Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretném a véleményeteket...

Szeretném a véleményeteket kérni! Szerintetek mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék, kiskorom óta lovagolok. De sportolok mellette így 1 éve nem tudok lovagolni rendszeresen. De nagyon szeretnék saját lovat. Lenne lehetőségem rá, hogy lovagoljak más lován (ismerősén) és amire belejövök újra és tényleg azt mondhatom, hogy magabiztos vagyok addig nem szeretnék lovat.Előre is köszönöm a válaszokat!

#Lovak/tartása
2013. máj. 28. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Elobb frissitsd újra a tudasodat, és gondold at sokszor mert a ló nem játékszer :) ha bertartasban lenne akkor is egy héten minimum 3-4szer ki kell menni hozza :)
2013. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Amíg nem jöttél bele, nem vagy megint magabiztos, ne vegyél saját lovat, hiszen az a legrosszabb, ha úgy kezdesz, hogy hazaviszed, az első két alkalommal ő is parás te is parás vagy, leesel, nem vagy még magabiztos, összezavarod, elrontod, aztán elmegy a kedved az egésztől. Legalább pár hónapig járj lovardába, vagy lovagolj az ismerősöd lován, és ha kicsit visszarázódtál a lovazásba, akkor add a fejed lótartásra szerintem. De hirdetéseket elkezdhetsz nézni, nekem majdnem egy év volt, mire megtaláltam a nekem való lovat.
2013. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok! Végre olyan emberek akik nem beleokoskodnak hanem értelmes választ adnak! Szerintem is ez a helyes,így fogok cselekedni!
2013. máj. 28. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A saját ló nagyon a fejedre nő seperc alatt, ha nem vagy magabiztos, nem tudod, mit csinálsz, vagy mit akarsz, ha pedig már a fejedre nőtt, nem nehéz még jobban elrontani, az elrontott lovat meg sokszor csak komolyan, ténylegesen felkészült edző segítségével lehet majd korrigálni - ha már visszarázódtál, és pontosan tudod megint, mikor és hogyan kell a lóhoz nyúlni, és még mindig biztos is vagy benne, hogy ezt szeretnéd (sajna ismerek olyat, akit kétszer leesett a lóról, és ő soha többé ló közelébe se ment), nem ment el a kedved sem, akkor vágj bele, mert ha az első pár nap alatt azt tudod majd mondani a lovadnak, hogy mától Te vagy az Alfa, akkor azonnal elkezd tisztelni, és onnantól már csak az idő dönt, hogy elkezdjetek összeszokni és igazán megbarátkozni egymással. Szerintem a felelős lótartás ilyen, mert ha csak elhozod, hogy majd lesz valami, akkor hogy várhatod a lótól, hogy ő azért szolgálatkészen mindig ott legyen, és csinálja a dolgát?

Szerintem nagyon jól gondolod, hogy előtte felkészülsz, ráhangolódsz a dologra, csak így tovább, szerintem ez az első lépés ahhoz, hogy remek ló-lovas viszonyod lehessen majd a saját paciddal! :) Nézelődni lehet a hirdetések közt, hogy ha rákerül a sor, már tudd, mit keresel, melyik az a hirdetés, amit megnyitni sem érdemes, és melyik az, amit meg szeretné nézni.

2013. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Már eldőlt a fejemben mi hogyan lesz!

Sokat segítettetek köszönöm! :)

Igen,én is így gondolom amiket leírtál!

2013. máj. 29. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!