Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zabla utánn most a boxos...

A zabla utánn most a boxos tartás lesz az álltakinzás, egyáltalán mikor lesz maga a lovaglás is az?

Figyelt kérdés
Én szeretem az állatokat,van is lovam,de ez már kezd túlzás lenni.A sarkantyú állatkínzás,bármi ami nem csikózabla állatkínzás,a sőt már maga zabla állatkínzás.Most a boxos tartásra hörögnek egyre többen itt.Ennyi erővel maga a lovaglás/hajtás is szadizás akkor...Miért nem hagyja akkor mindenki a lovát csak úgy legelészni,mert ő arra született,neki az a természetes blablabla...

2013. júl. 24. 23:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy a lónak csak úgy magától kedve van 1,50-eket ugrálni,egy ortopéd jármódban rohanni a sulky előtt az ügetőn,hátán patttogó dagadt gyerekeket cipleni egy lovasiskolában,stb.Akár zablával,akár anélkül,akár ridegben akár boxban tartják.
2013. júl. 24. 23:31
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem állatkínzás, én is a rideg tartást javaslom, ha az a kérdés, hogy bokszos, vagy félrideg, rideg, mert a bokszos tartás egyszerűen nem olyan, és nem tudja megadni a lónak azt, amire természeténél fogva igényei vannak.

A zabla ugyanez, lehet nagykantárral vagy feszítővel lovagolni, de érteni kell hozzá. Suliidőben az én lovam is bokszban van, mert máshogy nem tudom megoldani, de minden nap mozog, kellemesen el van lazítva, sokat megy terepre, igyekszem heti egyszer párban dolgozni vele egy másik lóval, akkor érezhetően szívesebben megy, megnő a munkakedve. De mindent ésszel kell csinálni, a sarkantyú is lehet kínzóeszköz meg a pálca is, egyúttal a sulky-s ügetőkocsi is lehet egy egyszerű kocsikázás eszköze is, bár egyes talajviszonyok mellett egy életbiztosítást azért köttetnék előtte...

Az egy másik dolog, hogy láttam olyat, aki házilag "megreszelte" a zabláját, hogy élesebb legyen, és rendesen odavágjon a lónak a szájában és a szájszegletnél is (!), mert úgy majd nem fog rohanni. Hogyne, ez az ideális megoldás. Két hét múlva elhozták tőle a lovat amúgy... Azóta se lehet zablát tenni a szájába (5,5-6 hónap telt el, kb). De ezért se maga a zabla a hibás.

2013. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Valletta ***** válasza:
94%
Senki nem mondta, hogy a boxos tartás állatkínzás, de tény és való, hogy csakis az ember kényelmét szolgálja és egészséges lónak nincs szüksége boxra, vagy ha már boxban van, legalább legyen naphosszat karámban a többi lóval. Nyáron is, télen is, esőben is, hóban is, mert a ló nem porcelánból van - ezzel szemben sok lovas igen, akiknek leesik a gyűrű az ujjukról ha ki kell lenni a lóért a legelőre és nem 5 percig tart leápolni, hanem fél óráig.
2013. júl. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

A boxos állattartás kínzás. Megütni ököllel egy állatot nem szép dolog,hiszen nem tud visszaütni. Viszont a bokszos tartás nem kínzás neki. Sokkal rosszabb az ,amikor éjjel-nappal esetleg kivan b..szva a karámba ,az 56 fokba víz nélkül. Mert sok ilyen van.


Meg most úgy őszintén! Ki szerint kínzás? Az okoskodó "majd én megmondom a frankót" emberek szerint,akik max kétszer láttak lovat,egyszer tévében,+ további egy alkalommal újságban. Ezeknek fingjuk nincs mire van szüksége naponta egy lónak,mit kell csinálni vele,könnyű egész nap ülni egy számítógép előtt,és írogatni a hülyeségüket,ki kell menni egy lovardába,akkor és mutassa meg mit ,hogyan kell! Jönnek itt állandóan ezzela szöveggel is "a ló szabadon élő állat,a vadonban sincs bezárva,miért nem lehet szabadon engedni őket stb" Ja,csak azt felejtik el,hogy amik vannak lovardában lovak,háziasítottak ,ezeket ha elengednék, rövid határáridőn belül megpusztulnának. Meg akkor ilyen alapon a kutyának is kínzás,hogy megvan kötve,nem lehet szabadon,póráz van rajta stb... hiszen akarata ellenére történik ez vele.


sok primitív állat írogat csak ilyeneket,normális ember nem ugat bele,abba ,amihez nincs sütnivalója.

2013. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztos jobb neki egy 4*4 m-es sötét lyukban, mint a levegőn. Szerinted mégis mire lenne szüksége, te? Arra, hogy egész nap egy helyben álljon, nehogy meg kelljen mozdítanod a kis popsidat, hogy megfogd a legelőn? Vagy meg se tudnád fogni? Vizet meg nyilván adni kell a lónak, ha nem adnak az állatkínzás akkor is, ha boxban van, erre még nem gondoltál? Meg egyáltalán honnan veszel ilyet, hogy riged/félrideg tartásban nem kapnak vizet?
2013. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Valletta ***** válasza:
90%
Boxban álló ló is szomjazhat, vagy te úgy gondolod, hogy box csak önitatóval létezik? Még ha van is, öt percig nem tart eltömíteni, bár gondolom ilyenről még nem hallottál, meg olyanról sem, hogy az önitató legnagyobb hátránya, hogy nem venni észre, ha nem iszik a ló, illetve hogy nem ideális időpontokban is iszik belőle. A ló ugyanis nem ember, hanem állat, teljesen más szükségletekkel.
2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
A legtöbb bokszos istállóban van önitató.Ahol nincs nyilván vödör. De ha te nem veszed észre,hogy eltömődött,valamint nem látod a lovon ,hogy nem iszik,akkor inkább kösd fel magad:)))) Mondjuk ránézel a horpaszára és látod,hogy be van esve,egyértelmű,hogy folyadékhiánya van,meg kell itatni,nem jutott vízhez. Ezen túl ha ellenőrzöd az önitatót,látni lehet ,rajta ,hogy vizes vagy száraz-e. Ebből lehet következtetni,hogy működik avagy sem. A karámba is teszel ki vödörbe vagy miegymásba vizet,simán kiborítja,tehát ha nem figyelsz,akkor ott "sem veszed észre" a szomjas állatot.
2013. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. Én nem írtam, hogy te azt írtad, hogy sehol nem adnak vizet. Remélem tudod követni, viszont azt írtad, hogy sok ilyen van (így szó szerint). Ha te tudsz konkrét ilyen esetekről, akkor jelentsd fel, mert az állatkínzás, és ne itt verd magad.


2. Képzeld, a 20 millás sportló is lóból van, nem cukorból. Csak ugye nem mutatna szépen a versenyen ha van rajta egy harapásnyom.. Az meg, hogy vannak karámban is, az egy dolog, de mennyit? És a 20 millás sportlovakat nem nagyon szokták összeengedni a többivel, szóval nagyon sok helye van mozogni tényleg.


3. Legelőn is lehet önitató, láttam már ilyet. Na ehhez mit szólsz?

2013. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Függetlenül attól, hogy a ló háziasított, a méreteihez viszonyítva a legnagyobb mozgásigénnyel rendelkezik. Ahol én suliidőben tartom a pacim, csak bokszos tartásra van lehetőség, az időbeosztásom miatt nem tudom messzebb vinni máshova a lovat.

Minden nap kihozom, mozog, sokszor nem egy órát, és a lovardai lovak közül nagyon sokkal ellentétben kiegyensúlyozott és nyugodt, holott versenylóról van szó: sok milliós nagyságrendű sportló van pedig, mind idegbeteg... Igaz van, amelyiket csak akkor hozza ki a tulaj, ha tud vele ugrani, és akkor is max 1 órára, mellette viszont tömi a lovat mindenféle kiegészítő takarmánnyal.

Megjegyzem, nálunk nincs önitató, de amúgy az télen simán befagy, egyetlen mozdulat elzárni, és lehetne még sorolni. És senki se áll a ló felett 24 órában, hogy na, iszik-e.

Viszont az kétségtelen, hogy nyáron legelőn, nagy ménesben az én lovam is sokkal kiegyensúlyozottabb, és aki azt mondja, hogy a lónak a bokszos tartás való, az inkább gondolkozzon el... Igen, a kutyának se jó, ha 1 méteres láncon van kikötve, ha már így mondja! Sok kutyának napi 1-4 órás sétákra lenne szüksége, hogy fizikailag és mentálisan is kiegyensúlyozott és egészséges legyen, és estére el kellene engedni. Így esetleg belefér, hogy az idő többi részében ki van kötve. A ló ugyanez, ha mozog eleget, esetlegesen belefér, hogy egyébként bokszban van, de ez nem azt jelenti, hogy jó is neki. Próbáld ki, az ember meg aztán végképp "háziasított", már rég nem divat, hogy napi X időt mozog, mégis... Ülj le egy székre, és kizárólag napi 1× állj fel, és sétáld körbe a szobát, majd ülj vissza. Na, jó így? Elvileg pont ideális, ugye...

2013. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, csak az állat nem tudja elmondani, hogy neki ez így rossz. Csak azt látják, hogy idegbeteg lesz, akkor meg ráfogják, hogy biztos rossz a természete stb. Könnyebb, mint elgondolkodni, hogy mi lehet a baja. Ismerek olyat, akinek van vagy 5 kutyája és kennelben tartja őket, kiviszi szegényeket jó, ha heti 3x 1-1 órára. És csodálkozik, hogy már szinte veszélyesek a kutyái.
2013. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!