Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire hasznos az, hogy...

Mennyire hasznos az, hogy lóról leesés után a tanár visszaültet a lóra?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérnék.
2013. szept. 27. 15:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Miért is lettem lepontozva?

Elmondtam a véleményem, mondták ha akkor nem ülök lóra, akkor soha... Igen, először megtettem, vissza ültem, de az volt utolsó alkalmam a lovon.

Szóval az, hogy "ha most nem ülsz vissza soha nem fogsz lovon ülni" dolog nem hinném igaz.


Illetve lovarda, 1 lovat többen lovagoltak 1 nap.

2013. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem lettél lepontozva (általam).
2013. szept. 28. 20:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozzá, itt mindenkit lepontoznak, aki értelmes választ ad, vagy legalábbis olyat, ami a kérdésre ad hasznos vagy legalábbis kielégítő választ, ha mást nem, személyes tapasztalatokat.
2013. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Engem agyrázkódással visszaültettek, szóval... :D

Egyébként mindig felpattanok, visszaülök, ha nem fáj semmi, akkor nyögök kettőt, és mászok fel. Ma vágtából úgy ráestem a nyakára, azt hittem a földön végzem! :D De nem, szerencsére. Egyébként mostanában nem estem, de vissza szoktam ülni

2013. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszokat.:)


Az nem lehetett túl kellemes, hogy azzal is visszaültettek.


Vagy az olyant lepontozzák, aki a "többség ellen" megy.

Jelen esetben az van, hogy valaki szerint az a helyes válasz: igen,vissza kell ülni.

Más azt írja,hogy nem, mert(...), annak megy a piros.

Pedig az is egy vélemény, normálisan megfogalmazva.

2013. szept. 28. 21:49
 16/18 A kérdező kommentje:

"Szóval az, hogy "ha most nem ülsz vissza soha nem fogsz lovon ülni" dolog nem hinném igaz. "



Szerintem attól is függ, hogy az ember hol, kivel,milyen lovon lovagol.

Nem mindegy, hogy egy olyan órán van, ahol majdnem sír vagy egy ismerőssel van, akivel haverok,barátok(és persze az ismerős ért a lovakhoz).

2013. szept. 28. 21:58
 17/18 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki lepontoz akkor is, ha megemlítem, hogy a feszítő zabla nem a pörgős lovak visszafogására van, vagy, hogy a 24 órás bokszban tartás nem a legjobb a lónak, hiába lehetséges éppenséggel, de akkor onnantól nincs kifogás, a lovat napi szinten mozgatni kell, max heti 1 nap pihenő, ha keményen dolgozik.


A másik, a kérdésre válaszolva - nézd, ez nagyon függ az embertől magától is, mert ha eltökélt, és nem olyan könnyű ráhozni a frászt, akkor visszaül ő már magától is, egyből, ellenben azt látni kell, hogy ha leesel, és megütöd magad, és ott rögtön megijedsz, ezért nem ülsz vissza - később mi lesz más? Sokkalta nehezebb lesz meghozni a döntést, mert több időd lesz vacillálni, átgondolni, hogy jajj, mi lehet, ha, ráadásul rögzül az emberben a képzettársítás - lóra ülök, leesek, fájni fog. Szóval az egész rossz, inkább nem is akarom.

De ez nem egy olyan alap, hogy mindenképp ez lesz, és így. Ahogyan az sem garancia, hogy később nem gondolod meg magad, mert az első, vagy épp a durvább esések után egy pár alkalommal még mindig meg kell vívni ezt a harcot magadban, ahogy telik az idő, egyre könnyebb... Viszont jó helyre kell járni, az is tény, mert ahol nem tanítanak semmit, és a lovak is alulképzettek, ott semmilyen lovaglás nem lehet életbiztosítás, és ez így nehezen hozza meg a lóba vetett bizalmat ismét.

2013. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Valletta ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen órán van és hogy kinél. Az esés a lovaglás része, aki ezt nem tudja elfogadni, az nem is akar igazán lovagolni. Fel kell tudni érni ésszel, hogy a ló és a lovas között hierarchikus a rendszer, nem szereteten alapul (persze szereti is a lovas a lovát és a ló is a lovasát, jó esetben), de ha a ló leteszi a lovast, azt nem szabad annyiban hagyni. Az sem megoldás, hogy majd más ráül a következő órán, mert a ló pontosan tudja, hogy melyik lovassal mit engedhet meg magának és mit nem - épp ezért van, hogy bizonyos problémák csak bizonyos lovasok alatt jelentkeznek. Ezt le kell játszani a lóval. Ha a kutyád rádkap sem tehetsz úgy, mintha mintha semmi sem történt volna.
2013. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!