Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam kifejezetten veszélyes...

A lovam kifejezetten veszélyes, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A lovam csikó kora óta egyedül élt, és most, hogy nálunk van, rettenetesen viselkedik. Nagyon durván harap és futószárazáskor támad, ágaskodik. Vezérkanca természetű. Egy jó szakember rendbe tudná tenni? így nagyon veszélyes ránk nézve.

2013. okt. 3. 15:10
1 2
 11/17 anonim válasza:
Azért mert nincs szocializálva, az én kutyám is ilyen, állandóan egyedül volt. Az a különbség hogy minden állatra támad de az embert nagyon szereti.
2013. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gabka77: Neked is gondok vannak a szövegértéssel...


Akkor még egyszer,hogy mindenki megértse: Odacsapás,NEM VERÉS.... de amúgy hagyjad,ha valami történik úgyis téged vonnak felelősségre,semmi baj.... Hívjál szakembert ...sok idióta.....

2013. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
amikor "nagyon durván harap" ,nyilván akkor sem kell odacsapni,simogasd meg érte!
2013. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"amikor "nagyon durván harap" ,nyilván akkor sem kell odacsapni,simogasd meg érte!"

Az egy dolog, hogy egy rakoncátlan lovat egy jól irányzott pofonnal helyre lehet rakni, de nem állhatunk le verekedni egy olyan lóval aki valószínűleg már tisztában van a saját erejével, elvégre nem véletlenül állítja a kérdező hogy veszélyes. Ha ezen a ponton továbbra is erőszakoskodunk a lóval, akkor csak még bizalmatlanabb lesz az emberekkel. Kell hogy a munka során pozitív élményeket is kapjon, és ne az legyen az elsődleges tapasztalata az emberrel hogy "akkor most megint bántani fognak, csak azt nem tudom miért".

Megfelelő és türelmes szakemberhez kell vinni a lovat, ahol először is a társai mellett szocializálódhat.

Kérdező: ajánlom figyelmedbe Mészáros Gyulát és a kurzusait. Nem kell mindenben egyet érteni vele, de szerintem segíthet a lovadon és rajtad, hogy egy bizalmasabb kapcsolat alakuljon ki köztetek. honlapja: [link]

2013. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze,csinál egy rosszat,és jutalmazzuk pozitív dologgal! Ez az!
2013. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

" Persze,csinál egy rosszat,és jutalmazzuk pozitív dologgal! Ez az!"

Félreérted, nem erről van szó! Nem azt kell megtanulnia, hogy amikor nincs büntetés az a jó. Ez ugyan az a régi ún. "betöréses" módszer, amikor addig-addig kényszerítik a lóra a feladatot, amíg fel nem adja és be nem hódol. A mai lókiképzés, legyen az a hagyományos vagy akármilyen, már megváltozott. Nyilván ha valami rosszat csinál, akkor nincs mese - fel kell pofozni, ezzel totál egyetértek. Azonban ha valamit jól csinál, akkor a pozitív megerősítésnek legalább ilyen erejűnek kell lennie. Annak viszont nincs értelme hogy a futószárazás vagy bármilyen munka azzal tellik el, hogy állandóan valamiért meg kell büntetni - ebből csak annyit fog megtanulni a ló hogy "az ember erőszakos, ok nélkül bánt, félni kell tőle és ha menekülni nem tudok, akkor majd megvédem magam és támadok".

2013. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem én nem tudok olvasni, a szövegértéssel sem nekem van bajom. Azt írtam, hogy nagyon nem mindegy, mikor és hogyan csap oda valaki a lónak. Ehhez kell szakember segítsége, ugyanis a nem megfelelő pillanatban és módon adott büntetés még rosszabbat szül.

Én is odacsapnék, valószínűleg nem is egyszer. De egy harapós, támadó, emberre ráágaskodó lovat nem két pofon fogja helyretenni.

2013. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!