Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ha menstruáció...

Szerintetek ha menstruáció közben lovagolok, lehet nyugtalan a ló?

Figyelt kérdés

Komolya fogom kezdeni a lovaglást. Nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni ha menstruálok és a ló nyugtalan legyen. Inkább menstruációs napokon hagyjam ki a lovaglást?


Bocsi, ha rossz kategóriát választottam, még új vagyok itt.


2013. szept. 5. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tapasztaltam, hogy igen, bár általában egy jól nevelt lónál ez nem szokott gondot jelenteni.
2013. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mitől lehet nyugtalan, talán megérzi, nekem ez ciki, hogy azért ideges a ló, mert nekem női bajaim vannak.
2013. szept. 5. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A ló attól ideges, hogy te az vagy, tehát ha fáj a hasad, görcsölsz, vagy csak ráparázol, hogy a l most parázni fog. Én ugyanúgy lovagolok akkor is, ha megvan, eddig is mindig így tettem, ez után is így fogok, bajom ebből sose volt, nekem sem, a lónak sem (egyiknek sem, amin eddig ültem, ha valamelyik idegbeteg volt, az máskor is az volt). A ól idomított lónak meg aztán végképp mindegy, ha jól szólsz hozzá, jó segítséget kap, akkor jól fog dolgozni. Még a legkezelhetetlenebb ló is, ha a tudása stabil, ha megfelelő lovast kap, aki megfelelő segítségeket ad neki, vigyázzba vágja magát, és dolgozik, ahogyan azt kell. Tingli-tangli minek idomítsak, úgyse vagyok díjlovas, meg az nem való semmire kategóriánál meg igazából nem kell ahhoz menstruálni, hogy a ló kezelhetetlenné váljon, ha úgy tartja a kedve.
2013. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
max akkor, ha te feszültebb vagy ettől. Nekem volt 1-2 kiemelkedően jó edzésem, miközben menstruáltam.
2013. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam görcsölni, fáj a fejem olyankor, de ha felülök a lóra rögtön elmúlik. :) Nem tudom, hogy vagyok beállítva. :D Minden esetre még nem tapasztaltam olyat, hogy bármelyik lónak gondot okozott volna.

Az viszont annál inkább ha a lovam sárlik.... :)

2013. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2013. szept. 6. 07:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még soha nem tapasztaltam, hogy a ló másként viselkedne, amikor menstruálok. Van, aki szerint előfordulhat ilyesmi, lehet, hogy csak annyi van, hogy én nem szoktam görcsölni, nem érződik az ülésemen, hogy valami nem oké.

Olyat is hallottam már, hogy mének lesznek hisztisek tőle, de ezt sem tudom alátámasztani a saját tapasztalataimmal. Szerintem nem lesz tőle hisztis a ló.

2013. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet nyugtalan, de ennek oka nem a menstruációd, hanem te magad. Ha te kellemetlenül, nyugtalanul érzed magad, azt a ló is érzi és átveheti.

Ha ez neked nem okoz gondot, akkor a lóval se lesz gond.

Elég sok női lovas van világversenyeken is, és hát nem hallottam még olyat, hogy valaki mensi miatt hagyja ki az olimpiát... :-)

2013. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Na hàt èn viszont tapasztaltam :D csődör lovam van ès igen is megèrzi... :D jobb tartani a 2 lèpès tàvolsàgot pàr napig :D
2013. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég herélt ló vagy a csődör jobb ha ilyenkor messziről néz, ők tényleg megérzik és fogalmazzunk úgy,. hogy kellemetlenségeket okoznak:)

Egyébként egy személyes megjegyzés: én külön szeretek ilyenkor lovagolni, én azt tapasztaltam, hogy ha fáj a hasam meg hát na tudjuk milyen ez, annak pont jót tesz. Legalábbis nekem utána/közben sokkal jobb. Egy nyugis birka heréltem van :)

2013. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!