Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért szereti sok lány a lovakat?

Miért szereti sok lány a lovakat?

Figyelt kérdés

Szerintem a lovak egyáltalán nem nőies állatok. Sokszor keményen kell velük bánni és trágyázni alóluk sem leányálom.

De mégis miért szereti annyi lány őket? Legtöbbjük lovagolni szereti, de fogatot is hajtanak nők.

Komolyan nem értem. Lehet azért, mert a mai mesékben is sokat lovaznak a barbik? Vagy nem tudom. Nem provokatív kérdés de tényleg nem értem.


2013. szept. 21. 12:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

utolsó, rátapintottál a lényegre, az ilyen dolgokra voltam kíváncsi, de azért van olyan dolog, ami mellett nem tudok elmenni

például az, hogy a lovak jobban félnek a férfiaktól, merthogy ragadozó jelleműbbek

ez szerinetm egyáltalán nincs így

egy ló ilyen szempontból nem tesz különbséget férfi és nő között

mellesleg a nők is ugyanolyan ragadozók, amit érehzetne a ló, szóval nem nagyon értem

ez kb olyan, mint amikor a történelem tanárom azt mondta, hogy a lovak azért félnek az embertől, mert benne van az emlékükben, hogy az ember vadászta őket...

a ló zsákmányállat, ergo mindentől fél amit nem ismer, nem kell ezt ilyen nagy dobra verni

a másik pedig, hogy én nem hiszem, hogy a lovak rá lennének szorulva a finom, gyengéd, nőies mozdulatokhoz

a macskák azok oké, hogy igénylik, de egy 5 mázsás állat, akinek iszonyatosan magas a fájdalomküszöbe, nem is érez nagyon különbséget a finom és valamivel durvább érintés között

2013. okt. 6. 12:40
 12/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok.

Nekünk is a lóetológus (Mészáros Gyula, hivatásos lósuttogó) tanította ezt. Én értem mire gondolsz, de itt a ragadozó jellemnél leírt dolgok azért nem érvényesülnek akkora mértékben a nőknél, mint a férfiaknál, mert a választ a viselkedésben, a mentalitásban kell keresni. Ne haragudj, ezt így nem tudom elmagyarázni jobban.

Viszont etológiailag ez az elfogadott. Ezt kell szeretni...

2013. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

hát nem tudom

ez az egész túl van bonyolítva szerintem

utánanéztem és ez a Mészáros Gyula is ugyanezt vallja, hogy nem lehet töretlen a kapcsolat ember és ló között a múlt miatt, merthogy vadászták őket

a multkor a kukánkat húztam az udvaron, zörögtt ugye és a lovunk mellett kellett vele elmenjek és eléggé félt tőle, ha nem lett volna megkötve, elszaladt volna

akkor ez azt jelenti, hogy régen a kukák is vadásztak lovakra?

2013. okt. 6. 22:08
 14/20 anonim ***** válasza:

Jogos.

A kukák az őskorban még hol voltak?

Ez egy "újfajta" találmány, a ló számára ismeretlen, és pont ettől ijesztő is!

Nem véletlenül félnek a lovak az esernyőktől, autóktól, egyéb embernek megszokott dolgoktól, mert az egyáltalán nem természetes számukra, sőt még eléggé zajosak és rikító színűek is (nem mindegyik, de a legtöbb). Amellett a lovak hallása nagyon jó (lehet, még a kutyáénál is jobb), érzékei, akár a delfineké (minden rezgéshullámra, amit az adott élőlény kibocsát, reagál rá valami módon). Valamint a lovak látása tényleg nem olyan éles és részletes, mint a miénk. És akkor itt most a ló látását is elmagyaráznám.

Kezdjük az alapoktól (amit még a hülye is tud). A lónak- menekülőállat mivoltából- a feje két oldalán helyezkedik el a két szeme. A tévhittekkel szemben, a ló előre lát a legélesebben. Igaz, az orra előtt (nem a homloka előtt) van egy kis holttér. Tehát a ló nem vak a homloka, orrháta előtt! Az orron és az állon épp ezért található megannyi tapogatószőr, amit nem célszerű éppen emiatt, esztétikai okokból levágni. A ló háta (helyesebben fara) mögött, és a hasa alatt is van holttér, de a lónak azért van a nyaka, hogy mozgazthassa a fejét, alaposan körülnézhessen maga mögött vagy éppen körül. Ebből következik, hogy oldalra a ló életlenül (színfoltokból összetevődő képet) lát, csupán a mozgást érzékeli pontosan. A ló színérzékelése megint csak eltér a miénktől. A finomabb árnyalatok neki szinte nem léteznek, valamint kicsit sötétebb árnyalatokat lát (ezen lehetne még rágódni, de a tudomány...).

Az sem mindegy, látás szempontjából, hogy a ló nyaka milyen szöget zár be. Ugyanis a szem fókuszálása ehhez igazodik. Ez nagyon fontos, különösen a lovaglásnál. Ha a ló nyaka viszonylag nyújtott, a szem távoli dolgokra fókuszál. Ha a ló nyaka nem túl nyújtott, nem túl feszes (többnyire hobbilovaglásnál, ahol nem alapkövetelmény, hogy a lónak feszes legyen a tarkója és a "nyakát rágja"), mondhatjuk, normál helyzetben van, az a "normális" távolságba fókuszál. Aminek a nyaka feszes, fejét kissé behúzza, de lóháton nem jár a szár mögött, valamint nem feszül függőleges mögé (a nyak felé) az orrhát állása, az a közeli dolgokra fókuszál. De mivel a ló, két szemét egymástól függetlenül használja, csak akkor fókuszál, ha közvetlenül maga elé néz, vagy a távolságot becsli.

Nagyjából ennyi. Bocsi az off-ért, de úgy gondolom az előző kommentelők közt is akad bőven, aki ezzel nincs tisztában. ;)

2013. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok :))

A "rátapintós", azaz én írtam az előzőt, most lehet, végre kiírja a felhasználónevemet is :D

2013. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

ez szép és jó de hogy jön ez most ide? :D

jó, oké írtad, hogy bocs az offért, de akkor sem értem

egyébként nem kell nekem bemutatni a lovakat, láttam már eleget, jelenleg 3 van nekünk de volt már 4-5 is egyszerre, összesen meg olyan 50-60 körül lehet, szóval láttam már belőlük pár példányt, de engem nem nagyon érdekelnek

azért az alap dolgokat tudom róluk, pl a látásról is tudtam néhányat amit írtál

2013. okt. 7. 20:49
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni, de a válaszaimban gyakorlatilag minden benne van ami a KÉRDÉSEIDDEl kapcsolatos. Hiszen az utolsó kérdésed: "régen a kukák is vadásztak lovakra?" - így jön a látás a képbe, de ezt már az előbbi kommentben elregéltem.

Véleményem szerint nagyon elkanyarodtunk a témától, ennek már igazából értelme sincs túl sok.

Az oké, hogy láttál már lovat, és hogy van/volt lovad. De akkor már igazán megszokhattad volna, hogy a ló ijedős állat, és az ijedezés köthető a látáshoz is. Igazából ez lett volna az előző kommentem lényege. Senki nem mondta, hogy nem tudod az alapokat.

Na mindegy, további sok sikert a lovazáshoz!

2013. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én pedig ismerek olyan lovat aki igenis igényli, hogy simogasd, kefélgesd.
2014. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérlek ne írjátok már oda "Utolsó " meg társait

Képzeld el kérdező a lovak is igénylik ugyan úgy a szeretet és a törődést . Mert a lovaknak is vannak érzéseik . Figyelj nekünk van 6 lovunk de nem ez a kupec féleség akik nem törődnek a lovakkal csak pénzt látnak benne . Ebből 2 ilyen rideg tartásban voltak . Igen itt jön ki az ,hogy valahol igazad van mert azért erő is kell főleg olyan lóhoz ami csikó és eddig nem volt vele foglalkozva . ont ilyenkor nem szabad vele babázni . Igen is ha kell alá kell lökni . Félreértés ne essék nem vagyok állat kínzó de ha egy ló nincs meg nevelne igen igen a fejedre nő . DE mondom DE ennek van egy határa . A ló igen is megbosszulja a rossz bánásmódot .

Viszont ne hidd ,hogy erővel mindent el lehet érni . Mert ha az a ló tényleg el akarna menni hol foglalkozna az vele ,hogy egy erős férfi meg akarja fogni .

Visszatérve az eredeti témára én is lány vagyok mégis hajtok . Ráadásul 2 db lovat .

2014. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én azért szeretem őket mert olyan szabadok . És szerintem igazán rejtélyes állatok . Gondolj bele mennyi háborúban kísérték végig az emberiséget .. Szerintem izgalmas gondolat hogy egy olyan állat hátán ülhetsz amin régen az őseid is .
2015. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!