Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ültetek már szőrén lovat? És...

Ültetek már szőrén lovat? És vágtáztatok?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nem hiszem el azt, hogy könnyebb nyereg nélkül a vágtába beleülni, mint nyereggel. Mert ezt sokan mondják. Én meg még csak lépésben voltam szőrén, de ha lesz saját lovam, kipróbálom ezt is :)

Könnyű beleülni? Tapasztalatok!



2013. okt. 6. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én már szőrén ugratok, tehát csak képességtől függ, hogy kinek mi a jobb.
2013. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szőrén kénytelen vagy bele ülni, amig nyeregben megteheted azt, hogy beleállsz a kengyelbe és nem ülsz bele teljesen. Nem a vadászvágtára gondolok, vagy könnyitett vágtrára, hanem arra a szabálytalan dologra, amikor ki sem könnyitesz és bele sem ülsz rendesen. Szőrén erre nincs lehetőséged, kénytelen vagy ülve maradni, viszont az hogy úgy mennyi idejig maradsz fent az csak a lábizmaidon és az egyensúlyodon múlik. Még a vágta nem is nehéz, de abbol meg kell állni valahogy...:)
2013. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lótól is függ. Az én lovam szőrén ügetésben a hatalmas mozgása miatt nagyon kényelmetlen, de vágtában olyan, mintha nem is mozogna alattam.
2013. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha szőrén nem is feltétlenük könnyebb, de sok helyen voltige hevederrel szokták oktatni a vágtát, az nagyon jó szerintem.

Én néha szoktam csak szőrén menni, jó úgy is a vágta.

2013. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 x) ***** válasza:
Ez legnagyobb részben a lótól függ, akármilyen jármódban lovagolsz is. Én szerencsés vagyok, mert a lovamnak nagyon kényelmes háta van és jó a mozgása, így könnyű fönnmaradni rajta vágtában is. Igazából aki minden nap lovon ül és hozzá van szokva, annak nem sok különbség van a nyeregben és a szőrén lovaglás között. De szerintem azért mégis könnyebb nyereggel vágtázni, mert ha szőrén kibillensz ott vége van a dolognak, de nyeregben ott a kengyel, amire támaszkodhatsz és vissza tudsz kapaszkodni.
2013. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Ha a comboddal eléggé megtudod tartani magad,valamint egyensúlyod is van akkor könnyű. :)

De ha ezek nincsenek meg is bele tudsz ülni,bár a második vágtaugrásnál leesel :D

2013. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vágtázni nehéz szőrén szerintem. Inkább ügetni, és azt is akkor, mikor vágtából visszaesik. Az én lovam például akkor olyan gyorsan üget, nagyon nehéz kiülni. Egy másik ló, akin szőrén lovagoltam viszont hamar lelassul, és meg is áll akár pár lépésen belül, ha azt kérem tőle.

Én inkább ettől szoktam kicsit parázni, de maga a vágta nagyon jó szőrén!

2013. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor anno ellopták a nyergemet, én hetekig terepre is szőrén jártam, meg edzésre is, amíg nem sikerült új nyerget vennünk és speciel sokkal jobban is szerettem szőrén lovagolni, mert valahogy jobban érzem a lovat, vagy nem tudom, ezt hogy lehet jól megfogalmazni. :D Ha nincs ott a nyereg, érzed minden izmát, minden apró mozdulatát és így sokkal gyorsabban tudsz reagálni a lovadra, mint amikor ezt az egészet tompítja köztetek a nyereg.

Legalább is nekem így volt. :)

2013. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!