Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtát ajánlotok...

Milyen lófajtát ajánlotok első lónak?

Figyelt kérdés

Olyat ami:

-kedves

-barátságos

-inteligens

-és nagyon jó ugró ló

?

Remélem egyszer sor kerül rá, hogy legyen saját lovam,egyenlőre még nem, de nagyon érdekelne :)



2013. aug. 27. 10:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Ezekből a fajtákból vannak kisebb méretűek is (160 cm körül azokra feltudsz ülni).

Vagy egy Haflingi kisló még jó lehet a pónik (vagy kislovak mindegy hogy hívjuk de hogy ne lehessen belekötni "szakmai nyelven" írom) általában kedvesek és kisebb méretűek.

Ha jobban érdekel írj privit és beszélhetünk.


Egyébként mi belekötni való volt a válaszomban teljesen tisztában vagyok hogy nem faj hanem egyed válogatja de valamilyen szinten igen is VAN a fajták vérmérséklete között különbség pl. egy Haflingi póni barátságosabb mint egy Angol telivér mert az nyugodtabb és jobban barátkozik de ez nem zárja ki hogy egy Angol telivérrel szoros barátságot kötsz vagy hogy egy Haflingi nem tud úgy megrúgni hogy eltörjön a bordád.

2013. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Igen ezzel én is így vagyok

egyed-egyed egyed, tudom-tudom-tudom

de a fajta is nagyon sokat számít, ezért kérdeztem, vagy akkor az úgy jobb, hogy milyen egyedet válasszak első lónak? (szerintem ez egyértelmű, hogy nyugodt békés, kedves, barátságos és könnyen kezelhető)

de én nem akarok vitatkozni

mint valakik véleménye szerint egy 12 éves ne dumáljon ( már volt ilyen) pedig szerintem egy 12 éves is tud valamit, még akkor is ha épp ilyen időszakban vagyok >:(

2013. aug. 28. 16:40
 13/26 anonim ***** válasza:

A haflingi kisló egy elég tömeges fajta, és soha nem lesz belőle igazán nagy ugróló, sokszor csoda, ha rendes stílusban megtanul kisebb akadályokat leküzdeni, de egy igazán bonyolult, 130 cm-es pályán már legfeljebb egy olimpiai bajnokkal tud átmenni, mondjuk 50-60%-os hibaaránnya...

A telivérek jó lovak, de nem ajánlanám kezdőnek, se az angolt, se az arabot. Ugyanezért az ügető is kizárva. A sportlovak az igazi ugrólovak, de jó a gidrán (bár nekik nagy a mozgásigényük - ha nem mozog eleget, bekattan könnyen. Nem lefárasztani kell őket se persze, legfeljebb agyban) vagy a kisbéri, furioso is.

2013. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
nemhiszem hogy 12 évesen 130as pályára készülne :)
2013. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy lóval 2 évre tervezne, és nem mondjuk 10-re, 22 évesen meg már nyugodt szívvel tervezhet 130-ra, kivéve, ha a lova az életben nem jut el oda.
2013. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
már mondtam, hogy egyenlőre nem lesz lovam, de remélem majd sor kerül rá,de nagyon érdekelne, hogy milyet ajánlotok :)
2013. aug. 29. 11:08
 17/26 ~lulu válasza:
Szerintem egy arab telivér lenne jó választás,vagy egy .Nem vagyok benne jártas de azt tudom,hogy ezek a lovak nagyon megfelelnének neked..
2013. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az arab telivér távlovaglásra van kitalálva, és nem véletlenül ott remekel igazán, lehet, hogy kedves és barátságos, de indokolatlanul pörög és rohan, ha nem megfelelően van lovagolva és mozgatva, de mozgásigénye sokszor az egekben. Ráadásul sokuk ijedős, pont azért, mert nem mozog eleget, ráadásul ennek a mozgásnak a minősége is számít, ha csak mennie kell amerre lát, az nem lesz elégséges.

Ráadásul nem véletlenül fut ez a fajta is galopp pályán, még ha itthon nem is látható. Kezdőnek tipikusan nem ajánlott fajta, mert kell hozzá elég sok tudás, hogy egy ilyen lovat megfelelően kezelj.

2013. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nekem a Shagya-arab a kedvenc lófájtám

erről vélemény, első lónak?

2013. szept. 15. 10:34
 20/26 anonim ***** válasza:

Pörgős, temperamentumos , szívós és nagy mozgásigényű fajta, én gyereknek, első lónak nem ajánlanám. Ugróban több esélye van amúgy, mint az arab telivérnek, annál tömegesebb is, és jellemzően nyugodtabb is.

Mint a legtöbb arab fajta, ez is viszonylag későn ér.

2013. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!