Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy alkalommal miért viselkedi...

Egy alkalommal miért viselkedik ilyen szélsőségesen a lovam?

Figyelt kérdés

Egy 8 éves heréltről van szó. Egy alkalmon belül az első részén (pl. fél-1 óra) maximálisan teljesít minden kérést, finom segítségekre reagál stb. viszont egy bizonyos idő után megmakacsolja magát, és pl. erőszakosan másik irányba kanyarodik, mint én kérem stb...


Eddig úgy csináltam, hogy ilyen esetekkor kapott a fenekére egy pöccintést. Ez lehet a megoldás? Vagy hagyjam előbb abba a lovaglást, mert elfáradt?


2013. szept. 3. 20:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még nem néztem,hogy mennyi idő telik el, míg "besokall", csak kb-re írtam a fél, 1 órát.
2013. szept. 3. 20:30
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia,


A lovak a feladatukra erősen koncentrálni 20-30 percig tudnak,utána elfárad az agyuk. Ekkor lazítani kell egy kicsit, laza száron laza ügetés vagy lépés. Amikor látod, hogy megint elengedett, akkor veszed fel újra.

Nem írtad milyen feladatokat végzel vele, de a komoly koncentrációt igénylő idomítás-edzések mellett legyenek erőnléti edzések is, amikor csak megy előre a ló, élvezitek együtt a mozgást.

Ezek mellett nézd át a szerszámot, nem-e rossz valahol a beállítás,jó-e a lónak az a zabla, amivel lovagolva van, és ennyi idő után zavarja. Illetve figyeld hogy mindig ugyanannál a feladatnál kezd-e el feszülten viselkedni, vagy más feladatoknál (ha pl. mindig ugyanúgy tér ki lehet félpofás, lehet valamilyen érzékeny-fájdalmas testrésze, amit ilyenkor ér terhelés).

2013. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, de légyszi akkor ne véleményezzétek.

Szóval szár nélküli lovaglást tanuljuk jelenleg, de ugyan ez van ha kantárral megyünk terepre vagy épp pályán alakzatokat, jármódváltásokat gyakorolunk.

2013. szept. 3. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Ha fegyelmezted, utána ismét jól dolgozott, vagy továbbra is ment a saját feje után?

Csak te lovagolod, vagy más is dolgozik vele? ELőéletéről mit tudsz, nem-e valami rossz beidegződése van?

Lábak? Fogak? Nyaka? rendben vannak? Mert hirtelen benyilalló fájdalomra is tud ilyeneket csinálni.

Oktatód, más lovasok akik látják így a lovad, mit mondanak?

2013. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha fegyelmezem, akkor rendesen viselkedik. Látszik rajta, hogy makacsságból csinálja és próbálgatja, hogy meddig mehet el.

Viszont nem merem "rendesen" fegyelmezni, amennyire igényelné, mert nem akarom bántani.

Viszont ha 1-1 alkalommal rendesen megbüntetném, valószínűleg nem csinálná.


De így pedig minden egyes alkalommal kap kicsi büntetéseket, ahelyett, hogy egyszer határozottan megbüntetném, és tudná, hogy a "nem az nem"...

2013. szept. 3. 23:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak a kérdés, hogy ez mennyire ló barát...
2013. szept. 3. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Fegyelmezheted, de lehet hogy túl sokat ismételgeted a feladatot és ráun, próbálj vele változatos gyakorlatokat csinálni, ha jól teljesít jutalmazd meg egy kis pihenéssel 1-2 perc aztán újra próbáld felkelteni az érdeklődését nézd meg mi az amit szeret csinálni és mi az amit nem és ezeket váltogasd.
2013. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Először is ne csak rácsapj, hanem fordítsd el arra, amerre te akarod, nem mehet arra, amerre ő kigondolta. Utána csinálj olyan feladatokat, amik érzékenyítik a szár, és a csizmasegítségekre.

Bő 1-2 órát tudnia kell a lónak dolgozni, nem fárad el tőle. Heti 1-2 tereplovaglás amúgy tényleg sokat számít, a ló mentalitása, hozzáállása a dolgokhoz sokat javulhat tőle.

2013. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak egyszerűen elege volt mikor ezt csinálta, továbbra is mindent csinált rendesen, ugrásváltást is, ha azt kértem, de a kapu felé figyelt, arra sodródott. Ilyenkor fegyelmezhetem, nyúzhatom, de az a legemberségesebb szerintem, ha nem lovagolom annyit, hogy ez a pillanat eljöjjön, úgy fejezzem be, mikor még van kedve dolgozni. Én úgy csináltam, hogy ha szépen megcsinálta az ugrásváltást, (mi akkor azt tanultuk), akkor galoppozhatott egy kört (nagy ugrópályánk van) meg ugrottunk kettőt-hármat, azt szerette, utána még dolgoztunk egy kicsit, és mindig galoppal, ugrással fejeztük be, és kint sétáltattam le terepen. Akkor megszűnt ez a hiszti, mert ő is jobban szerette a munkát, elfogadta, hogy én díjlovas feladatokba hajszoljam, de a végén ha rendesen csinálja szaladhat egyet. Ha hiszti van meg a kapu felé oldalaz, akkor csak azért is kihajtok belőle még egy ugrásváltást, bent a pályán sétáltatom le, és úgy viszem be. Megtanulta hamar, hogy jobban jár, ha viselkedik. Tehát ilyen fajta jutalmazást próbálhatsz vele :)
2013. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Újabban azt találta ki, hogyha körön vágtázunk és a pálya szélén áll egy lovas a lovával, akkor vágtából hirtelen befordul a ló mellé, és tudja, hogy onnan nem tudom előre vinni, mert fal van ott.
2013. szept. 5. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!