Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell szabályosan...

Hogyan kell szabályosan vágtatni terepen?

Figyelt kérdés
Ez lesz a első olyan terepem ahol vágtatni fogok. Az oktatóm azt mondta hogy majd csak rövid ideig, visszafogottan fogunk vágtázni hogy szerezzek egy kis önbizalmat. Hogyan üljek helyesen és biztonságosan a nyeregben? (kikönnyített vágtánál)

2013. okt. 18. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy előtte 1) elmondja az oktató; 2) futószáron gyakoroltad a vágtázást 3) karámban futószár nélkül gyakoroltad a vágtázást.


Az nyilván elő se fordulhat h mindezen fokozatok nélkül mész ki terepre vágtázni.

2013. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Hajolj előre és hagyd, hogy elragadjon, te csak arra figyelj, hogy ne fékezd, amikor beindult és természetesen kövesd a ringását, térdel tartsd magad és könnyedén. A legtöbb kezdő merev, vagy megijed, erre figyelj, egy jó ló megcsinálja helyetted, ha hagyod és egyértelműen utasítod. sok sikert. Én megsimogatom és beszélek is hozzá.:D
2013. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 baby011 válasza:
Lassan 4éve lovagolok oktatóm nyáron vitt ki elsőnek hát leírhatatlanul jó érzés,én amikor bent voltunk a tanyán és lovagoltunk sok dolgot nem csinálattam meg a lóval kint olyan volt mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna és már milliószor csináltuk volna együtt!!Hónapok óta nem ültem sajnos lovon de holnap engem is vár a terep és újra jó lesz csak néminemű para van ami gyorsan el fog múlni,legalábbis nagyon úgy érzem!Amúgy nem kell félni ha hozzáértő az oktatód tudja h.mit tudsz és nem fogja erőltetni sztem elsőnek kis séta lesz h.lazulj el utána jöhet egy kis ügetés és a vágta már menni fog magátóé nálam legalábbis így volt és nem estem le!!!Sok sikert
2013. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előre ne hajolj mert ,ha csinál valamit,akkor esel le. Mindent ugyanúgy kell csinálni ,mint bent,amire figyelni kell,az a helyes szármérték,amivel letudod kezelni ha megijed valamitől. Kint van,amelyik hajlamosabb jobban pörögni,több odafigyelés kell. DE az ülésed ugyanaz legyen,mint a benti munka során. Túlzottan a másik ló seggébe ne menj bele,legyen 1-2 lóhossznyi távolságtartás.
2013. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kikönnyíteni ki kell, sőt, terepen szokás is, de előre ne hajolj, a ló megbotlik, befékez, megijed, akármi van, úgy zúgsz le előre, mint a huzat! És véletlenül se hagyd a lóra, hogy elragadjon, mert ha elvisz a ló, és ezt neveled bele, az a lehető legrosszabb dolog, én is ültem olyan lovon, amin "nem volt fék", tök mindegy, mit csináltál rajta, leültem, határozott felvevősegítség... Sz.rt rá, kínomban elkezdtem reszelni a száját, hátha azt tanulta meg, hogy arra kell reagálni... Az se hozta lázba különösebben, vonult, mint az eszelős, nagykörre esélyem nem volt, szűk erdei ösvényen voltunk... Abszolút nem volt kellemes érzés, hogy totál ki vagyok szolgáltatva a lónak, ami rohan, mint az eszelős, végén kértem tőle egy elég durva állítást, és lefogtam az orrlyukait, akkor állt meg, mikor elfogyott a levegője. Igen, ez egy nagyon extrém példa, meg én se az ilyen idomítatlan állatokhoz voltam/vagyok szokva, ez is benne volt a pakliban. A ló terepen is ló, a lovas pedig lovas, és lehet, hogy nem ott lovagolunk intermediere 2 programot, de a kontrollt nem adjuk fel, sem az ülésünket.

Terepen nincs jobb/bal kéz, így mindig másik kézre ugrasd, hogy mind a két kézre dolgozzon.

2013. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Nagyon jól ment a vágta! Nem féltem, nem is hajoltam előre. Igaz sajnos rövidet vágtattunk de teljesen ráéreztem a ló mozgására!

2013. okt. 19. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!