Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó választás a...

Szerintetek jó választás a Furioso ló díjugratás és kezdő gyerekek lovagoltására?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és az enyém lenne a ló sok jót hallottam erről a fajtáról. Apukám apartmanjánál tartanám ahol gyerekek is lovagolni fognak rajta. Én 1-szer kisbérivel versenyeztem és azért kisebb díjugrató vagy díjlovagló versenyeken is szeretném használni. Szerintetek alkalmas lenne ezekre ez a fajta ?
2013. aug. 11. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a furioso egy telivèrezett fajta, ezèrt első lónak nem ajànlanàm. De a kivètel erősíti a szabàlyt biztos vannak nyugodtabb vèrmèrsèkletűegyedek is. Èn azt mondom hogy egy herèltet vàlassz! De mindenkèpp mielőtt megveszed többször próbàld ki, ha úgy vèled nyugodt egy kisebb gyerkőcöt is ültess rà hogy kiderüljön alkalma-e a cèlra.
2013. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam a fajtával.

Nyugodt,könnyen kezelhető,intelligens lovak.Nem annyira magasan telivérezett már a fajta,hogy nehezen kezelhetők lennének.

2013. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Telivérezett fajta, a neve is innen ered (visszavezethetőek két telivér ménre: Furioso-ra és North Star-ra), azonban a tenyésztés célja egy olyan hadászati célokra alkalmas ló kitenyésztése volt, amely nem túl kényes a tartásra, nélkülözésre, terepviszonyokra, nem ijedős, ha kell, ugrik, szükség esetén kocsi vagy ágyú elé fogható. Nyugodt és kiegyensúlyozott fajta, azonban igényli a lovast a hátára, határozottság kell hozzá, és az, hogy a mozgásigényét kielégítsék, de ha minden nap megy, akkor nem lesz vele gond - legyen ott azért egy jó edző, aki felügyeli, mikor ki mit csinál a lóval, nem lesz gond. Remek fajta a furioso, nagy kár, hogy ma nincs igazán átfogó, rendezett tenyésztés alatt a fajta, sok minden rejlik pedig bennük.
2013. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy Apajon,a fajta egykori főménesében még a legkezdőbb lovasok,gyerekek és felnőttek is a furikon tanultak lovagolni.

Annyira nyugodt fajta,hogy még a fedezőménjeik közül is sok alkalmas akár lovastornára is,lásd pl.Calypso.

Ő éveken át versenyzett a lovastornában gyerekekkel,semmi gond nem volt vele.

2013. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:

Bőven találhatsz a fajtában a fentieknek alkalmas egyedet, de én inkább a képzettségre fektetném a hangsúlyt, nem pedig a fajtára.

Több, az Aranyágiból származó lóval is dolgoztam, egyik sem mutatott telivérekre jellemző érzékenységet, inkább azt mondanám, hogy viszonylag kevés önálló gondolata volt a lovaknak, a kezdőket is elviselték.

2013. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2013. aug. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!