Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes-e a lovam?

Szonja Helga kérdése:

Vemhes-e a lovam?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé megváltozott a lovam, úgy gondoljuk hogy vemhes de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Sokkal jobban harap a többi lóra velünk viszont nagyon aranyos bár eddig is az volt úgy hogy azért sem vettük ezt figyelembe, viszont a múltkor amikor rátettem a nyerget és meg akartam húzni a hevedert hátrafordult és eléggé nem akarta valamint sokkal lustább és nagy hasa van. Eddig azért nem hívtam állatorvost mert ha kiderül hogy nem is vemhes hanem csak kövér az nagyon gáz és még többet kell vele foglalkoznom pedig így is ha van időm és otthon vagyok azt lovaglással töltöm. Előre is köszönöm a válaszotokat (és légy szíves ne nézzetek hülyének_)

2013. szept. 24. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
volt csődör a közelében?
2013. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen van egy herélt csikó amelyiket májusban heréltek akkor volt 2 éves szóval már ivarérett volt ezért is gyanakszunk
2013. szept. 24. 11:29
 3/14 anonim ***** válasza:
akkor érdemes az orvost kihívni hozzá
2013. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pivekla ***** válasza:
Nem nézünk hülyének, és az orvos sem fog mert alapos gyanúra van okod. Inkább lefelé kerekedik a hasa mint oldalra? Mert akkor jó eséllyel vemhes. Mindenképp nézesd meg a dokival.
2013. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát ezt még annyira nem figyeltem majd hétvégén megnézem amúgy beszéltünk dokival és azt mondta hogy most még (úgy számoltuk h 5-6 hónapban lehet) csak úgy tudná megnézni h vemhes e ha belenyúl de azt meg nem szeretné mert nagy fertőzésveszély, ja és még azt is mondta hogy a 7. hónaptól már észre lehet venni hogy van benne csikó , tapasztalatok hogy hogyan lehet észrevenni
2013. szept. 24. 12:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vemhes, figyeld meg hogy lefelé kerekedik e a hasa,ha nem akkor csak szimplán kövér. 7. hónap körül ha itatsz vele hideg vizet, akkor a csikó általában rugdos. Az enyém is vemhes, az enyémnek a hasán ilyenkor kicsit megduzzadnak az erek és sokkal jobban láthatóak.
2013. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Figyelni kell,hogy sárlik-e. Amennyiben sárlik,nem vemhes. Ha nem sárlik,és nő a hasa,akkor ultrahanggal orvos megmondja.
2013. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi és bocsi h ilyen (hülyeséget) kérdezek de honnan tudom megállapítani hogy rugdos a csikó és nem csak az izmai mozognak, a horpaszánál nézzem
2013. szept. 24. 16:16
 9/14 Pivekla ***** válasza:

" csak úgy tudná megnézni h vemhes e ha belenyúl de azt meg nem szeretné mert nagy fertőzésveszély"


ATYA ÚRISTEN!!!!


Milyen állatorvos ez????!!!

Azt javaslom sürgősen válts dokit!

A fertőzésveszély ellen minden vizsgálatkor frissen felbontott steril, hosszú kesztyűt kell viselnie az orvosnak! Egy csupasz kézzel gondolt belenyúlni a lovadba vagy mi?!

A másik pedig az hogy nem csak belenyúlással-kitapintással lehet megállapítani, már a vemhesség 18.(!) napján kimutatja az ultrahang a magzatot!


Nagyon sürgősen hívj egy másik orvost és felejtsd el a mostanit, égesd el a telefonszámát!

2013. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6# vagyok, igen a horpaszánál, az enyém most 6 és fél hónapos és ma mozdult meg először. Adom ma a szénát a lovamnak, nagyba eszik egyszer csak nyögött eggyet és felrugot, odanézek a hasához és mint az öklöm olyan dudor volt ott,gondolom a csikó lába volt, aztán figyeltem tovább és rendesen mozgott mikor adtam neki vizet. Igen, a horpaszánál nézd.
2013. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!