Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha tartozás miatt nem a saját...

Ha tartozás miatt nem a saját nevemre hanem kiskorú gyermekem nevére szeretnék autót venni vehetem-e közvetlenül a nevére vagy muszáj az enyémre és rögtön elajándékozni neki? Az üzembentartója én leszek. Mi az eljárás menete és a plusz költsége?

Figyelt kérdés
A NAV követel tőlem több mint 600 000 Ft-ot (a jogosságát most inkább hagyjuk) és ennek fejében kivonatta a 19 éves Marutimat (két éve vettem 60 000 Ft-ért tiszta rozsda minden induláskor tolni kell és az ezen túli sok hiba mellett két hónap múlva lejár a műszakija) a forgalomból. Már le kellett volna adnom a rendszámát és papírjait de mivel autó nélkül még ezt a kis munkámat sem tudom megcsinálni amiből a számlákat fizetjük ezzel járok. Lefoglalóztunk egy hasonló korú 100 000 Ft-os autót amit a teljes család segítségével hétvégén megveszünk. Ha az én nevemre kerül még lejeb vagyok mint most mert azt is viszi és a pénz is úszik. Tehát nem luxus hanem olcsó öreg autó és létfenntartáshoz szükséges eszköz.

2013. ápr. 25. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ha bármilyen ingó vagyon van a neveden azt azonnal le foglalják, ha lehet vagy tudod akkor probálj úgy autót venni hogy üzembe tartóival de közben irtok egy papírt a részlet fizetéséről vagy távolabbi rokon nevére iratni és vele is üzembe tartóival.
2013. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Veheted a gyerek nevére, és egyúttal megcsinálhatjátok az üzembentartói bejegyzéseket is. Ilyenkor nem kerül többe az átírás díjánál.


Mellesleg szólok, hogy a végrehajtót nem érdekli kinek a nevén van, ha foglalni megy, mindent visz amit ott talál a címeden!


A másik roncsot, pedig vidd be egy bontóba, és kérj egy bontási igazolást.

2013. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

"Mellesleg szólok, hogy a végrehajtót nem érdekli kinek a nevén van, ha foglalni megy, mindent visz amit ott talál a címeden! "


Ez nagyon nem így van.


A nejemnek van egy 3 milliós tartozás, amit az előző férjével szedett össze. Azóta összeházasodott velem, és egy lakásban egy címen élünk. Innentől kezdve nekem semmi közöm az adóssághoz, nem vihetnek el semmit, csak azt ami igazolni tudja, hogy az ő tulajdona. Az meg nincs. így bukta. Marad a tiltás a fizetésből.

2013. ápr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy azonnal lefoglalják azért nem az én nevemre szeretném hanem a lányoméra. Igen valószínűleg igazad van hogy a behajtó minden értéket vinne de az nem igazán van és most nem is erről van szó hanem a NAV kiküldte a foglalási jegyzőkönyvet az autóra bekérte a törzskönyvet amit el is küldtem nekik tehát már az övék csak még 30 napig nem jönnek érte hogy addig kifizethetem és nekik nem kell tárolniuk. Ezzel egy időben értesítették az okmányirodát is akik ki is vonták a forgalomból és várják a rendszámot és a forgalmit tehát nem kell leadni bontóba.
2013. ápr. 26. 08:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen mehet a lányom nevére ezt tudom de hogyan is megy ez. Egyből az ő nevére kell-e írni az adásvételit. Tegnap felhívtam az okmányirodát és valószínűleg egy nem túl hozzáértő ember ült ott mert azt mondta hiába velünk élő saját gyermek akkor is kell hozzá a gyámügy hozzájárulása. Ha valaki gyakorlati tapasztalatból eredően megtudja erősíteni vagy cáfolni azt nagyon megköszönném.
2013. ápr. 26. 08:56
 6/7 anonim válasza:
A gyámügynek akkor van beleszólása, amikor a 18 év alatti gyermektől bármit is el akarnak venni, ami a saját tulajdona, viszont amikor vagyont szerez, semmi közük hozzá!
2016. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6os

Ez nagy tévedés!Amennyiben kiskorú a jármű vevője,tulaja kell a gyámügy beleegyezése.Tudom mert most csinálom hasonló okokból..

2022. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!