Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam le a bakolásró...

Hogy szoktassam le a bakolásról? Lent!

Figyelt kérdés
szóval van egy ló, jó régóta nincs lovagolva, most keztük újra. a problémám az, hogy hangra, derékkal megtolom nagyon szépen elindul lépésbe. ügetésbe mikor be akarom indítani, megtolom csípővel, hanggal ( erre nem igazán indul) és picit odazárom a lábam, akkor már kimutatja, hogy nem tetszik neki.( picit sunyít, néha feljebb kapja a fejét). ha pedig jobban odanyomom, kibakol, lerántja a fejét. hogy szoktathatom le erről?
2013. nov. 3. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
pedig igazából ha csizmád ott van folyamatosan és tartod a szárakat nem szabadna csípővel indítani, csizmának mindig ott kell lennie ha rendszeresen lovagolják ki megy belőle ez az a nagyon rég nem lovagoltak rajta úgy nevezett istállógőz..
2013. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:
Én visszatenném futószárra, amíg hangra jármódot vált, majd lovassal futószáraznám három jármódban, de eleinte úgy, hogy a lovas passzív, majd fokozatosan veszi át a ló irányítását, de kapjam mellé a futószárazó utasításait is. Amúgy meg nincs mese, ahogy tudja a ló, hogy mit kell tennie, de ellenkezik, folytatni kell a munkát és ki kell tudni ülni, de nagyon fontos, hogy le legyen oka a lónak a hisztire, legyen a légkör nyugodt, csendes és profi, ne legyen a lovas bizonytalan vagy mérges a lovon. Mintha mi sem történt volna... bakol kettőt, majd üget, majd újra és újra, így előbb-utóbb el fogja hagyni.
2013. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lovam is bakol vágtába ugartáskor, de csak akkor ha túl korán kezdem vele. Például ha megyek vele 45 perc terepet lépés ügetésben utána szépen vágtázik majdnem, hogy szóra ugrik be, de ha csak egy fél óra lépés ügetés van már dobálja magát. Nálam azért ott van, hogy csődör mozgatni kell rendesen. :)
2013. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat. mindig kiülöm a bakolásait, eddig ilyenek miatt egyszer sem estem le, vagy estem ki a ritmusból.
2013. nov. 4. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!