Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes-e a lovam?

Szonja Helga kérdése:

Vemhes-e a lovam?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé megváltozott a lovam, úgy gondoljuk hogy vemhes de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Sokkal jobban harap a többi lóra velünk viszont nagyon aranyos bár eddig is az volt úgy hogy azért sem vettük ezt figyelembe, viszont a múltkor amikor rátettem a nyerget és meg akartam húzni a hevedert hátrafordult és eléggé nem akarta valamint sokkal lustább és nagy hasa van. Eddig azért nem hívtam állatorvost mert ha kiderül hogy nem is vemhes hanem csak kövér az nagyon gáz és még többet kell vele foglalkoznom pedig így is ha van időm és otthon vagyok azt lovaglással töltöm. Előre is köszönöm a válaszotokat (és légy szíves ne nézzetek hülyének_)

2013. szept. 24. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
hát pivekla látszik, hogy nagyon értesz a lovakhoz! :D szerinted a lovakat hogy ultrahangozzák? mint az embereket, kívülről? hát nem! ilyenkor már tényleg nem szabad benyúlni a lóba (a fenekén át ultrahangozzák és onnan is tapintaná ki az orvos) de ilyenkor már nem illik, vagyis csak akkor szokták, ha baj van, mert akár vetéléshez is vezethet. szerintem a fertőzés veszélyt félre értette a kérdező, de az teljesen normális, hogy egy orvos nem akar egy több hónapos vemhesnek feltételezett lóba belenyúlni! egyébként ilyenkor még nem kéne, hogy nagy hasa legyen, a hasa az utolsó 3-4 hónapban nő meg hirtelen, a csikó ugyanis úgy fejlődik az anyja hasában, hogy viszonylag hamar kifejlődik és az utolsó időkben meg már csak nő, így kevesebb ideig kell a nagy terhet cipelnie az anyának.
2013. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

jó hát persze nem azt mondtam hogy olyan nagy

és azt honnan tudom megállapítani hogy nem csak álvemhesség

2013. szept. 25. 17:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi befedeztettük a kancámat, minden arra utalt hogy vemhes.Nagyobb has, nem sárlott vissza,jobban féltette magát..stb. Kihívtam egy állatorvost hogy ultrahangozza meg, és kiderült hogy nem vemhes...:( Lehet csak bemeséled magadnak a jeleket, ezért aza biztos hogy kimegy a doki!
2013. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pivekla ***** válasza:

Kedves névtelen #11!


Szövegértés egyes, ülj le fiam!

2013. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!