Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatók! Találkoztatok...

Lovasoktatók! Találkoztatok már olyan lovassal, akit "reménytelennek" tartottatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nagyon akarta jól csinálni a dolgokat, de alig sikerült neki valami. De ennek ellenére nagyon szereti a lovakat.

2013. nov. 1. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok: Vágtáztam én futószáron voltizzsal, kengyel nélkül, nyeregben, de csak nem éreztem rá. És ott a gond, hogy a legtöbb lovasiskolában nincsenek megfelelő képzettségű lovak, akiknek megmarad vágtában az egyensúlyuk kezdővel is, nem túl lusták, és nem is szaladnak ki a sportoló alól jókedvükben. Mikor egy jó helyet találtam, ahol 15 db különböző mozgású, de jól képzet ló volt, aki az oktató szavára is reagált, ha a lovas nem bírt volna vele, 1-2 hónap alatt megtanultam szárral a kezemben, jó üléssel, akár kengyel nélkül is vágtázni. Előtte mindig féltem, mert volt, ahol ordítottak a lóval, hogy menjen mégis mindig visszaesett, volt, ahol alig bírták visszafogni, volt ahol visszabakolt az ostorra, ezeken nem lehetett tanulni. Azon a helyen meg, ahol megvolt a lovak megfelelő képzettsége kb 15 lovasóra alatt elsajátítottam a vágtát, és utána minden lóval mertem vágtázni, a bakolóssal, az ijedőssel, a szaladóssal, a lustával meg a kényelmetlennel is. Tehát szerintem a lovak megfelelő képzettségén múlik a legtöbb. Hiszen ha egy ló megfelelően idomított, azt egy laikus is el tudja futószárazni vágtában.
2013. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Valletta ***** válasza:
100%

Pont erről beszéltem. Ez lenne az alap, hogy a ló szóra, megbízhatóan dolgozik. Ha kiugrik a lovas alól, változtatja az iramot, az ütemet, bizonytalan, akkor az a ló nem alkalmas az oktatásra. Nem tudom, miért van ez így a legtöbb helyen, mert nem egy nagy dolog futószáron képezni egy lovat.

Az én egyik barátnőm már évek óta szenvedett a vágtával, félt is, és mikor eljött hozzánk - kb. 12 évesek voltunk - felültettem futószáron az egyik lóra, amit lovagoltam és rájött, hogy nem ördöngösség a vágta. Pár nap után már nem félt szabadon vágtázni a lóval, fel tudta venni, be tudta ugratni, élvezte. Pedig akkor még csak 12 voltam, csak én dolgoztam a lóval, és mégis képes voltam úgy dolgozni vele, hogy ne legyen rossz mozdulata. Ez persze nem követendő példa, csak egy példa, nem vagyok rá büszke, mert egy gyerek nem igazán tud még felelősséget vállalni - de nem értem, hogy felnőtt, elvileg képzett lovasok miért nem képesek erre és miért tartanak lovasokat futószáron évekig, aztán meg osztályban megint csak évekig, körbe-körbe kolbászolva, érdemi oktatás, távlati cél nélkül. Persze pénz beszél, kutya ugat...

2013. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ahova én járok ott se valami nagyon jól idomítottak a lovak(nem azt mondom h rosszak, csak túl sok ember lovagol rajtuk, sokféleképpen). Igazából én 2 lovon szoktam lovagolni, ez egyiknek (akin gyakrabban ülök) valami kiülhetetlen a tanügetése(nemcsak kezdőknek, de még haladóbb lovasoknak se egyszerűbb néha) és rajta tanultam meg úgy-ahogy tanügetni(bár nem igazán sikerült). Ennél a lónál meg olyan a vágta futószáron, hogy örülünk ha egy-két kört kibír úgy hogy végig vágtázik és nem esik vissza ügetésbe, ami szinte olyan gyors mint a vágta, szóval nem mindig bírom kiülni.

Ha most megkérdezitek, hogy miért járok még oda, akkor az a válaszom h 1. mert imádom a lovakat 2. nem igazán van másik hely ahova járhatnék(vagy csak nagyin messze).

2013. nov. 2. 11:13
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
igen.. az olyan kislányokat akik nagyon szeretik a lovakat viszont a sport nem nekik való, de az anyuka- apuka mivel megteheti elhozza lovagolni és látszik egy idő után a gyereken h már annyira nem is szeretné ezt de az anyuka oda van gyártja a fényképeket :D
2013. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszánt vagy és kitartó, akkor képes vagy megtanulni hobbi szinten lovagolni. Lehet, hogy nem leszel bajnok, de képes vagy szert tenni egy olyan szintű tudásra, amely elegendő ahhoz, hogy kedvtelésből biztonságosan, balesetmentesen lovagolj, és örömödet leld benne. Lehet, hogy lesznek hibáid, lehet, hogy lassabban fejlődsz, de hobbi szintre bárki képes eljutni, aki kitartó és elszánt.

Találkoztam már reménytelen lovassal, nem is eggyel igen, el is tanácsoltam őket. Ők voltak azok a gyerekek, akiknek a szülei akarták, hogy lovagolni járjanak, ők maguk viszont a hátuk közepére se kívánták az egészet, és úgy is álltak hozzá. Valamint azok a hölgyvendégek, akik 0,5 cm-es műkörömmel jöttek, és közölték, hogy nem hajlandók felvenni kobakot, mert tönkremegy a frizurájuk.

Az ellenkezője is volt: tehetségtelen, ritmusérzék nélküli, kismértékben terhelt, nagyon előnytelen testalkatú kislány. Szorgalmas volt, és megcsinálta, amit mondtam neki. Bár általában csak 150-edszerre sikerült, azért mégis csak sikerült. Sosem fog versenyezni, de nem is ez a célja; elfogadható hobbilovas vált belőle, aki örömét leli abban, hogy egyszerű feladatokat hajt végre egy jó fej lóval.

Szóval, kitartás! Nem vagy reménytelen.

2013. nov. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi a biztatást :) Igen próbálom jól csinálni és nagyon szeretem a lovakat, csak sajnos nem tudok túl sokszor lovagolni menni ..
2013. nov. 3. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!