Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon tetszenek a "nagyobb"...

Nagyon tetszenek a "nagyobb" lovak. Hobbira ők is jók? Másnak is ennyire tetszenek?

Figyelt kérdés
Pl. Shire, Clydesdale. Ők is ugyan olyan jól lovagolhatóak? És másnak is van ilyen nagy-ló szenvedélye? :))

2013. okt. 29. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

attól függ mit jelent a hobbi, mert ez is mindenkinek más. nekem pl. nem lenne jó, mert én elég nagy terepeket, túrákat megyek, ezek a lovak nem bírják, szerintem 30 km-t nem lehet megtenni velük, vagy csak nagyon lassan... de inkább nem.

arra, hogy simogasd, fél órákat lötyögj rajta a pályán arra jó, viszont kicsit drága mulatság, maga a ló se olcsó, a tartása is biztos több, körmölés/patkolás, stb, ráadásul macera is van vele, mert a bokaszőre folyton dzsuvás, ha ridegben van lehet félni, hogy ellopják, mert értékes és különleges, ha istállóban, akkor meg extra nagy box kell neki.

2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Valletta ***** válasza:
100%

Hobbira tökéletesek (mert a legtöbb hobbilovas azért nem lovagol 30 km-eket), egyedileg készített felszerelésekkel ugyan úgy lovagolhatóak, mint a félvérek, csupán a felépítésükből adódóan a lehetőségek némileg korlátozottak, de terepezni, idomítómunkát végezni ugyan úgy lehet velük.


Elég jó társaság a hidegvérűseké, szokott lenni találkozó is, én biztos felvenném velük a kapcsolatot a helyedben.

2013. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek Valettával. Ugyan úgy lehet őket használni akár egy átlagos lovat (igaz jóval drágábbak), és ugratni se lehet velük de bármi másra nagyon jók! (Én tapasztalatból tudom, nekünk volt egy muraközink)
2013. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú én elég nagy tereplovas vagyok, ami azt jelenti, hogy hetente több 2 órás túra, illetve alkalmanként napos (több pihenővel, stb., ahogy kell.)

Még nem tartok lóvásárlásnál, de mindenképpen szeretnék majd lovat, és ezért tájékozódom mindenről. :) Van olyan lófajta, amelyiknek nem olyan vészes az ára, mégis szép kiállású, hasonló a fenti két fajtához, amit említettem? Vagy ha nagy lovakban gondolkodom, mindenképpen csak borsosabb árú lovakat fogom majd találni?

2013. okt. 29. 11:26
 5/13 A kérdező kommentje:
(Mindenkinek ment a zöld. :))
2013. okt. 29. 11:26
 6/13 Valletta ***** válasza:
100%
Főleg lépésben hosszabb túrákat sík terepen biztos képesek teljesíteni, hiszen munkalovak, de szerintem találnál olyan sodrottat jó áron, ami elég nagy és elég mozgékony is egyben. :)
2013. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valettának igaza van, keresgélhetsz erősen sodrott lovakat is akár, azok nem olyan drágák! :)
2013. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem sodrim van (kb. 160cm magas 6,5mázsa, kanca:D)

Imádnivaló dögci jó 15-20km-t megyek vele (lassan indulok is..:D) de volt hogy 50km-t ment egy nap, fogatban (szénát hordunk..ami azért keményebb munka mint a tereplovaglás..:D)

És 200-300ért kapsz belovagoltat, minimális igényűek az enyémre a fullos felszerelések jók..szal. semmi extra

2013. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Épp múlt pénteken beszéltem egy hölggyel, aki mesélte, hogy ült Shire-en, de neki nem tetszett, mert irtó rövid lépésű a méretéhez képest és az ügetése nagyon pattogós. Neki kényelmetlen volt azt mondta.
2013. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én is imádom a hidegvérűeket, de szerintem inkább fogatba való a zömük. Nem akarom az összeset így általánosítani, mert nem is olyan régen olvastam róla, hogy vannak olyan hidegvérű lovak, amiket hobbira használnak, és egyszer én is szívesen kipróbálnám, mert a többségük nagyon nyugodt, és így elkerülhetőek azok a kis hisztik, amiket néhány ló alattam lenyom egy reccsenés vagy madárcsiripelés után... Ha szeretnél mondjuk lovagolni ilyen pacikon, azt javaslom előtte próbáld ki, mennyire kényelmes neked az adott ló.
2013. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!