Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Egyszerűen nem...

Mit tegyek? Egyszerűen nem tudom elfelejteni.

Figyelt kérdés
A lovardában van egy iskolaló. imádom őt, egyre jobban kötődök hozzá. viszont van egy lány aki szintén így érez. neki jobb a kapcsolata ezzel a lóval mert már régóta ismeri. én még csak 3szor lovagoltam rajta. annyira fáj látni ahogy ez a csaj babusgatja azt a lovat akit a legjobban szeretek. ami még bonyolítja a helyzetet hogy ma képbe jött egy másik ló. nagyon aranyos és kedves és talán őt is meg tudnám úgy szeretni mint a másikat. talán. de ez nem biztos. nem tudom mit csináljak, folyamatosan ezen őrlődök. ma majdnem elsírtam magam amikor megláttam hogy a kedvenc lovam körül megint ott van az a csaj...:(
2013. szept. 15. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És ezt most téged miért zavar ennyire? A tied a ló? Nem. Az övé a ló? Nem. Inkább örülj neki, hogy szeretik, az iskolalovaknak általában elég sanyarú sors jut, ahelyett, hogy a másik csajt füleled,meg féltékenykedsz, inkább arra figyelj, hogy amikor lovagolod a lovat, akkor tedd azt úgy, hogy számára is élvezetes legyen, kapjon sok simogatást, dícséretet, almát, ha valamit jól csinált, akkor kapjon pár körre hosszabb szárat, legyen jól bemelegítve, és lemozgatva. Ez nem plüssállat, mellesleg a lovardáé. Mit csinálsz, ha eladják, vagy neadj isten beteg lesz, és a lovarda lepasszolja a vágóra? Mellesleg nincs is miért csodálkoznod, hisz írtad, hogy régebben lovagolja a másik lány, te meg csak 3x ültél rajta, miért várod el a lótól, hogy a napi 5-6 lovasából pont téged jegyezzen meg, a másik lány nyilván közelebb áll hozzá, ha mondjuk minden nap megsimogatja, meg ad neki valami finomságot. Amit tehetsz: inkább azzal foglalkozz, hogy tisztességesen bánj a lóval, és igyekezz odafigyelni az eddződre, ha lovagolsz, minél jobb lovas leszel, annál jobban fogja élvezni a lovaglást a ló, és ha majd lesz saját lovad, akkor ott és úgy babusgathatod, ahogy akarod, anélkül, hogy bárki más foglalkozna vele.
2013. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet velem van a baj, de nem értem ezt a "kedvenc ló" választást... Miért nem foglalkozol mindkettővel, vagy minden lóval, és élvezed ugyanúgy a társaságukat? Persze ha megismered őket biztos jobban fogod érezni valamelyikkel magad, vagy jobban megértitek egymást. De az nem olyan mintha bemennél a mondjuk 3. órádra és ráragasztanál egy lóra az egyetlen "kedvenc" matricád...

És hát, ezek nem a tieitek, iskolalovak, szóval jobb ha megszokod hogy másnak is ugyanannyi joga van kapcsolatot teremteni velük mint neked. Habár egy ló-lovas kapcsolat nem egy-két osztálylovaglás meg simi alkalmával köttetődik, szóval igazán erős kapcsolat inkább a saját lóval alakul ki. Őket gondolom napi szinten sok más-más gyerek lovagolja.

2013. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
persze, igazatok van, ezt tudom. neki is ugyanannyi joga van vele lenni. de képzeljétek magatokat az én helyembe. nem tudok parancsolni az érzéseimnek. szeretem és azt akarom hogy csak velem legyen, persze ez lehetetlen. nem tudom miért érzek így.
2013. szept. 15. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:

pont arra az esetre emlékeztetsz, amikor 12 éves voltam és őrülten megszerettem egy lovat. folyton csak vele akartam lenni, más ló nem is érdekelt. aztán megláttam, hogy valaki mással nagyon jó barátok. majd' megszakadt a szívem és olyan mérges lettem, hogy "dacból" úgy tettem, mintha egy másik lóval lenne nagyon szoros kötelék köztünk. Azt akartam elhitetni magammal, hogy lesz*rom azt a másik lovat és nem érdekel szeret-e engem vagy sem. Természetesen nem így volt, legbelül kín szenvedés volt rá nézni is. De hogy becsapjam magam, direkt nem foglalkoztam vele. Az összes többit ajnároztam, különösen egyet nagyon. Aztán egyre inkább elmúlt ez a hülyeségem és beláttam, hogy nevetséges amit csinálok. Az a legszebb az egészben, hogy amelyikkel annyira foglalkoztam, tényleg nagyon mély kapcsolat alakult ki köztünk.

Azt tudom tanácsolni neked, hogy szeresd (vagy legalább próbáld meg) ugyanúgy mindkettőt, és később majd eldől melyikkel barátkozol meg igazán. Aztán lehet, hogy majd egyszer kapsz egy saját lovat, aki csak a tiéd és őt fogod szeretni, vagy egy teljesen másik lovat. :) Remélem segítettem.

2013. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy meg ne sértődj, főleg ha nincs igazam, mert távol áll tőlem hogy megbántsalak.

Szerintem te nagyon szeretnél "nagyon kötődni" egy lóhoz, gondolom imponálnak az olyan kapcsolatok mint a lovas filmekben, és ezt keresnéd úton, útszélen a "szimpatikus" lovakban. De szerintem keveredik ebbe a mostani ügyben egy kis belemagyarázás is, ha magadba nézel tisztán.:) Te mondtad hogy 3-szor ültél ezen a lovon, viszont ehhez képest túlságosan is nagy érzelemszálakkal írod le a szeretetedet felé... A fentebb írtakhoz nemigazán tudnánk szerintem már jobb tanácsokat hozzáírni, így nem ismétlem magam. A ló pedig ha sokat foglalkozol vele, ugyanúgy megszerethet téged is mint őt. Ez olyan mint hogy neked sem csak egy barátod lehet egyszerre, és nem akarnak kiközösíteni jobb esetben. Sajnos egy ilyen lovasiskolás esetben ennyit tudsz tenni a dologgal...

2013. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem iskolalót szeretek így, de egyébként én azért megértem a problémádat. Viszont én nem tudom más hogy van vele, de nem tudok egyik napról a másikra másik lovat szeretni úgy igazából nagyon.

Nagyon jó dolog kötődni lóhoz, furcsa a helyzeted, de megértem. Próbáld meg esetleg a másik lóval is, de az előzőt se hanyagold.

Bár szerintem iskolalóhoz nem jó kötődni, de ha valakinek nincs lova és nagyon szereti a lovakat, akkor előfordulhat akár. Nekem is van ismerősöm, aki iskola lóért van oda nagyon.

2013. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Királylány a neki nem tetsző válaszokat törölteti.. :D
2013. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy ő töröltette?
2013. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
még csak véletlenül se töröltettem. még néztem is, hogy ki volt írva h 5 válasz, erre 3at találtam. minek tenném fel a kérdést ha nem azért, mert kiváncsi vagyok a válaszaitokra, legyen az nekem tetsző vagy nem tetsző. köszönöm a válaszokat. talán tényleg nagyon akarok kötődni egy lóhoz, ez lehetséges. de akkor sem tudok egyik pillanatról a másikra úgy tekinteni rá mint egy "átlagos", idegen lóra. szerintem azt fogom tenni, hogy ugyanúgy törődök mindkettővel és akkor majd kiderül mi lesz, mint ahogy az egyik válaszoló tanácsolta. holnap megyek lovagolni, kíváncsi vagyok milyen lovon fogok menni.
2013. szept. 15. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez most durva lesz: komolyan??! miért kell mindenkinek egy 'kedvenc ló'? persze, ha már lovagoltál vele, és megtetszett, oké, hát nincs mit tenni. De ezek iskola lovak. Hiába cuki, meg szép, meg minden, ettől még nem változik meg az, hogy iskola ló, akivel baromi nehéz kapcsolatot teremteni. 'ma majd elsírtam magam': 3x ültél rajta összesen, max. simogattad, vagy adtál neki jutalomfalatot, nehogy már ezt dramatizál túl! Sajnálom, de (csak hogy nagyon teátrális legyek) "el kell engedned!"
2013. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!