Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nincs időm mindennap megfuttat...

Nincs időm mindennap megfuttatni a lovat, és ez okból nem tudom megoldani néhány problémámat. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, és egyre több a tanulni való...A lovam nincs lejártatva és mindig tele van. Amikor ott vagyok kiengedem legelni és rá 2 órára elkezdem a futószárazást. Aztán ráülök és elmegyek vele terepre-már amikor,van mikor csak azon a helyen lovagolok- természetesen rohan és nem engedelmeskedik, csak fut előre. Azt mondták engedjem futni aztán jobb lesz, de ha bakol? Ha valamitől véletlen, miközben rohan aztán még gyorsabban vágtat és úgy bakol?
2013. okt. 27. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg az a gond hogy nincs kimozgatva. Nem lehet megoldani hogy napközben karámban legyen esetleg többedmagával? Ott tudna akkor jönni-menni, stb.
2013. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Halottam olyanról is ,hogy egyes lovardáknál van olyan lehetőség, hogy a bértartott lovat használják (pl.:egy héten 3szor) a többi napon meg te foglalkozol vele. így nem lenne mindig tele. persze a lovardának ilyenkor fel kell(ene), ajánlani,hogy vagy ingyen tartod ott a lovat, vagy legalább féláron.
2013. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg keress rá felestartót.

A dolog amúgy simán lehet idomítottságbeli gond is, az én lovam ha tele van, sem vág le ekkora feszkót, főleg, ha előtte le lett futószárazva, igaz, én olyankor előbb bent idomítok vele kicsit, és levezetésnek megyek ki terepre.

Ha bakol, azt meg ki kell ülni, és megrendszabályozni, hogy futószáron lehet, de lovas alatt te ezt nem tűrőd. Azonban nem árt, ha megnézeted a hátát, fogait, a bakolás oka lehet az is, hogy fájdalmai vannak, például, mert nyomja a nyereg a hátát.

2013. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Felesben nem szeretném tartani, mert nem akarom hogy más ülje vagy tanítsa a lovamat, mert lehet ő máshogy lovagolná, ami nem a lovamnak válna előnyére, sajnos.

Arra hogy iskolába vigyem, azt sem szeretném hasonló és anyagi okból sem. Nyáron viszont nagyon ügyes(hiszen szünetben mást sem csinálok csak vele foglalkozom) Csak arra voltam kíváncsi, hogy amikor nincs lehetőségem mindennap dolgoztatni, akkor van-e valami kis trükk, amivel megtudnám vele értetni, hogy nem szabad rohanni, megijedni és bakolni. Azért köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 29. 18:56
 5/6 A kérdező kommentje:
A háznál tartjuk a lovaimat és mivel dolgozunk illetve iskolába járok, csak akkor tudjuk kiengedni ha otthon vagyunk, egész nap nem tartjuk kint a legelőn. Van egy csikó is-vele nincsen semmi gond, csak még csődör- a másik lovam meg kanca, nem szeretném hogy legyen valami bajuk...
2013. okt. 29. 18:59
 6/6 EAdri93 ***** válasza:
Ha még aktuális: én mimdig otthon tartottam a lovaimat, amikor még középiskolába jártam/ illetve utána dolgozni reggel fogtam kiraktam a karámba, egész nap szénázott ,tudott mozogni. Amikor bokszos volt én is gondba voltam ezzel, futószáron bemelegítés(vagy ha annyira tele volt akkor kézen bemelegítéd után) hagytam hadd fussa ki magából a felesleget. Ha bakol azért csinálja mert tele van. Hadd bakoljon miért baj az? Ha alattam bakkolt, szintén nem rosszindulatból, hanem mert tele volt. Félsz attól ha bakol alattad a ló? Ha nem engedetlenségből csinálja akkor tele van a segge. nekem a csikó 8hónaposan lett herélve (nyilván télen) az édestestvérével aki kanca, napi szinten játékból gyepálják egymást. Soha semmi bajuk nem volt.
2022. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!