Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tartása okosan. De hogyan?...

Ló tartása okosan. De hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék már régóta.Lehet ha most minden összejön akkor lehet is.Anyu meg akkor megengedné ha az a dolog összejönne.Bár esélye kicsi,de próba szerencse.Abból majd vennék egy lovat.Értek a lovakhoz,lovagolni is tudok,de még soha se volt,de lehet még nem lesz.De havi/éves szinten mennyibe kerülne?Tudom ott lesznek a patkolás,vasalás,oltások,állatorvos,takarmány,útlevél...Meg ahol lenne a karámja ott van egy nagy diófa is amit akkor el kellene tüntetni?Mérgező a diófalevele a lónak?A helye is ott lenne mert lett csinálva egy tároló amibe 1 ló tökéletesen elfér,és úgy néz ki mint egy angol box,csak nincs ajtaja.Jelenleg széna van benne de már kevés.Szénát azt tudunk kaszálni mert van hegyünk és az kint jó nagy terület.A felszerelést pl:nyereg,kantár...-ezeket odaadják a lóhoz,vagy venni lenne érdemesebb?..Hobby szinten tartanám.Szüreti vonulásokra járnék vele,terepre meg karám munkákra lenne.Tudom sok munka,rengeteg időmet fog elvenni de megpróbálnám/meg is csinálnám ha az említett dolog összejönne amit a legelején írtam.Hogyan oldjam ezeket meg úgy hogy jó legyen minden?

2013. aug. 15. 12:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Három éve összeírtam:


egy ló éves kölsége:

zab 60 000 Ft

széna 27 000 Ft

lédús takarmány 12 000 Ft

féreghajtás 8 000 Ft

vakcinázás 20 000 Ft

patkolás 100 000 Ft

bőrös, orvos 90 000 Ft


összesen 317 000 Ft


E kalkulus nem tartalmazza az alomszalmát.


Hogy azóta hol tartanak az árak, azt nem tudom, de gondolom, Mo nem az hely, ahol bármi is olcsóbb lesz, ahogy az idő halad... ;-)


A cubehör megállapodás kérdése, ha adják a rá valót, akár ha plusz pénzért is, akkor azt vedd át, mert ezekből is van több méret, és elég utálatos ide-oda pattogni a bolt meg az istálló között, hogy "ez kicsi rá", "ez meg nagy rá"... De persze jól meg kell nézni, hogy az övé legyen, ne csak valami kimustrált szart nyomjanak a kezedbe az esti félhományban.


Azért végszükség esetén lehet egyedül tartani, a régmúlt idők szegény parasztjai is sokszor csak egyet tudtak tartani... ha vannak körötte más állatok, kecske, barika stb, és sokat foglalkozol vele, akkor a legtöbb kibírja, ha netán nem is épp a legboldogabb.

2013. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!