Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a lovakat úgy, hogy ne sérüljön meg egyik se?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lovat, kb 1 millió Ft körül van az értéke, fiatal sportló herélt. Versenyzett, de most év végéig még nem lesz edzésben egy régebbi sérülése miatt. Bokszban tartották eddig, és könnyű terepen lovagolták, jó már a lába, úgyhogy legelőre, ménesbe viszem egy ismerősömhöz. Az eladó nem nagyon tartotta más lovakkal, de azt mondta néha voltak együtt karámban és nem volt gond vele. Viszont az ismerősömnél egy herélt van és 8 kanca, így a herélt a sajátjának tekinti az összeset, meg amúgy is nagyon domináns, meg rugdosós. Félek, hogy ha beengedem közéjük az enyémet, egy jól irányzott rúgással rögtön le is sántítja. Mekkora esély van erre? Hogy szoktassam össze úgy őket, hogy ne rúgják egymást halálra? Mindkettő erős, nagy, robosztus herélt... Nem örülnék, ha a milliós lovat az első nap tönkrevágná a másik.

2013. szept. 9. 16:24
 1/7 Réti Major válasza:
legelőszőr ne engedd őket össze, célszerű ilyenkor külön karámban elhelyezni őket, de úgy hogy közel legyenek egymáshoz lássák egymást össze tudjanak szagolni stb.. pár hétig így tarthatod, majd miután látod hogy békésen megvannak egymás mellett összeengedheted és imátkozol, a herélt 4 lábra van vasalva, mert akkor nagyobb esély van a "tönkrevágásnak" remélem tudtam segíteni
2013. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemrég vettem én is lovat, az előző lovam egy csődör minipónival volt egy karámban. Amikor idekerült az új kanca, a melletük lévő karámba raktam pár napra, így szagolgathatták egymást, ismerkedhettek.Aztán pár nap eltelt akkor összeengedtem a pónival meg a nagylovammal.Nem volt gond, mondjuk azt tegyük hozzá hogy a rangsort felállította az előző kancám.De csak annyiban nyílvánul meg hogy ha kaja van vagy jutalom, akkor az új kancára rásunyít, vagy megindul felé, és elzavarja.Bántani nem bántja csak tudtára adja hogy ki a főnök. Ha oda ahova vinnéd, egy erős jellemű herélt van, akkor valószínű ez lesz ugyancsak a felállás.Semiképp ne rakd össze őket azonnal.Előszőr csak karámon kívül szagminta.Aztán valamilyen szinten úgyis lesz egy kis csetepaté, de elvileg nem hiszem hogy vészes.
2013. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is leválasztott, szomszédos karámot javasolnék pár napra, kiegészítve azzal, hogy a herélttel elkezdhetné az ismerkedést karámon kívül, felügyelettel, pl. közös lovaglás, álldogálás a kikötőnél, összeengedés egy külön karámban, pályán, ahol nincsenek ott a kancák, ahol a helyi herélt sincs úgy "otthon" és mindezt felügyelettel, hogy ha baj van, azonnal szét lehessen őket választani!
2013. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, jöhetnek azért még válaszok! Két mellsőre van patkolva az enyém is, és a másik herélt is, ez lehet gond? Az enyém hátsóra is van most még, de holnap levetetem.
2013. szept. 9. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A hátsó lábas vasalás a nagyobb gond.Azt mindenképp vetesd le.Az eslővel csapni szoktak, de egymáson nem hiszem hogy nagyon nagy sérülést ejtenének, az inkább hátsó rúgással lehetséges.Viszont ha ott vagy mellete amikor szoktatod őket akkor nagyon vigyázz mert akaratlanul rád is csaphat az első lábaival.
2013. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hátsót mindenképp leveszik holnap, a ménes miatt is, meg nem is kell neki, csak gyógypatkó volt fenn, de már nincs rá szüksége, rendbejött a lába teljesen.
2013. szept. 9. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Villanypásztorral legyen lekerítve az új ló, hogy először csak összeszagolni tudjanak maximum, lássák egymást, érezzék a másik szagát, majd később össze lehet őket engedni. Ménesi tartás velejárója, hogy kisebb-nagyobb sérülések lehetnek a lovakon, mert összerúgnak, megharapják egymást, de ez nekik természetes, túlélik gond nélkül.

Hátsó patkó a többin se legyen, az életveszélyes is lehet.

2013. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!