, de azt is csak akkor, ha mellette van egy másik ló.
2013. aug. 9. 17:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi a település neve?

Mi van kiirva?

Netán ordasfalva?

Akkor speciel érthető.

2013. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 x) ***** válasza:
Bár pontosan ilyen velem még nem történt, de én az ilyeneket úgy szoktam megoldani, hogy leszállok és párszor átmegyek azon a területen, amitől tart. Aztán hagyom, hogy a ló kicsit ismerkedjen a dologgal, majd szépen megpróbálom átvezetni rajta. Szerintem hagyd neki is, hogy kicsit körülnézzen. Ha egyszer rájön, hogy nem jelent veszélyt, többé nem fog félni tőle. Ha erőszakkal áthajszolod rajta, akkor csak traumát okozol neki és nem szünteted meg a félelmet.
2013. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vallettának van igaza, előre kell hajtani, még a szárat se kell odavágni neki, mert a jól idomított ló nem arra megy, ha megszűnik a támaszkodás. Két szár két csizma között, intenzívebb előrehajtó derékkal küld előre, olyan nincs, hogy a ló dönt. Nem azt írta, hogy a ló fél, simán csak rájött, hogy nem muszáj: tudasd vele, hogy de, muszáj, mert oda kell mennie, ahova te küldöd, mivel te vagy az alfa, nem ő; így neki kell benned megbíznia, te pedig itt nem látsz semmi ijesztőt, vagy olyasmit, ami téged kint tartana. Ha kell, kicsit csípd meg a farát pálcával, figyelmeztetőleg - ne szétverd azért.
2013. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én lovam is ilyen volt. Rávàgtunk párat (nem agyonütni kell!) és elfelejtette hogy bármitől is félne. Ha úgy van hagyok neki egy kis gondolkodási időt hogy körülnézzen de aztán menni kell tovább. Àltalában ha körbenézhet megnyugszik de ha nem hajlandó továbbmenni akkor jön a pálca. Nagyon nem szabad rászoktatni ilyenre. Az kell hogy bízzon benned és bárhol elmegy. Ha te elbizonytalanodsz hogy jajj itt nem fog elmenni akkor hamar rájön hogy jàtszon ki.

Az enyém csinálta azt is hogy nem volt hajlandó ráfordulni az akadályra. A közelébe se akart menni. Ilyenkor elég volt hogy higgadtan de határozottan fenntartartottam a sarkammal a nyomást és egy idő után feladta.

2013. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De megy a derék és csizma segítség is. Nem azért nem megy, mert nem akar, hanem mert fél. A kutyaugatástól, az idegen helytől.
2013. aug. 9. 21:09
 9/15 Valletta ***** válasza:
Attól, hogy fél, még engedelmes kell, hogy legyen. Ilyenkor arra gondolj, hogy olyan nincs, hogy nem megy. Megy és kész. Így kell hozzáállni, nem pedig perceket filozofálni, meg nézelődni, meg próbálkozni, hanem csinálni. Ha csak egy kicsit is hagyod gondolkozni a lovat, magad alatt vágod a fát, mert te is és ő is elbizonytalanodik. Már a városhatár előtt kezdj ügetni és határozottan lovagolj be, nincs megállás, nincs nézelődés. Meglátod, hogy menni fog. Pálcát vigyél magaddal, de csak akkor használd, ha egyetlen egy erős pálcaütést rá tudsz mérni, jó időben, csizma mögött. Ha csak simogatod, akkor azzal csak rontasz a helyzeten.
2013. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Lépésben minden erőfeszítésem ellenére se volt hajlandó tovább menni. Elbizonytalanodik, hiába vagyok én bármilyen határozott.

Legközelebb ügetésből is megpróbálom majd, köszi!

2013. aug. 9. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!