Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovas felszerelésemet...

Minden lovas felszerelésemet a decathlonban megvenni. (fouganza). Szerintetek megéri? Vélemény? (linkek lent)!

Figyelt kérdés

sziasztok! Ezekre a trmékekre gondoltam.szerintetek megéri megvenni?Illetve vannak tapasztalataitok róluk?ha igen kérlek osszátok meg velem mert szernék jó dolgokat venni!! :)


[link] :)


[link] -kobaktartó


[link] -kobak


[link] -kobak 2 melyik lenne jobb választás?


[link] -zokni


[link] -csizma


[link] -lovagló cipő(nem tudom melyik lenne ideálisabb)


[link] -lábszárvédő


[link] -kesztyű


[link] -pálca


röviden ennyi lenne..aki tud segíteni hogy jók e ezek a termékek azok írjáűk meg mert nem szeretnék feleslegesen pénzt költeni rá!Nagyon köszönöm! :)



2013. okt. 13. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kobakokat mindenképpen fel kell próbálnod, és lehet, hogy egyik se lesz ideális a fejformádra. Ezért ezeket teljesen felesleges így kinézni. Ha hosszúkás fejed van, akkor egyik se lesz oké. (Én is pont most vettem és pont ott - végül nekem egy RidAir lett, ami gyönyörűen körülöleli a fejemet és pontosan az a forma és imádom.)


Cipőt nem vennék itt. Pláne gumit nem. Sz*rrá izzasztja a lábad, ha nyáron is akarsz lovagolni. Külön "lovas zokni" marhaság, erre ne költs, inkább vegyél egy kicsit jobb minőségű cipőt :)


Pálca hacsak nem mondták a lovardában, még nem kell neked. Nem is tudsz jól választani. Majd adnak a lovardában. Kesztyű szintén csak annak kell, akinek töri a kezét a szár, nekem pl. nem, ha még nem lovagoltál, akkor előbb próbáld ki és utána dönts.


És én kobaktartóra se költenék. Viszem a kezemben.

2013. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És még annyival kiegészítem, hogy a decathlonos cipők keskenyebb lábfejre valók, kényelmetlent semmiképp ne vegyél!
2013. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm..igazából még vsak lovastáborba járok..majd később fogok "rendszeresen lovagolni".és akkor a cipő?nadrág?mellény? vélemény?
2013. okt. 13. 11:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Nadrágok szerintem jók ott, legalábbis amit én vettem, az eszméletlenül kényelmes (a legolcsóbb női nadrág volt :). Viszont azt el kell mondanom, hogy még csak 3-4 hónapja vettem, tehát a hosszútávú tartósságára nem tudok véleményt mondani, de egyelőre tartja a formáját, és nagyon-nagyon imádom.


A mellényről nem tudok véleményt mondani, mivel én nem hordok, nekem minden ilyen mellény egyszerűen túl nagy/óriási/kényelmetlen. Mások majd segítenek, akik hordanak ilyet.


Cipőt én a nagylovasban vettem, a közép árkategóriából (asszem 16-18 ezerért), olyat, ami normális, tisztességes vastag bőrből van, rendes minőségben varrva, és várhatóan hosszú évekig kitart :) Ha azonban még nő a lábad, akkor érdemesebb lehet ilyen olcsóbb cipőt venni.

2013. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm..már nem nő a lábam viszont talán jövőre fogok rendszeresen lovagolni addig pedig lovas tábor:)szerintem megfelelő lesz közülük valamegyik!szerinted a rövid vagy a hosszú szárút válasszam?
2013. okt. 13. 14:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyban ízléskérdés. Szerintem én gumiból nem vennék hosszúszárút, mert abba aztán pláne belerohad az ember lába. A cipő+lábszárvédő párost könnyebb szállítani is, és ugyanolyan jó, mint a csizma. Viszont a csizma "hagyományosabb" kinézetet nyújt... :)
2013. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ködzi..akkor a kiscipő mellett döntök..és akkor hozzá majd még a lábszárvédőt!szerinted érdemes zoknit venni?a amúgy melyik kobak a jobb szerinted?
2013. okt. 13. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem érdemes zoknit venni. A nadrágod a bokádig ér. Bármilyen zokni, ami elér a bokádig, jó lesz (tehát hogy ne maradjon szabad bőrfelület). És erre veszed rá a cipőt meg a lábszárvédőt.


Én lehetőleg nem a bársony kobakot venném, mert az melegebb és nehezebben tisztítható, de kobakot így nem fogsz tudni választani, mert annál rettentő fontos, hogy jól illeszkedjen a fejedre. Ha csak behúzod az állszíjat, de közben tökre nem illik a fejedre, az nem elég! Kb. hasonló formája kell legyen, mint a fejednek (próbáld végig a decathlonban az összeset, akkor lesz valami képed arról, hogy mindegyik másmilyen), nem lehet túl nagy, de túl kicsi se, és nem lehet olyan pont, ahol nyomja a fejed. Mindenhol puhán illeszkednie kell a fejedre. Még a boltban tesztelned kell úgy, hogy ha (behúzott állszíj mellett) megbillented előrefelé és hátrafelé, akkor magával kell vinnie egy kicsit a szemöldök feletti bőrt, és nem billenhet le. Mert akkor egy igazán komoly esésénél nem ér semmit.

2013. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm..és melyik hátvédő jobb? [link] ez vagy ez:? [link]
2013. okt. 13. 15:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, én (sajnos) nem használok ilyeneket... Sztem a mellény biztonságosabb, de hogy ez mennyire kényelmes, azt nem tudom.
2013. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!