Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószáron befordul a lovam....

Futószáron befordul a lovam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném terep előtt futószáron lehajtani, de lépésben is fél kör után befordul. Sajnos karámom nincs, így a mező szélén próbálom futószárazni. Mit javasoltok? Mit tegyek hogy egyeltalán menjen kört? Az elején amikor elhoztuk akkor nagyjából ment futószáron kört, akkor ügetés közbe hisztizett, de legalább körözött. Most lovas nélkül próbálom hogy menjen. De egyszerűen nem akar. Köszi a választ.
2013. aug. 21. 11:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia. Kantárba vagy kötőfékbe futószárazod?
2013. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék, nekem az a különbség, hogy csak áll egy helyben, elindítani sem tudom..
2013. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kantár, meg fel is van nyergelve
2013. aug. 21. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Melyik kézen fordul be?
2013. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kösd ki a fejét gumikarikás kikötővel. Legyen nálad futószárazó ostor. Mindig úgy helyezkedj el, hogy nagyjából a lovad vállmagasságában állj - ha elé kerülsz, be fog fordulni. Az a lényeg, hogy a ló úgy érezze, nyitva az út előre, így ha kell, a hátsó lábai irányában mozdulj, az ostor pedig mutasson a csánkjai mögé.
2013. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
bal kézre futószárazom, jobb kézre még annyira se megy
2013. aug. 21. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Gumis kikötőszárat rá, futószárazáshoz az mindig jól jön, mert helyettesíti a lovas nem létező szársegítségeit.

Ha be akar fordulni, akkor intenzív előrahajtó segítség az ostorral (ami a csizmát helyettesíti), ha nem veszi a lapot, akkor akár húzd végig a farán, ha kell az ostort, ne érezze azt, hogy megteheti - tudasd vele, hogy márpedig nem teheti meg. Ezt max párszor kell eljátszani vele, hogy megértse, hogy ez nem olyan jó poén, mint ahogyan ő azt gondolja. Nem kell félteni, legelőn egymásnak nagyobbat odaküldenek, ha az egyikük nem ért a szép szóból. Nem baj, ha az elején van egy kis hiszti, kirúg, bakol, vagy rohan, had tegye, de tartsa a kört. Ha a vállát célzod, azzal kiküldöd körre... Kezdetben mindig kisebb körrel kezdj, és úgy engedd egyre távolabb magadtól. A lényeg, hogy legyél céltudatos és következetes, mert ha érzi, hogy rátelepedhet a fejedre, és nem muszáj dolgoznia, ha nem akar, akkor nem is fog.Szólj neki, hogy helló, ezt most muszáj, mindkét kézre ráadásul, mert a futószárazás olyan, mint a lovaglás - ott a kezedben a csizma és a szár is, és nyilván a hátán ülve se tűrnéd, hogy egyszercsak elforduljon és megálljon, hogy ő most akkor köszönte a lehetőséget.

2013. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az előttem szólónak. Kipróbálom. De a ló 13 éves és nem lett rendesen megtanítva. Ugye még nem késő?
2013. aug. 22. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 volt, amikor elhoztam, és le kellett vele fektetnem, hogy nálam márpedig van olyan, hogy ő jobb kézre megy futószáron, és nem tűröm, hogy fogja magát, és megfordul, mert a bal kéz neki szimpibb... Azóta is van egy olyan rossz szokása, hogy ha látja, hogy fáradt vagyok, rápróbál, de már előre látom rajta, mikor gondolkodik a dolgon, ezért kivédhető, lovassal a hátán sose csinálja. Viszont ha más futószárazza, akkor mindig rápróbál, de max 2×, ha nem jön be, akkor nem is próbálkozik, átmegy kisangyalba. Szóval nem késő, ezeket a dolgokat ő valószínűleg egyszer régen, bő 10 évvel ez előtt tanulta, tudta - ne hidd el neki, hogy nem. :)
2013. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nem tudta, mert 4 éve lett belovagolva, addig csak volt az anyjával a hátsó udvarba és nem tudom hogy futószárazta e a belovagoló, azt mondta körkarámban dolgozott vele
2013. aug. 23. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!