Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg, hogy...

Hogy tanítsam meg, hogy menjen futószáron?

Figyelt kérdés
14 éves a ló, régebben ment futószáron. most akárhogy próbálom nem megy. próbáltuk körön vezetni, 2 oldalról, aki belül van folyamatosan lemaradozott, de elfordult, kitekerte magát, nem lehetett bírni vele. ha ostorral hozzáérek közbe hajtom hanggal, ágaskodik, bakkol. hogy tanítsam meg neki hogy szépen menjen?
2013. aug. 25. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Határozottsággal
2013. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először amíg nem megy ,ne enged túl hosszúra a futószárat. Az ostorral zárja farához,ha felágaskodik,szembefordul veled ,kellő határozottsággal érintsd hozzá a farához az ostort. Ha elég határozott vagy ,akkor mennie kell.
2013. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt is próbáltam, ilyenkor beugrik vágtába és elfut mellettem max 20 centivel.. ilyenkor próbálom tovább hajtani, és megint kezdjük előről az egészet ( ágaskodás, bakkolás). ha esetleg megindul körön, akár vágtába, próbálom dícsérni, hogy értse meg, hogy kint kell maradnia. :/
2013. aug. 25. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld, először futószár nélkül megmozgatni, hagy vágtázza ki magát, picit elfárad, lenyugszik. Utána hátha könnyebb lesz.

Az enyém például mindig megállt és befordult velem szembe. Akármit tettem pár kör után mindig ezt tette. Edző is próbálkozott, nála se volt nagy különbség.

Idővel viszont megszokta és már szépen dolgozik, légy türelmes.

2013. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!