Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovardába megyek dolgozni...

Ha lovardába megyek dolgozni ott tarthatnám a saját lovam is?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, mint ott dolgozó (pl. túravezető), fizetnem kéne tartást a lovamra úgy is ha én gondozom?

2013. szept. 2. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
A takarmányt tuti..
2013. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb lovardában fizetned kell:(
2013. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. De láttam már olyan lehetőséget, ott épp lovászt kerestek, hogy azt hiszem 10 lovat ha ellát, a sajátját ingyen tartják, ha pedig csak kevesebbet, akkor arányosan kevesebb a tartás. Ez biztos függ attól is, hogy mennyit dolgozol, amúgy mennyibe kerül a tartás, és mekkora a ló, de meg lehet beszélni. Biztos, hogy úgy nem játszik a dolog, hogy teljes fizetést kapsz, és a lovat is ingyen tartják, hisze n csak a széna 15000 Ft körül van neki egy hónapra.
2013. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy mindent kell fizetni ez természetes, én magára a tartásdíjra gondolok. Lovász munkára gondoltam, de itt gyakorin azt írják nincs szabadideje a lovásznak, minimális fizetést kap.

Szerteném majd elhelyezni alahol a lovam, mert a társait eladják, egyedül lesz, én pedig lovardában szeretnék mindenképpen dolgozni, ezért magammal is vinném. Ennek a részleteire lennék kíváncsi. Hisz én gondoznám a saját lovam, egyedül helyet(karám stb.) kéne fizetni ami érthető is.

2013. szept. 2. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos kell fizetned, max nem kell kifizetned a bértartás teljes összegét. Hogy mennyit fizetsz, arról gondolom megegyezhetsz a tulajjal.
2013. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez sajnos nagyon függ a lovardától magától, mert sok helyen a lovász a legalja, értve ezt úgy, hogy "láttál már lovat?" "há' volt róla képeskönyvem 3 évesen" "felvéve" szinten megy a dolog, az se baj, ha tegnap szabadultál a börtönből, és így tovább. Bejelentve persze az illető nincs, ellenben kap ingyen szállást, és kaját, gyakorlatilag mindenesként dolgozik, amit a lovászkodáson kívül még el tudsz képzelni, az az ő dolga, mindegy, hogy karámot kell építeni, vízvezetéket szerelni, beidomítani az őrző-védő kutyát, vagy felszerelni egy kamerát, megfejni egy kecskét, megjavítani az egyik bokszot, stb... És örülhet, ha még pénzt is kap, mert hát még ő örüljön, hogy 24 órás melójáért (amivel gyakorlatilag ő az éjjeliőr is) kap szállást és kaját. Ha meg még kitalálná, hogy ő lovat akar tartani, hujujj...

Nyilván ez az egyik, de azért vannak jó helyek, ahol megoldható a dolog, és leginkább megegyezés kérdése, hogy mennyit kell akkor fizetned, avagy hogy is legyen ez az egész.

2013. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése, láttam már olyan olyan hirdetést, amiben ez benne volt, mint "kafeteria." Túravezetői munka esetén nagyon is könnyen előfordulhat, hogy nem bánja a tulaj, ha viszed a saját lovadat, és ő a sajátjai mindegyikére felültethet egy-egy vendéget. :)
2013. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azóta olvastam/hallottam hírét a lovász munkáról amit az utolsó előtti válaszoló is leírt. De szerencsére találtam a városunkban lovastúra-vezető szakmát, érettségis, és az érettségi után szeretném is elvégezni, hogy lovardában dolgozhassak, a lovam velem legyen és ezáltal több időt tölthessek vele. Sajnos most ez nem adatik meg, 20 km-re van tőlem, és az odajutás macerás, emiatt suli közben egy héten egyszer látom.:(

Megérné a lovastúra-vezetőt elvégezni?

2013. szept. 3. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
A tereptúra vezető képzés jó, mert olyan papírt ad, ami később sok dologhoz kellhet (hivatalosan), szaktudást, gyakorlatot nem ettől fogsz kapni, de alapnak jó - igazából, ha teheted, akkor az lenne célravezető, ha ez csak egy dolog lenne, és minimum egy oktatói papírt kéne szerezni mellé, vagy ami szimpatikus, sok OKJ képzés közül lehet ma már válogatni.
2013. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egész Mo-n nem egész 200db lovarda hivatalosan... (Az Mkeh lapján ott a lista azokról, amikről ők tudnak.) Azért a túravezető képzés hasznos és érdekes, de nem biztos, hogy érdemes rá negyed milliót elkölteni. (A tankönyvei kb. 11e-ért megvehetőek, és abból mindent megtudsz.)

Ha lovardában dolgozol, nem sokat leszel a sajátoddal. Még ha a góré tiszteletben is tartja, hogy mikor "jár le a műszakod", a vendégeknek nem magyarázod meg olyan könnyen, hogy most ne szóljanak hozzád, mert éppen akkor nem mint alkalmazott, hanem magad is mint vendég vagy jelen ugyanott.

2013. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!