Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz vagy más ló?

Fríz vagy más ló?

Figyelt kérdés

szeretem a frízeket gyönyörű lovak és a kedvenc fajtám.

de szeretnék díjugratni de szeretnék egy jó hobbylovat ami kedves, tudok vele menni terepen. :) tudom hogy egyedet kell nézni meg minden. nem magyarországon lakok szóval az árával annyira nincs gondom.

van olyan aki tart fríz lovat?

és eltudná mondani a tapasztalatait? tudom hogy a fríz nem ugró ló .


nem vagyok kiváncsi a lenéző beszédre,és arra hogy a frízekre azt mondják hogy haszontalan stb... ezt tartsátok meg magatoknak.



2013. okt. 19. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb lószerető embernek fríz az álma! De ezt aztán lassan kinövi. Egy fríz nem díjugratásra való amúgy se, nagyon intelligens fajta viszont eléggé beteges (saját tapasztalatból is mondom.)
2013. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
A fríz sz.r. Ez nem lenéző beszéd, hanem egyszerű tény, hogy egy MILLIÓS értékű lótól elfogadhatatlan, amit a fríz nyújt. Ráaádsul fizikailag is gyenge, a csüdsömört úgy kapja az első nedvességtől, mint atom, a szőrét is jó játék kitiszíttani, kényelmből se egy csúcs. Hasonlísd már össze mit egy fríz meg mondjuk egy jobb vérű arab telivér? Jobbat mondok, barátom -dúsgazdag- hobbiból frízeket tart, egyszer kipróbáltuk, hogy parton fölfelé én két shetlandival ő meg egy frízzel, ki ér fel előbb. Na ott kezdődött, hogy a setlandik unták tötymörgés és kapásból átmentek vágtába, fent voltunk, amikor a fríz még félúton se járt és fújtatott mint egy gőzmozdony. Ennyit tud...
2013. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

"nem vagyok kiváncsi a lenéző beszédre,és arra hogy a frízekre azt mondják hogy haszontalan"


Akkor ezek szerint te mindenáron azt akarod hallani,hogy a fríz jó, kiváló, mindenre alkalmas. Fogatba jók,díjlovaglásra elbohóckodnak néhánnyal de nem az igaziak. Ugrásra meg hagyjuk inkább. Hobbira rendszerint megfelel minden,még a fríz is,de arra viszont drága.. Bár ha valaki szarja a pénzt,az hobbira is vehet milliókért lovat,tud mivel villogni:)

2013. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na figyelj utolsó!!

Semmi közöd ahhoz hogy nekem mennyi pénzem van lóra!!

És nem nem azt akarom hallani hogy milyen jó.

Csak nem vagyok arra kiváncsi hogy leszarozzátok meg ilyesmit mondtok a frizekre mert nem érdekel. ezt tartsátok meg magatoknak.

Egyébként meg nekem nem díszlónak kell hanem díjlovaglásra.

2013. okt. 19. 16:55
 5/10 A kérdező kommentje:
nem akarok vele villogni... tudod nem mindenki vesz villogásból lovat ;)
2013. okt. 19. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

A fríz nem ugróló, 60-70 centit átvisz, jó esetben. Idomítólovaglásban sem első gondolatom, minden lovat meg lehet tanítani sok mindenre, de a fríz tipikusan inkább kocsiló, és nem véletlenül, mozgása, külleme arra predesztinálja. El lehet vele karistolni a négyszögben, ha arról van szó, de én nem költenék egy ilyen lóra ennyit, mert nem éri meg... Rengeteg munka van vele, kapásból a szőrét naponta minimum egyszer karban kell tartani, inkább többször, irtó érzékeny mindenre (egy fríz ménes eltart két állatorvosi rendelőt is), mint időjárásváltozás, étrendváltozás, minimális nélkülözés, az eddigi edzéstől minimálisan megerőltetőbb munka, és lehetne még sorolni. Egy fríz nem egy robbanékony, fordulékony, mozgékony ló, ezt is tudomásul kell venni, igazából nem sokkal több, mint egy sodrott (hidegvérű x andalúz), ellenben az ára az egekben. Tehetsz andalúzt egy hidegvérűre, talán nem fekete, de olcsóbb.

Ha meg mindenképp fríz, akkor vedd bele, hogy a tenyésztését komolyan kell venni, csak olyan lóban gondolkozz, amelyiknek van minősítése, és lehetőleg korrekt minősítése, tehát megfelelően reprezentálja a fajtát, és nem csak a kupec jutott hozzá két frízhez, aztán minden mindegy, mivel fríz, úgyis elviszi valaki drágán... Vagy a tizenéves kislány csikót szeretett volna, és társai.

Én lebeszélnélek erről a fajtáról, akkor is, ha a hátrányokról nem akarsz hallani... Szép és kényelmes fajta, de ennyiért messze jobbat találsz, ráadásul a ló jelleme az, amit igazán nézni kell, az egyedet, megfelelő egyedet pedig közel bármelyik fajtában találni fogsz, ebben nem kételkednék.

2013. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
89%
Én nem csatlakozom az elöttem szólókhoz.Minden lónak vannak rossz tulajdonságai de az is igaz h valamelyiknek több van mint kellene.Viszont meg tudlak érteni én is mindenáron Haflingi pacit szerettem volna és jó sokáig gyüjtögettem mikor apukámmal felesbe vettünk egyet.(csak azért hozom fel ezt a példát mert erről a lofajtárol is sokan azt mondják h nem lehet kezdeni semmit velük mert h köcsögök és önfejüek.)nekem nagyon megéri a sok munka vele.Nagyon kedves attól függetlenül h tényleg önfejű.Ha elhaatározod magad és van időd pénze rá pluszba van egy másik ember aki támogat szerintem ha ez az álmod valósítsd meg.Nem azt mondom h nem lesz könnyű és igen mindennapos munkát vesz igénybe de ha rászánod magad menni fog.Sok sikert :)
2013. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fríz egy elegáns ló, aztán itt vége! Mutogatni lehet, de aki ért a lóhoz nem tartja egy nagy számnak!
2013. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem fogok veled vitatkozni.

mindenki magából indul ki szerintem neked csak a neten nagy a pofikád. Amúgy meg nézzél tükörbe tipikus sznob liba ;)

2013. nov. 10. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:
A véleményünket kérted? Vagy akkor miért szólsz le mindenkit? Valóban gyönyörű lófajta, elegáns meg minden, de hallottam hogy tényleg eléggé betegesek.. bár ha van pénzed rá, akkor miért ne? Lehet kifogsz egy makk egészséges, kényelmes frízt, ki tudja? Sok sikert!
2013. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!