Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ciki (lovaglás)? (Bővebben...

Nem ciki (lovaglás)? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 éve lovagolok de még nem vágtáztam.

3 évig jártam valahova alig fejlődtem (az első éven kívül) most máshova járok most jövök rá mennyi mindent nem tudok el vagyok engedve csinálok egy csomó feladatot de még nem vágtáztam. Igaz hogy csak idéntől fogok télen is járni (nemcsak áprilistól október végéig). Idén szeretnék vágtázni már sok mindent tudok rengeteget fejlődtem. Ha kell írok még csak szóljatok.

Szerintetek nem ciki?

Én vagyok ennyire béna vagy az edző volt rossz?

Van esélyem idén vágtázni?



2013. szept. 4. 18:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Most már sztem sokat tudok és azt hogy nem vágtáztam úgy értettem hogy hivatalosan. Volt hogy beugrott simán felvettem vele a ritmust aztán visszavettem ügetésbe.

Ezt párszor már csináltam és simán megy.

Véleményem szerint sok ember csak felül elmondja hogy már egyedül megy futószár nélkül és már volt mindhárom jármódban de sztem egy kört vagy egy kígyót esetleg szlalomot nem tudna csinálni még lépésben sem nemhogy ügetésben amiben simán menni lehet akár 40-nel is attól függetlenül hogy mi a lábak sorrendje.

2013. szept. 6. 16:50
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért van az ember kezdetben futószáron, és elvben azért nem kéne onnan lekerülnie az ügetést követően, mert így stabilan megtanul kapaszkodás nélkül ülni mindhárom jármódban, elkerülhető, hogy adott helyzetben a ló szájába csimpaszkodjon, ezzel jelentősen rontva egyfelől a ló használati értékét, fizikai és/vagy mentális károkat okozhasson a lóban, vagy csak elrontsa azt, ráadásul egyúttal megalapozható így a helyes segítségadás is, kifejleszthetőek az alapvető testsúly és csizmasegítségek, és a lovas helyes testtartása, ülése is kialakítható, jó esetben rögzíthető. Még mindig futószáron megtanul alapvető irányítási dolgokat, mint az átmenetek helyes meglovaglása a segítségek együttesével, a megállítás, hátraléptetés, az egyszerűbb fordulatok (fordulat középre), iramfokozást és rövidítést, illetve tolódásokat (kört szűkíteni, nagyítani), melyre például terepen hatalmas szüksége lehet, ha a ló el akarja vinni (nagykörre behozva, és azt szűkítve egy remek felvevő feladatot kap). Eztán lehet elengedni szabadszáron. Ekkor már egy olyan alap tudáscsomaggal rendelkezik, amivel alapvető feladatokat képes megoldani a maga szintjén, képes kiülni, ha a ló megugrik, a nélkül, hogy izomból tépne bele a szárba, vagy előregörnyedne, indokolatlanul rugdosná a lovat, stb., így gyakorlatilag az első perctől kezdve kérhetőek tőle egyszerűbb patanyomfigurák, habár szerencsés eset, ha az első 1-2 alkalommal még van egy felvezetőlovas, akivel osztályban tud dolgozni, és aki már kicsit tapasztaltabb, így tudja őt "vezetni", mintegy átmenetként az első teljesen önálló órák és a futószár között.

Szlalomot ügetésben sem célszerű 40 km/h-val lovagolni, hiszen nem a sebesség, hanem a minőség az érdekes. Nekem ügetőm van, 60 km/h-val végigrohan ő akármin, ha nagyon muszáj, de azt utólag én letagadom, az is biztos (meg, hogy az független lesz a lábsorrendtől, az is, de hát ütemhiba ide vagy oda, a sebesség oltárán néha áldozni kell). A futószár lényege tehát nem az, hogy gyorstalpalóban kipróbálod mindhárom jármódot maximum 2 alkalom alatt, aztán mehetsz isten hírével, mindent tudsz. A lényege az, hogy minél előbb megismerd a ló természetes jármódjait, megpróbálj ráérezni, ha később bármi okból találkozol velük, akkor ne érjen meglepetésként, tudd kezelni, kiülni - de a valódi tanítás ezután jön, és ha nem napi 2× ülsz lovon, hanem mondjuk két hetente egyszer, vagy heti egyszer, akkor ez akár hónapokig tartó tanulást is jelenthet.

Visszatérve például a nagykör/kígyóvonal/szlalom kérdésére, ha egy olyat felültetek egy lóra, aki max képeslapon látott eddig olyat, így vagy úgy, de lépésben, talán még ügetésben is megoldja a kérdést, nem véletlenül "működik", hogy első alkalommal fellöknek a lóra, és egyből terep, mindhárom ármóddal, aztán éld túl. Megoldható ez, a minősége a kérdés, valamint a ló állapota... Mert végső soron a ló az, aki megmondja, hogy ez most jó-e, jól csinálod, avagy sem. És teljesen más rész, hogy egy kevésbé toleráns ló egy teljesen kezdőt, aki izomból rángatja a szárat kanyarodás címszó alatt, öt perc után esetleg lepakol a hátáról, mert ez a példa kicsit sarkítás persze, azt én is aláírom.

2013. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én 2 hónap után vágtáztam..de ez egyénfüggő
2013. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia! Futószáron sem vágtáztál már? Nem akarlak elkeseríteni, biztos te is fogsz majd, de én már 3.-4. alkalommaé vágtáztam futószáron :) Amugy a Bp-i Akadémi a Lovasiskolát nem ajánlom,de ezért most senki ne szóljon be, nekem nem tetszett és kész!
2013. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
utolsó voltam *még
2013. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sulit váltottam sokkal jobb jobban haladok a mostani edzőm nagyon jó.
2013. okt. 20. 12:21
 17/17 anonim válasza:
Szia,nem tudom,olvasod -e még a válaszom,inkább kérdésem,de megkérdezhetem,hogy hova jársz lovagolni? Mert én is hasonló helyzetben vagyok,mint te voltál. Most járok már több,mint 1 éve lovagolni,és nyáron egy lovastáborban a 3. napon már vágtáztam,persze futószáron. A lovardában,ahova jelenleg járok meg mondja az oktatóm,hogy "Majd hamarosan elkezdjük a vágtát." Jövőre leszek 9.-es,és iskolát váltok,és azt szeretném kérdezni,hogy hova jársz lovagolni? Köszi előre is a választ.
2014. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!