Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak engem zavarnak ezek a...

Csak engem zavarnak ezek a színes kengyelek?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]


2013. szept. 15. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egy egyszerű lovaglásra felesleges de egy díjlovagláson szépen mutathat.
2013. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen :)

[link]

2013. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Ez szerintem egyénfüggő, de az a piros kengyel nem is igazán piros. Szerintem csúnya, de ezek ízlések és pofonok. Mindenkinek ment a zöld pacsi!
2013. szept. 15. 16:26
 4/17 anonim ***** válasza:
Díjlovasnak színes kengyel?! Egy aranyos kis pónin akár még jól is mutathat, de "nagy" lovon maximum farsangi jelmezes lovaglás alkalmával tudom elképzelni, ha beöltözik a lovasa bohócnak.
2013. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Meg sokallom az árát is. Egyszerűen nem értem, mért kell ezt színesbe csinálni. Még a fekete valahogy, de a többi...

Pl a rozsdamentes kengyel kerül 7-8000-be és sokkal szebb. Bár farsangra jó ötlet :)

2013. szept. 15. 16:33
 6/17 A kérdező kommentje:
És ment a harmadiknak is a zöld! :)
2013. szept. 15. 16:33
 7/17 anonim ***** válasza:

gondolom azért ilyen drága, mert nyilván úgy van megcsinálva, hogy ne kopjon le fél év alatt a színe, szóval nem csak át van kenve ezzel a színnel, hanem talán maga az acél színezett, már ha ez lehetséges, vagy nagyon tartós, jó minőségű festékkel van lekenve.


nagy divat mostanában, hogy színes szetteket vesznek a lovuknak a tulajdonosok (főleg lányok) nyeregalátét, fülvédő, fásli és most már így a kengyel is tud színben passzolni. sajnos sok esetben tök feleslegesen fáslizzák pl a lovat, csak hogy jól mutasson...


de egyébként amíg kapni normális kengyelt, engem egyáltalán nem zavar, ha másnak ilyen van, meg végülis előnye is van, mert tuti nem kavarják el a lovardában, legalábbis amíg nem mindenkinek színes van.

2013. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem a fakó lovamon türkizkék nyeregalátét van és sima kengyelem van fekete cuccokkal. Csak még mindig nem értem mi haszna a színes kengyelnek, azon kívül, hogy a kislányok rohannak megvenni a boltba, mert jaj de cuki ez a rózsaszín kengyel! Hercegnő pónikácskámnak biztos tetszeni fog!

De ilyen kengyellel versenyre se mehetsz el, ráadásul vannak lovak, amik megijednek a szokatlan dolgoktól és lehet, hogy a színes kengyelektől is.

Amúgy utolsó, ment a zöld kéz!

2013. szept. 16. 15:28
 9/17 anonim ***** válasza:

azért azt kétlem, hogy a ló megijedne egy színes kengyeltől... meg akkor ennyi erővel a nyeregalátét se legyen színes csak fekete, vagy fehér. nagy a piac, kell a választék, kantár is van színes, az is egyre nagyobb divat, a pvc kantár. az nem zavar?

múltkor láttam kékre festett bőr nyerget is... értelme annak, hogy egy kengyel színes nincs, de annak sincs értelme, hogy egy nyeregalátét almazöld, türkizkék, vagy napsárga. csak ettől lesz különleges és tetszetős és ezért veszik majd meg. nyilván van aki megveszi, ha egyre több ilyet árulnak. én láttam már mintásat is, szívecskés, lila párducmintás, miegymás.

2013. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A színes nyergek nálam nem is léteznek. Úgy értem léteznek, de az már szúrja a szememet. És igen az én lovam megijedt az egyik lány színes kengyelecskéjétől. Meg apu sodrottja is. A pvc kantárakat nem szeretem, de a távlovasokat megértem, emígy teljesen feleslegesnek érzem azt is. A nyeregalátét még jól mutat, de a bőr nyeregnek legyen bőr színe. Ugyanígy vagyok a fémmel is, ne legyen szemet szúró, bár lehet, hogy valakinek (a többség)lova nemijed meg a kengyeltől, de a mieink igen.
2013. szept. 16. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!